Stovky lidí přilákala 2. sklářská anenská pouť v šumavském Anníně | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Stovky lidí přilákala 2. sklářská anenská pouť v šumavském Anníně | Šumava Net.CZ

Stovky lidí přilákala 2. sklářská anenská pouť v šumavském Anníně | Šumava Net.CZ

Slavnostním večerem v kostele na Mouřenci začala v pátek večer sklářská anenská pouť v šumavském Anníně. Nejprve farář požehnal sochaři Bartoloměji Štěrbovi, který přímo před kostelem na Mouřenci tvoří pískovcovou sochu svatého Mořice. Při následném koncertu zaplněnému kostelu zazpívala Bára Basiková, kterou doprovodili Aleš Kohout, Silvie Matičková, sboristé, klavírista Petr Malínek a další hosté.

„Na Mouřenci jsem si to užila báječně. Krásná atmosféra, báječné publikum, milí hosté a všichni lidé, kteří se mnou vystupovali. Bylo to dojemné a radostné. A věřím, že to, co jsme si užili my na improvizovaném jevišti, že si užili i diváci. Věřím, že se sem zase někdy vrátím,“ řekla bezprostředně po koncertu Basiková. Chvíli předtím jí po písni Veni domine zatleskal vestoje celý kostel. V závěru koncertu sklářská královna Lucie I. Annínská vyzvedla z prosklené vitriny annínské korunovační klenoty a zahájila tak oficiálně víkendovou pouť. Poté přišli na Mouřenec desítky lidí na noční prohlídku kostela a kostnice.

V sobotu byly celý den otevřené jak sklárna v Anníně, tak brusírna v Rajsku. Zájemci mohli pozorovat výrobu nebo broušení skla. Mimořádně přístupná byla také nově opravená sklářská hrobka rodiny Schmid. Slavnostní program v Anníně začal sklářskými průvody, v jejichž čele šli muzikanti, skláři, brusiči, sklářská královna, majitelé sklářských provozů a hosté z německého Zwieselu. U kapličky na návsi předali skláři Martin Šrámek a Alena Kyrálová královně Lucii I. číši a šperk, které obohatily vznikající annínský sklářský poklad. Při odpolední a večerním programu vystoupily skupiny Flaškinet, Dobrý ještěr, Rhapsody of Bohemia a Sebranka. Nejvíce návštěvníků přilákala dvě vystoupení tanečního souboru Annínské ženy. Vpodvečer ženy ve věku od 26 do 71 let oblékly sukně, klobouky a upnutá bílá trička a zatančily ve stylu country. Večer oblékly podvazky a rudočerné šaty a předvedly kankán.

Neděle přinesla program duchovní. Dopoledne vyšli představitelé církve, obce, hasiči, Annínské ženy a další lidé na procesí, které od kaple na návsi směřovalo k opravené sklářské hrobní kapli, kde farář Jenda Kulhánek sloužil poutní mši svatou. Během víkendových slavností mohli lidé navštívit také zábavné atrakce, prodejní stánky, stánky s občerstvením a neděli doplnily i projížďky na koních. Zájemci se mohli zúčastnit také prohlídek kostela na Mouřenci a muzea lehkého opevnění. Pouť zakončil v neděli odpoledne v mouřeneckém kostele koncert varhanice Markéty Schley Reindlové a hráče na keltskou harfu Seana Barryho. Po koncertě královna Lucie I. Annínská vložila zpět do vitríny v kostele korunovační klenoty a položila skleněnou květinu k hrobce rodiny Müller. Ta v roce 1796 založila annínskou sklárnu a položila tak základy sklářství v tomto šumavském údolí.

„Pouť v Anníně před desítkami let zanikla. Předloni jsme si zkusili udělat improvizovanou zábavu, loni jsme oslavili 220 let Annína a letos jsme se pokusili na loňskou pouť důstojně navázat. Jestli se nám to podařilo, to ať posoudí návštěvníci, kterých bylo v sobotu a neděli odhadem pět set. Věřím, že až na drobné nedostatky byly slavnosti úspěšné, že už se nám podařilo tradici ukotvit a budeme ji i v příštích letech udržovat a rozvíjet. Chtěl bych poděkovat všem, kteří pomohli s organizací a všem, kteří pouť podpořili. Ať už přispěli finančně, materiálně nebo dobrou radou,“ shrnul annínský rodák Lukáš Milota.

Třetí sklářská anenská pouť bude od pátku 27. do neděle 29. července 2018.

Bc. Lukáš Milota 

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Stovky lidí přilákala 2. sklářská anenská pouť v šumavském Anníně | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Stovky lidí přilákala 2. sklářská anenská pouť v šumavském Anníně | Šumava Net.CZ