15. ročník Jízdy Klatovskem odstartuje v sobotu 10.6.2016 v 10.00 z Eurocampu Běšiny | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: 15. ročník Jízdy Klatovskem odstartuje v sobotu 10.6.2016 v 10.00 z Eurocampu Běšiny | Šumava Net.CZ

15. ročník Jízdy Klatovskem odstartuje v sobotu 10.6.2016 v 10.00 z Eurocampu Běšiny | Šumava Net.CZ

Pozvání na 15. ročník Jízdy Klatovskem, mezinárodní soutěž historických vozidel, která odstartuje v sobotu 10.6.2016 v 10.00 z Eurocampu Běšiny.

Ze 170 přijatých přihlášek z Čech, Slovenska, Německa a Rakouska je více jak 1/3 vozidel vyrobených před rokem 1945.

Na automobilové a motocyklové veterány čeká trať v okolí Klatov o délce 96 km, 5 dovednostních zkoušek, 1 jízda zručnosti na čas a 2 průjezdní kontroly.

Nejstarším přihlášeným automobilem je Laurin & Klement z roku 1923. V předválečných auto kategoriích jsou nejvíce zastoupeny české značky Tatra, Aero, Praga, Škoda v různých provedeních a modelech. Zpestřením budou určitě také Fordy A, Peugeot 201, Fiat 509 A, nebo anglické Riley 9 z roku 1929 a Singer Le Mans z roku 1934.

Mezi předválečnými motocykly je nejstarším strojem anglický Humber 350 z roku 1927. Pozornost si určitě zaslouží motocykly Praga 500 BD z let 1928-1930, které odstartují hned 3. Dále anglické Ariel, BSA S-30, případně motocykly francouzské výroby New Map Lion a Terrot. Startovní listinu předválečných motocyklů doplní 20 motocyklů značek NSU, BMW, DKW, Triumph, Jawa a ČZ.

V kategorii poválečných automobilů je přihlášeno více než 40 strojů. České Škody Spartak, Felicia, Octávia, 1000 MBX a Rapid. Zahraniční značky Fiat, Hillman, Wartburg. Dále diváky oblíbené sportovní vozy Opel GT, Triumph Spitfire, MG, Jaguár E type, Ford Mustang, Porsche 911.

Motocyklů vyrobených po roce 1945 je nejvíce. Převažují „domácí“ značky Jawa, ČZ, Manet a skůtry Čezeta. Určitě se mezi nimi neztratí ruské motocykly Dněpr se sidecary, německé BMW, AWO, Simson, anglické BSA, AJS a Norton.

Divákům doporučujeme dopolední část v Eurocampu Běšiny. Zde si mohou prohlédnout všechna historická vozidla již od 8.00 a následně sledovat start do soutěže.

Velmi zajímavé od 11.30 do 13.30 Erbenovo náměstí.

Klatováci POZOR !!! Kromě soutěžících, kteří na Erbenově náměstí absolvují jízdu zručnosti a vystaví své stroje, můžete zhlédnout aktivní jízdní ukázky parních vozidel. Půjde o repliku parního automobilu Baffrey, vyrobeného v Čechách v roce 1886 a repliku parního motocyklu Roper, který byl vyroben v Americe v roce 1894. Oba podle původní technické dokumentace a předepsané tlakové zkoušky. Na jejich obsluhu není potřeba vlastnit řidičský průkaz, ale platný průkaz na obsluhu parních kotlů.

Pozn.: Pravděpodobně byly vyrobeny pouze 2 kusy vozidla zn. Baffrey, které byly následně po roce 1900 sešrotovány. Motocyklů Roper se dochovalo také minimum, jeden exponát byl v roce 2012 na aukci v Las Vegas nabízen za 445 tisíc USD).

Příjezd 1. účastníka do cíle v Eurocampu Běšiny je očekáván krátce po 14. hodině.

Stanoviště jednotlivých zkoušek a čas příjezdu 1. vozidla ke zkoušce:

1) Běšiny náves 10.05
2) Velhartice 10.35
3) Kolinec 10.50
4) Erbenovo náměstí Klatovy 11.30
5) Janovice 13.00
6) Strážov 13.15
7) Brtí 13.25

Podrobné informace - mapa, startovní listina, jsou k dispozici na: webu klubu http://www.historic-pamk.cz/ a facebooku https://www.facebook.com/historic.pamk/

Kromě Jízdy Klatovskem pořádá Historic club PAMK Klatovy v neděli 18.6.2017 od 7.00 v areálu společnosti DŘEVOTRUST tradiční auto-moto-veterán burzu.


Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: 15. ročník Jízdy Klatovskem odstartuje v sobotu 10.6.2016 v 10.00 z Eurocampu Běšiny | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: 15. ročník Jízdy Klatovskem odstartuje v sobotu 10.6.2016 v 10.00 z Eurocampu Běšiny | Šumava Net.CZ