Oddělení dlouhodobě nemocných sušické nemocnice má více než třetinový nárůst pacientů | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Oddělení dlouhodobě nemocných sušické nemocnice má více než třetinový nárůst pacientů | Šumava Net.CZ

Oddělení dlouhodobě nemocných sušické nemocnice má více než třetinový nárůst pacientů | Šumava Net.CZ

TISKOVÁ ZPRÁVA – Nemocnice Sušice                 31. 8. 2017

Meziroční nárůst o více než sto pacientů evidují lékaři na Oddělení dlouhodobě nemocných Nemocnice Sušice. Zatímco loni se tu v období od ledna do konce července postupně léčilo 275 pacientů, letos to bylo 378 lidí.

„Naše nemocnice je v regionu oblíbená, v posledním roce jsme zaznamenali nárůst poptávky pacientů i z okolních okresů, proto jsme rozšířili počet lůžek na oddělení následné péče. Během letních prázdnin jsme přechodně omezili provoz kvůli tomu, aby si zaměstnanci, mohli vybrat dovolenou,“ uvedla Petra Maříková, primářka Oddělení následné péče Nemocnice Sušice. 

Na oddělení se nejčastěji objevují starší pacienti, jejichž průměrný věk přesahuje 70 let, kteří například rehabilitují po mrtvici, léčí si úrazy způsobené pádem, část pacientů přichází po operacích kloubů. Nyní ale nemocnici začali díky kvalitní rehabilitaci využívat i hodně mladí lidé, kteří si způsobili zranění například při autohavárii.

V rámci rehabilitace se využívají především dva klíčové přístroje - motomed a motodlaha. Motomed je motorem poháněný léčebný pohybový přístroj, který je určený k asistovanému a aktivnímu pohybovému tréninku. Motodlaha slouží po operacích kolenních a kyčelních kloubů. Na oddělení se provádí také individuální a skupinová ergoterapie. Do oblasti individuální ergoterapie patří nácvik všedních denních činností. „Nácvik oblékání, sebesycení, osobní hygieny. Dále naše ergoterapeutka používá u pacientů trénink krátkodobé i dlouhodobé paměti, např. zapamatování textu při čtení, opakování přísloví, pořekadel a pranostik, luštění křížovek,“ vyjmenovala Mgr. Petra Párecká, která v sušické nemocnici pracuje jako vedoucí fyzioterapeut.

 

„Pro pacienty po CMP ( mozkové mrtvici, pozn.aut.) je důležité věnovat se orofaciální stimulaci a nácviku řeči a výslovnosti s logopedickými prvky, dále nácviku jemné motoriky a úchopů nebo psaní s postiženou horní končetinou. U vhodných pacientů se provádí „bazální stimulace“, se kterou máme výborné výsledky,“ dodala. Skupinová ergoterapie začíná tzv. rozcvičkou - tj. aktivizace, při které se pacienti seznámí a pak se, pod vedením ergoterapeutky, věnují ručním pracem - origami, pletení a háčkování, quilingu, což je zvláštní papírová technika, hry s míčem nebo zpívání. „V plánu je také příprava na vánoční a velikonoční svátky – výroba přáníček, věnců, případně i pečení cukroví,“ uzavřela. Pacienti na Oddělení dlouhodobě nemocných zůstávají v průměru dva měsíce. Poté odcházejí například do domácího ošetřování, lázní.

Letošní červenec strávila v sušické nemocnici po náročné operaci kyčle i Pavla Zíbarová z obce Hory Matky Boží u Velhartic na Klatovsku. Chtěla zde rehabilitovat i kvůli tomu, že tu bydlí její děti. V sušické nemocnici strávila celkem pět týdnů a byla zde velice spokojená. „Bylo to bezvadné. Krásné prostředí, vzdušné a prostorné pokoje. Lidský a slušný přístup personálu k pacientům, takové by to mělo být všude,“ uvedla dvaasedmdesátiletá Pavla Zíbarová.

Osmý týden rehabilituje v Sušici osmdesátiletá Marie Zelenková z Pačejova na jižním Plzeňsku, má za sebou operaci kolena. Předtím se léčila v Nemocnici následné péče LDN v Horažďovicích.  „V Sušici se se mi líbí víc. Jsem ohromně spokojená se vším, s lékařskou péčí, s jídlem, s pořádkem, zkrátka se vším. Nemám si vůbec na co stěžovat,“ uzavřela Marie Zelenková.

Kontakt:

Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Nemocnice Sušice

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Oddělení dlouhodobě nemocných sušické nemocnice má více než třetinový nárůst pacientů | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Oddělení dlouhodobě nemocných sušické nemocnice má více než třetinový nárůst pacientů | Šumava Net.CZ