Ubytování
Pokoje jsou po komletní rekonstrukci moderně vybavené.
Bezstarostná dovolená, půjčovna sportovního vybavení přímo v penzionu…
Fotogalerie
Pokoje, penzion, okolí, Modrava…

Hotel Alpská vyhlídka

O nás

Penzion Modrava - ubytování Šumava je skvělým místem pro rodinnou rekreaci, firemní školení, pořádání srazů, ozdravných pobytů dětí školního a předškolního věku a podobných akcí. Ve společenské místnosti volný WIFI internet.

Modrava je šumavské horské rekreační středisko, které se nachází v centrální části Národního parku Šumava ve výšce 985 metrů nad mořem na soutoku 3 potoků Roklanského, Filipohuťského a Modravského. Modrava je rozcestí mnoha turistických tras. Hluboké lesy, tajuplné slatě, horské říčky, ledovcová jezera, rozhledny, vyhlídková místa, to vše najdete v okolí Modravy.

Historie

Bienertova pila a okolí – historie a současnost

Modrava byla dříve rybářskou osadou (první doložená zmínka je z r.1614). V roce 1799 koupil kníže Schwarzenberg od hraběte Kinského rozsáhlé území Prášilského panství (kam Modrava patřila), aby využil obrovského bohatství dřeva ze zdejších rozsáhlých lesů.

Určitý druh smrkového dřeva se tady vyznačoval zvláštní vlastností a tou byla ozvučnost - rezonance. Dřevo proto bylo vhodné na výrobu klávesových nástrojů, konkrétně rezonančních desek, žebrování pro stavbu křídel a pianin a také jejich klávesnic.

Toho chtěl využít podnikatel Franz Bienert (narozen 4.2. 1788 v Horní Chřibské) a roku 1827 zakoupil od majitele panství Josefa Schwarzenberga starší pilu, stojící na levém břehu Roklanského potoka v Modravě a adaptoval ji na vhodný tovární objekt.

Šlo pravděpodobně
o pilu v místě dnešního Pupíku (viz.plánky, které mapují postupný vývoj objektů pily a okolí).

S pilou Bienert zároveň koupil vedlejší hájovnu (je také často uváděna jako schwarzenberský lovecký zámeček), dnes penzion Modrava. Na překladu na jejím vchodem je dodnes vyryt letopočet 1836 a iniciály FB. K pile vedl z Roklanského potoka 500 m dlouhý náhon.Další informace…