52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: 52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ

52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ

Loňští vítězové přijedou do Klatov i letos

Každým dnem do seznamu přihlášených na klatovské soutěže přibývají nová jména. Zejména u Historic Vltava Rallye je už teď zřejmé, že se bude jednat o jeden nejkvalitnějších ročníků této soutěže vůbec, přesné informace o startovní listině se dozvíme po uzávěrce přihlášek, která je stanovena na pondělí 10. dubna o půlnoci. Bližších informací o soutěžích ale už teď přibývá na klubových stránkách www.pamk.cz a na novém facebookovém profilu „PAMK Klatovy“.

Obě posádky, které před rokem na klatovském náměstí Míru slavily vítězství, už v tuto chvíli figurují na seznamu přihlášených pro nový ročník soutěží. Loňský vítěz Historic Vltava Rallye, norský jezdec Valter Christian Jensen, premiérově přijede s vozem BMW M3, naopak premiant minulých dvou ročníků Rallye Šumava Klatovy Jan Kopecký zůstane u Škody Fabia R5. V Klatovech to ale tovární jezdec týmu Škoda Motorsport nikdy neměl snadné. V roce 2015 se mu premiéru zbrusu nového sportovního náčiní (neúspěšně) snažil znepříjemnit i vítěz Rallye Monte Carlo, Francouz Bryan Bouffier, loni byl Kopeckého největším soupeřem jeho týmový kolega, Švéd Pontus Tidemand. V obou případech ale mnohonásobný český šampión nápor zahraničních hvězd bravurně zvládl a společně se spolujezdcem Pavlem Dreslerem se na cílové rampě mohli radovat ze zaslouženého vítězství.

Oba poslední ročníky „Šumavy“ byly svědky velkých premiér. Předloni zahájil první start Škody Fabia R5 v továrním nátěru veleúspěšnou kariéru tohoto nového mladoboleslavského soutěžního speciálu, loni se konala naopak premiéra v modrobílých barvách. Plzeňští Václav Pech a Petr Uhel dovezli poprvé rychlý vůz Porsche 997 GT3 a i pro ně začalo závodění s novým vozem dobře. Úvodní rychlostní zkoušku na klatovském okruhu dokonce vyhráli a přestože to poté měli, se složitě ovladatelným vozem, na úzkých šumavských silničkách hodně těžké, v cíli zářili spokojeností z konečné páté příčky. Kromě dvou vozů továrního týmu byli překonáni i dalšími dvěma škodovkami v podání Pavla Valouška a Jana Černého, naopak atraktivní Ford Focus WRC Jana Dohnala dokončil soutěž až za Pechem na šesté příčce. Zejména do výsledků kategorie 2WD ale loni výrazně promluvilo i mládí. Dvoukolky jednoznačně ovládla talentovaná moravsko-slovenská posádka Martin Koči – Lukáš Kostka s Citroënem DS3 R3T, která pak ve zbytku sezóny sbírala úspěchy i v seriálu Mistrovství světa. V juniorské kategorii 51. Rallye Šumava Klatovy po strhující bitvě zvítězila další mezinárodní dvojice Ján Kundlák – Michaela Rezková s Peugeotem 208 R2. Na třetí příčce za Janem Lungou pak dokončil soutěž Filip Mareš, který reprezentoval barvy projektu podpory mladých závodníků Autoklub Peugeot Rally Talent.

Báječné závodění bylo loni k vidění i při jubilejním, 25. ročníku Historic Vltava Rallye. Nejnižší dvě startovní čísla byla přidělena Seveřanům s vozy Porsche 911 RS, kteří už měli na svém kontě klatovská prvenství z minulých let. Švéd Mats Myrsell i Nor Valter Christian Jensen se svými vozy skutečně plnili roli favoritů a od úvodní rychlostní zkoušky se drželi svými časy v nejlepší trojici závodníků. V čele soutěže byl ale někdo jiný. Byl to bývalý pilot Formule 1, Francouz Erik Comas, jenž loni dovezl do Klatov překrásný vůz Lancia Stratos ze sedmdesátých let. Comas soutěži vévodil až do RZ 9, kdy jej v technické pasáži Městské rychlostní zkoušky zradila poloosa. Ve stejné fázi soutěže zklamala technika i Myrsella, a tak měl Nor Jensen už cestu ke svému třetímu klatovskému prvenství uvolněnou. Na druhé příčce dokončil při své premiéře soutěž mladý Fin Silvasti s Porsche 911, třetí příčka naopak patřila v cíli velezkušenému Švédovi Janssonovi s vozem Ford Escort RS 2000. Domácí zápolení loni na Vltavě opanovaly silné vozy v čele se Subaru Impreza 555 Filipa Ballka, nejrychlejším jezdcem se škodovkou byl Jihočech Jan Krejča se Škodou 130 LR. Většina jmenovaných pojede i letošní ročník klatovských soutěží, uzávěrka jejich přihlášek je v pondělí 10.4. o půlnoci.

Karel Špaček, tiskové středisko 

Autor fotograrií: Jiří Jiřík 

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: 52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: 52. Rallye Šumava Klatovy, 26. Historic Vltava Rallye a také 3. Rallye Šumava Legend | Šumava Net.CZ