Lucerna na Kratochvíli | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Lucerna na Kratochvíli | Šumava Net.CZ

Lucerna na Kratochvíli | Šumava Net.CZ

  Zámecký park na Kratochvíli tradičně patří divadelnímu Spolku Tyl Netolice.

    Již dvacet šest let baví diváky netolický ochotnický spolek v zámecké zahradě nedaleko hlavního vchodu a naproti zámeckého jezírka.

    Pro letošní letní sezónu si vybrali Lucernu Alois Jiráska, ke které se rádi vrací což dokazuje její třetí zpracování. Tuto nejhranější divadelní hru mají diváci možnost shlédnou ještě do neděle 8. července.

Alois Jirásek, když Lucernu psal jako by sám věděl, že ona bude nejhranější divadelní hrou v naší české kotlině. Příběh o kouzelné lípě, o tom jak se drží starodávná tradice v podobě starého práva, o svícení na cestu starou lucernou k zámečku nedaleko mlýna a jak zkrotit vzpurného mlynáře. Krásná Kněžna unavená podlostí, chamtivostí a intrikami svých lokajů a posluhovačů, procitá, když vidí mladého mlynáře, který si drží svá práva a též schovanku Haničku.  Lucerna pohádkový příběh, kde nechybí, víly ale hlavně dva vodníci mladý Michal toužící po Haničce a starý a zkušený Ivan, který chce nalézt klid v zámecké tůni. Krásný příběh, který zvýrazňují postavy mladé kněžny a mlynáře plného síly a energie zdárně doplňují muzikanti, a vynikající Klásková. Pohádkový příběh končí dobře. Právo zůstává a panské malichernosti pomalu končí. Vždyť pan Jirásek Lucernu psal krátce před zrušením nevolnictví a to bylo velké dějinné vítězství.

     Netoličtí ochotníci, které letos posílila trojice mladých herců zvládli Lucernu na jedničku. Stovce diváků se příběh líbil. Jak dodal režisér divadelního spolku Tyl Miroslav Mikeš, jde o tradiční návštěvu a my jsme za ni rádi. Měl jsem z toho trochu obavu, ale soubor dostal posilu v podobě trojice mladých kolegů a jejich talent i to jak se k divadlu staví  vše odbouralo.  Lucerna sem do naší zahrady patří a je jako by do ní byla ušitá. Jde sice již o třetí zpracování, které je vždy jiné, ale hlavní děj je zachován a i letos jsme ji trochu upravili pro Kratochvíli a naše diváky dodal na závěr pan Mikeš.

    To, že Lucerna v podobě roku 2017 se líbí, potvrdil závěrečný dlouhý aplaus a to, že ochotníci z Netolic se museli několikrát na jeviště vracet. Možná se budu opakovat, ale pro mne je Lucerna a mnohé podobné divadelní představení v podání ochotníků vždy zážitkem. Lidé, kteří dělají tuto aktivitu ve svém volnu, sobotách nedělích obětují tomu nejeden večer, aby nás svým výsledkem pobavili, miluji. Oni to dělají od srdce a jejich velkou radostí a povzbuzením je náš divácký potlesk a to se Lucernou v podání Netolických amatérských divadelníkům povedlo.

  Poděkování patří všem hercům, a rovněž těm, kteří se na hře podílí technicky či spoluautorsky od kostýmů, po modely.

  Ladislav Beran

   

   

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Lucerna na Kratochvíli | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Lucerna na Kratochvíli | Šumava Net.CZ