Lipensko má prázdninovou novinku – prázdninové cyklobusy | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Lipensko má prázdninovou novinku – prázdninové cyklobusy | Šumava Net.CZ

Lipensko má prázdninovou novinku – prázdninové cyklobusy | Šumava Net.CZ

Turistický spolek Lipenska, jehož hlavní úlohou je pomáhat turistickému ruchu v oblasti Lipenska a vytvářet podmínky pro spolupráci regionu od Stožce po Rožmberk, přichází na léto s novým projektem. Jsou jím dvě linky cyklobusů, které spojují celý region od Rožmberku nad Vltavou až po Novou Pec. Hitem pak je, že každý kdo přijde do autobusu s turistickou kartou Lipno.card, pojede ZADARMO.

Léto na Lipensku je neodmyslitelně spojené s cyklistikou. Vyznavači všech druhů kol, od silničních, přes horská až po elektrokola mají okolo Lipenské přehrady k dispozici stovky kilometrů cyklotrastras a stezek. Ať již jste rodina s malými dětmi, sportovci v pokročilejším věku, nebo nadšení polykači kilometrů v obtížných terénech. Pro vás pro všechny přináší Turistický spolek Lipenska ve spolupráci s celým regionem nový produkt, kterým jsou cyklobusy. „Do kopců, na nejvyšší vrcholy se můžete i s kolem nechat vyvézt autobusem a pak dolů na kole pohodlně sjet až tam, kam Vám bude libo. Ráno autobusem na Jelení Vrchy nebo na Svatý Tomáš a dolů desítky kilometrů na kole, tam klidně návštěva hospůdky a naše odpolední spoje vás zase vyvezou nahoru k autu nebo do místa vašeho ubytování. To je produkt, kterým chceme potěšit tisíce návštěvníků,“ představuje turistickou novinku předseda Turistického spolku Lipenska a manažer projektu letních cyklobusů Jiří Mánek.

Například z Jeleních Vrchů až do Rožmberka vede krásná klidná trasa podél Schwarzenberského kanálu, po březích Lipna i řeky Vltavy. Tento cyklovýlet měří 70 kilometrů a je prakticky celý z kopce nebo po rovině. Trasu je možné si zkrátit na řadě míst a je tak vhodná pro všechny kategorie cyklistů.

 „Do nepříjemného stoupání na Vítkův Hrádek může jezdit na kole jenom trénovaný člověk. Léta jsem se tam chtěl na kole zajet podívat, ale už na to nemám sílu. Ale jestli mě tam nyní budete vozit cyklobusem a navíc s lipno kartou zadarmo, budu tam jezdit snad každý letní den, abych si to po těch létech pořádně užil“, pochvaluje si novinku pan Souček, senior z Vyššího Brodu.

Prázdninové autobusy spojují celý region spravovaný Turistickým spolkem Lipenska. Lipenskou nádrž křižuje až 8 autobusů denně. Naprostou exklusivitou je, že z Rožmberka nad Vltavou a Vyššího Brodu se ráno na Svatý Tomáš dostanete pouze našimi spoji. To otevírá nové možnosti pro obyvatele a turisty z těchto dvou měst“, říká Josef Šelepa, zástupce dopravce, který v regionu provozuje Jihočeský vodácký autobus a kterého Turistický spolek Lipenska na léto najal.

Projekt je zajímavý zejména tím, že provozní ztrátu, která se očekává z provozu zdarma, zaplatí desítky lipenských subjektů, kteří se dokázali domluvit na potřebnosti této v Česku nevídané nabídky.

Mezi přispěvateli a podporovateli letních cyklobusů na Lipensku jsou Jihočeský Kraj (20%), lipenské obce (35%) a především lipenští podnikatelé a dopravce (45%). Na projekt Turistický spolek Lipenska z regionu získal téměř 500.000,- Kč a to od více než 60 partnerů. „Naším úkolem je učit region spolupracovat. Jsou tu stovky subjektů, když každý dá na společnou hromádku jen něco málo, nakonec z toho může být ohromně moc. Tento projekt, kdy se řada podnikatelů od Rožmberka po Novou Pec složila, je toho příkladem,“ vysvětlil princip fungování Turistického spolku Lipenska i letních cyklobusů Jiří Mánek.

Turistický spolek Lipenska vznikl teprve před rokem. Je to dobrovolné sdružení obcí, spolků a především podnikatelů, kteří jsou si vědomi, že bez vzájemné spolupráce kvalitu Lipenska stěží posuneme k lepšímu. Zatím jsme tu nikdy v historii neměli projekt, na kterém by se přímo podílelo přes 60 partnerů. Kromě skvělé nabídky pro turisty i místní občany mám největší radost právě z onoho množství spolupracujících subjektů, kteří cítí společný zájem a jsou ochotni pro něj něco udělat,“ uzavírá Zdeněk Zídek, starosta obce Lipno nad Vltavou.

 

Jiří Mánek
TURISTICKÝ SPOLEK LIPENSKA

předseda představenstva

 Jízdní řád ve formátu PDF


 

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Lipensko má prázdninovou novinku – prázdninové cyklobusy | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Lipensko má prázdninovou novinku – prázdninové cyklobusy | Šumava Net.CZ