Připomínka konce II sv.války ve Volarech | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Připomínka konce II sv.války ve Volarech | Šumava Net.CZ

Připomínka konce II sv.války ve Volarech | Šumava Net.CZ

Tradičně na dvou místech se koná ve Volarech pietní akt uctění památky padlých ve II. světové válce.

   U pomníku amerického vojáka Charlese Havlata pod Stogrovou Huti a na pietním místě pochodu smrti ve Volarech.
   U pomníku Charlese Havlata položila kytici delegace města Volary v čele se starostkou města Martinou Pospíšilovou, která společně s radním Vítem Pavlíkem, radními a zastupiteli města společně uctili památku amerických osvoboditelů. Na tomto místě připomněla Martina Pospíšilová zbytečnou a nesmyslnou smrt Charlese Havlata, 7. května 1945.

  Ve svém slovu uvedla ,, Když protitankový prapor, který posiloval druhý a pátý pluk divize jednotek USA dostal rozkaz k průzkumu německých pozic v těchto místech, byl úkol svěřen 2. a 3. četě průzkumné roty. Obě jednotky postupovaly po silnici z Volar do Lenory a v místech, kde dnes stojíme, napadli kolonu  příslušníci 11. pancéřové divize SS, kteří se skrývali v okolních lesích. Svobodník Charles Havlata, který seděl v prvním jeepu v koloně byl okamžitě zabit a další čtyři vojáci z obrněného vozu M8 těžce zraněni po zásahu pancéřovou pěstí.

  Po připomenutí zbytečně vyhaslého mladého života uctili přítomní památku statečných vojáků americké armády minutou ticha.

   Na pietním hřbitově obětí pochodu smrti, který vyšel z Německého Helmbrechstu a jeho strastiplná pouť skončila ve Volarech se uskutečnil druhý akt oslav.   

   K pomníku obětem pochodu smrti položila kytici květů a poklonou uctili památku žen, které tento pochod nepřežili delegace města Volary, volarské ženy a členové politických stran města.

   V proslovu  Martina Pospíšilová uvedla. ,, Letos je to sedmdesát dva let od konce druhé světové války nejhrůznějšího válečného konfliktu všech dob. Připomněla, že poslední dva roky je Evropa ohrožována nebezpečnými teroristickými útoky a je zde opět nebezpečí nějakého nesmyslného  konfliktu, kterému je třeba se bránit. Na pietním místě připomněla pochod smrti, který zde skončil.

   Helmbrechst a Volary od sebe dělí téměř 1200 kilometrů, a tuto vzdálenost ve strastiplném pochodu musely ujít ženy mnoha národností na konci této války. Cestu kterou mnohé nepřežily, či byly zastřeleny absolvovaly o hladu a za velké zimy a chladu. Devadesát pět žen tohoto pochodu našlo místo trvalého odpočinku zde ve Volarech. Přítomní uctili památku umučených žen i ostatních obětí válek minutou ticha a volarské ženy a děti položily k hrobům pochovaných žen květinu.

  Celý akt skončil minutou ticha za oběti druhé světové války a na obou místech zazněly hymny České republiky a USA.

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Připomínka konce II sv.války ve Volarech | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Připomínka konce II sv.války ve Volarech | Šumava Net.CZ