52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: 52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ

52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ

 

Klatovské tratě jsou letos tradiční, ale s novinkami

Celkem čtrnáct rychlostních zkoušek o celkové délce přes 160 km čítá letošní trať jak pro 26. Historic Vltava Rallye, tak i pro 52. Rallye Šumava Klatovy. Víkendové schéma zůstává stejné jako v minulých letech – páteční rychlostní zkoušky se odehrají v okolí Klatov, na ty sobotní si budou muset závodníci dojet až za Sušici. Informace o soutěžích dále přibývají na klubových stránkách www.pamk.cz a na novém facebookovém profilu „PAMK Klatovy“.

Již tento pátek se vydají účastníci letošních klatovských soutěží zdolávat jejich tratě a jak to v tuto chvíli na obloze vypadá, budou to mít ještě těžší než jsme všichni očekávali. Už seznamovací jízdy budou pro ně určitě velice náročné a nezbývá než popřát všem závodníkům pro celý tento týden hodně štěstí. Již tradičně jsou v Klatovech tak trochu napřed zahraniční účastníci 26. Historic Vltava Rallye.

Těm se bude v pátek i v sobotu na jednotlivých rychlostních zkouškách (s výjimkou Klatovského okruhu) jako prvním měřit čas, už ve čtvrtek večer budou právě oni také jako první na technických přejímkách. V době, kdy v pátek dopoledne absolvují své přejímky také zájemci o body do domácích soutěžáckých šampionátů, budou už naši zahraniční hosté prohánět své stroje na trati shakedownu, který je tentokrát vytyčen mezi Rohoznem a Janovicemi nad Úhlavou. Tam je poté vystřídají samozřejmě i mnozí domácí jezdci, no a odpoledne se všichni vydají už na opravdový start.

Slavnostní rampa bude opět postavena na klatovském náměstí Míru a jako první budou mít čest ji překonat dvojice, které předvedou své umění v rámci 3. Rallye Šumava Legend. To bude krátce před páteční třetí hodinou odpolední, poté bude náměstí patřit krásným historickým vozům z „Vltavy“ a od 16.35 začnou sjíždět z rampy také největší favorité 52. Rallye Šumava Klatovy.  Vydají se rovnou na Klatovský okruh, kde se bude letos kroužit (tři kola) v tzv. klasickém směru, tedy ve směru hodinových ručiček.

Okruhové erzety obvykle oceňují zejména diváci (mají tak možnost auta vidět hned několikrát), podobná šance se jim naskytne hned na následující svižné Petrovické zkoušce, která je polookruhem (tzn. větší část tratě absolvují závodníci dvakrát, než z ní odbočí do cíle). Tato kdysi velmi oblíbená zkouška se do programu vrací po mnohaleté pauze, byla ale i moderními vozy prověřena již při podzimní Rally Klatovy 2015.

Páteční program završí Koráb, který na programu nechybí už mnoho let, a tak jej asi ani není potřeba příliš představovat. Zmiňme tedy alespoň, že letos se jeho start vrací do Bukové, odkud po zajímavých (často panelových) cestách zamíří do lesa nad Kdyní, odkud se závodníci spustí právě z vrchu Koráb serpentinami dolů do tohoto sportovního města. Posádky „Šumavy“ se pak i znovu představí fanouškům na náměstí Míru, kde bude připravena velkoplošná obrazovka s přímými přenosy a zahraje i skupina Kečup. Večer pak závodníci obou hlavních rallye absolvují ještě další průjezdy na Petrovické i Korábu a pak už začnou sbírat síly na náročnou druhou etapu.

V sobotu letos čeká na jezdce dokonce devět rychlostních zkoušek, a to je pořádná porce. (Připomeňme, že celá nedávná třídenní Tour de Corse, zařazená do MS, měla jen deset RZ, i když samozřejmě o dost delších.) Zatímco v minulých letech na úvod etapy čekal na závodníky poněkud zdlouhavý přejezd až za Sušici, letos je tomu jinak.

Do tempa se posádky budou muset dostat téměř ihned, do itineráře se totiž vrátila Strážovská rychlostní zkouška, která se nachází jen pár kilometrů od servisní zóny a pojede se hned jako úvodní ranní test. Vede po osvědčené trase z Hodousic přes Blata se svižným sjezdem na Opálku, odkud k cíli míří po klikatých úzkých cestách. Až poté trať rallye zavede posádky za Sušici. Tam se bude závodit nejdříve na Strašínské rychlostní zkoušce, která je letos v celé soutěži tou nejdelší. Její velkou část si mohli ti zkušenější osahat třeba loni, začíná se opět těžkým sjezdem z Pohorska do Strašína, odkud se naopak vozy vydrápou na silnici pod Javorníkem, jejíž povrch může v současných povětrnostních podmínkách mnohde pořádně klouzat. Když vyjedou z lesa, čeká na jezdce navíc hodně těžký závěr erzety přes Kváskovice a těžké odbočení u Hoslovic. Právě v Hoslovicích pak začne další rychlostní zkouška. Ta není divácky moc dobře přístupná, jezdci si však její technické partie kolem Škůdry či Mačic nebo rychlý sjezd ke Krejnicím určitě dokáží pořádně vychutnat.

Naopak vysloveně pro diváky jsou postaveny další dvě rychlostní zkoušky. Ať už je to ta Tedražická, kde se i fotografové radují z vysokých skoků a utažených odbočení, nebo další novinka letošního ročníku – tou je nová podoba Městské rychlostní zkoušky, začínající v těžkých zatáčkách pod viadukty u vlakového nádraží a končící dalšími atraktivními partiemi při přejezdu Drnového potoka a poté u cíle. Až když závodníci zvládnou i toto, budou si moci odpočinout v servisní zóně. V sobotním odpoledni na ně však bude čekat posloupnost rychlostních zkoušek Strážovská – Strašínská – Hoslovická – Tedražická ještě jednou. Teprve poté budou mít celou 26. Historic Vltava Rallye či 52. Rallye Šumava Klatovy za sebou, ti úspěšní budou pak dokonce v podvečerních hodinách obdařeni na cílové rampě na klatovském náměstí Míru krásnými poháry.

Karel Špaček, tiskové středisko

Autorem  fotografií je pan Jiří Jiřík 

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: 52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: 52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ