Václav Hudeček bude koncertovat v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Václav Hudeček bude koncertovat v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ

Václav Hudeček bude koncertovat v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ

Významná kulturní událost se očekává tuto sobotu 15.července v Kašperských Horách. Od 20 hodin se zde v arciděkanském kostele sv. Markéty uskuteční koncert souboru Musica Lucis Praga se sólisty – houslovým virtuózem Václavem Hudečkem a varhanicí Markétou Schley-Reindlovou.Je třeba podotknout, že Musica Lucis Praga je opravdu skvělým komorním orchestrem, složeným z předních hráčů České filharmonie a Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze. Soubor tradičně spolupracuje s vynikajícími sólisty,v první řadě právě s Václavem Hudečkem, který do Kašperských Hor přiveze v sobotu mimo jiné své jedinečné a  osobité podání koncertního cyklu Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob.

Letošní jubilant – Václav Hudeček kromě bohaté koncertní činnosti na prestižních festivalech doma i v zahraničí i četných nahrávek se významně věnuje také péči o nastupující generaci talentovaných houslistů. Je jedním z nejznámějších představitelů současné české hudební kultury. Například mu bylo uděleno vysoké státní vyznamenání Za zásluhy o stát v oblasti kultury, italský prezident mu jako jedinému Čechovi propůjčil prestižní Řád rytířské koruny…

Varhanice Markéta Schley Reindlová, která má své rodové kořeny u nás na Šumavě, získala významná ocenění na mezinárodních varhanických soutěžích v Holandsku a Japonsku, intenzívně se věnuje koncertní i pedagogické činnosti, působí střídavě v Čechách i Německu. V sobotním koncertu rozezní nově zrestaurované kašperskohorské historické varhany skladbami barokních mistrů Johanna Pachelbela a Ditricha Buxtehudeho.

Se zvláštním zájmem se očekává provedení Koncertu F- dur pro varhany a orchestr G.F.Händela, kde budeme moci posoudit souzvuk varhan jako sólového nástroje se smyčcovým orchestrem právě v díle známého hudebního velikána barokní doby. – Vstupenky na mimořádný koncert cyklu Kašperskohorské varhany v sobotu 15.července se budou prodávat 30 minut před začátkem akce u vstupu do kostela.

 

Kašperské Hory – kostel sv. Markéty – sobota 15.7., 20,00

Koncert - Musica Lucis Praga, Václav Hudeček a Markéta Schley Reindlová

 

Za pořadatele PhDr. Vladimír Horpeniak,

Šumavský kulturní spolek Kašperské Hory


Léto 2017 s Musica Lucis Praga  

Více než desítku let nás soubor MUSICA LUCIS PRAGA úspěšně přesvědčuje o tom, že k létu na Šumavě patří kultura, především hudba. Léto je dobou, kdy se běžný pracovní rytmus zvolňuje a lidé svůj čas více věnují odpočinku a regeneraci svých tělesných i duševních sil. Ideálním prostředím je k tomu právě krajina a příroda kouzelných jihozápadních Čech.

V tomto blahodárném prostředí a v čase všeobecného zklidnění může snad ještě s větší účinností působit právě osvěžující krása umění. Z tohoto vědomí pramení vytrvalá snaha členů souboru MLP obohacovat svou hudbou letní kulturní nabídku v turisticky vyhledávaných místech kraje. Touto svou aktivitou vzdávají naši hudebníci hold své zamilované Šumavě a zároveň zažívají radost z toho, že mohou rozdávat krásu hudby všem těm, kteří na jejich letní koncerty zavítají, ať jsou to četní letní návštěvníci nebo domácí obyvatelé.

Je třeba vidět, že tento „dárek z lásky“ není samozřejmostí, neboť své letní koncerty naši hudebníci konají mimo své náročné profesní vytížení v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu v Praze nebo v České filharmonii a to ve svém velmi omezeném volném čase. Zvláště je třeba připomenout, že každoroční letní festival tohoto souboru by se sotva mohl uskutečňovat nebýt organizačního úsilí rodiny Mentzlovy, Šumavského kulturního spolku a zejména podpory firmy BELIMO.CZ.  

Desetičlenný smyčcový orchestr tradičně spolupracuje s vynikajícími sólisty jako například s houslistou Václavem Hudečkem, flétnisty Jiřím Stivínem a Markétou Stivínovou, saxofonistou  Felixem Slováčkem mladším či varhanicí Markétou Schley Reindlovou.

Letos se za letními koncerty Musica Lucis Praga můžeme vydat do Kašperských Hor, Nezamyslic, Nezdic na Šumavě, Kvildy ale i do jihočeské Třeboně nebo Rožďalovic u Nymburka.(vh)


Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Václav Hudeček bude koncertovat v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Václav Hudeček bude koncertovat v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ