Konec lyžařské sezóny | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Konec lyžařské sezóny | Šumava Net.CZ

Konec lyžařské sezóny | Šumava Net.CZ

Je tady závěr lyžařské sezóny, která byla letos ve vlnách, ale na konec solidní.

S Jiřím Bartošíkem ředitelem SKI školy Kubova Huť jsem na závěr udělal rozhovor nejen o Ski škole, ale i o zimní sezóně na Kubově Huti.

Lyžaři si zde užili lyžování na dvou svazích Obrovci a Školním a běžkaři mohli vyrážet z Obrovce do centra Šumavy, či okolí Kubovy Huti,které je rovněž moc pěkné.


Rozhovor Ladislava Berana s Jiřím Bartošíkem ředitelem SKI školy Kubova Huť

1.      Kdy letos začala výuka ve ski škole?

Neoficiálně 25. 12. a oficiálně stejně jako Ski areál o den později. (26.12.)

2.      Přibližně kolik se učilo dětí a jak letošní rok hodnotíš z pohledu zlepšení dětí v lyžování a jak je to s vybavením?

Odučeno bylo necelých 700 hodin. Na jednotlivé žáčky to lze obtížně přepočítat. Netroufám si počet ani odhadnout.

3.      A co základní či střední školy školy, vím, že se zaměřujete i na jejich výcvik, jak je to tady s výukou a je s nějakou bližší spolupráci?

Jsem rád, že se na toto téma ptáš. Velmi dobrou spolupráci máme se základní školou TGM z Vimperka.

Již několik let pořádáme třídenní ambulantní kurzy lyžování pro žáčky prvního stupně, tedy 1. až 4. ročníku.

Díky nadstandardní spolupráci s paní ředitelkou Mgr. Dagmar Rückerovou a paní učitelkou tělesné výchovy Bc. Petrou Hrůšovou, se daří u dětí této školy vytvářet pozitivní vztah k lyžování a k zimním pohybovým aktivitám obecně. Na řadě jiných škol se děti dostanou organizovaně na hory na Lyžařský výcvikový kurz až v sedmé třídě. A to nikoli vždy, protože řada škol tyto kurzy pro nedostatek zájmu ze strany rodičů žáků často ani nepořádá. V našem případě je zájem rodičů a samotných dětí o tento typ lyžařského kurzu opravdu velký. Výuka probíhá v dopoledních hodinách v úterý, středu a čtvrtek. Školní provoz tím není příliš narušen a ani rodiče nejsou zatěžováni zbytečnými starostmi.

Na Kubovu Huť a zpět se děti dopravují vláčkem. Lyžařské vybavení mají uskladněno v zázemí dolní stanice vleku, případně si je půjčují za výhodných podmínek v místní půjčovně. Stejně tak i Ski areál vychází žákům vstříc výraznou slevou na vlekovném a Lyžařská škola na školném. Jedná se podle mne o oboustranně výhodnou spolupráci, kdy všichni zúčastnění považují tuto formu výuky lyžování za cenově zajímavou a přitom efektivní. Na Kubovu Huť je to kousek a obvykle se zde všem líbí. Proto se k nám pak i rádi vracejí, zpravidla už jako zdatní lyžaři.                  

4.      Jak hodnotí ředitel SKI školy na Kubově Huti letošní výuku, kolik se podílelo instruktorů, komu by poděkoval a co si přeje do dalších měsíců letošního roku.

Letošní sezóna byla podle mého názoru celkově dobrá. Přálo nám počasí, díky čemuž byly i velmi slušné sněhové podmínky na našich sjezdových tratích. Zasněžovalo se technickým sněhem od samotného začátku zimní sezóny. Určitý negativní vliv na návštěvnost Lyžařské školy mělo sezónní uzavření bývalého hotelu Kuba, který procházel zásadní rekonstrukcí a modernizací. Bude z něj jiný typ hotelu, než jak jej znali stávající hosté a změní i své jméno. Nově to bude hotel Kristián. Tento výpadek se nám dařilo částečně nahradit zájmem klientů, přijíždějících na Kubovu Huť tak zvaně „na otočku“. Tedy na jeden den, nebo dokonce jen půlden. A to přímo cíleně k nám do lyžařské školy. Těší nás, že se nejedná pouze o návštěvníky z nejbližšího okolí, ale že nám svou přízeň projevují opakovaně hosté ve větší míře například i z Českých Budějovic, které rozhodně nejsou „za rohem“.  

Máme z toho samozřejmě radost, nicméně poděkovat bych chtěl touto cestou všem našim klientům, ať již přijeli na Kubovu Huť odkuká-li.

Děkuji za vyčerpávající rozhovor Ladislav Beran.

 

 

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Konec lyžařské sezóny | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Konec lyžařské sezóny | Šumava Net.CZ