NÁZOR: Petra Martana, poradce v lesnictví a životním prostředí k návrhu zákona č. 114/1992., o ochraně přírody a krajiny | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: NÁZOR: Petra Martana, poradce v lesnictví a životním prostředí k návrhu zákona č. 114/1992., o ochraně přírody a krajiny | Šumava Net.CZ

NÁZOR: Petra Martana, poradce v lesnictví a životním prostředí k návrhu zákona č. 114/1992., o ochraně přírody a krajiny | Šumava Net.CZ

 

Martan: "Šumavský masakr" udělali MŽP a NP Šumava

 

"Šumavský masakr" je dle ministra životního prostředí Brabce označení pro senátní změny návrhu zákona č. 114/1992., o ochraně přírody a krajiny, který právě projednává Poslanecká sněmovna. Skutečným masakrem však jsou úmyslné těžby, které se provádí ve státních lesích Národního parku Šumava. Jen v loňském roce bylo pokáceno a prodáno cca 84 000 stromů, které měly zůstat v lese a růst. Prezident republiky na jednání Sněmovny vyzval poslance: "Nevěřte zeleným fanatikům, už toho zničili dost"!

 

Pominula doba, kdy v lesích NP Šumava byl důvod pro provádění vynucených těžeb dřeva, tj. stromů napadených kůrovcem a stromů vyvrácených a polámaných větrem. Taková těžba se provádí za účelem ochrany lesů před rozmnožením podkorního hmyzu a následného usychání lesů. Vynucené těžby však již nebylo nutné provádět v r. 2016. Těžilo se však dále, tentokrát za účelem financování Správy NP Šumava. V roce 2016 bylo celkem vytěženo 136 091 kubíků dřeva: z toho vynucených kůrovcových těžeb 29 393 m3, vynucených polomových těžeb bylo 22 452 m3. Úmyslně se vytěžilo 84 013 m3 dřeva, což se považuje za drancování šumavských lesů ochranou přírody.

 

Vytunelované lesy NP Šumava

V lesích NP Šumava proběhla obrovská větrná kalamita (2007). V následném období (2007-13) nechala fanatická ochrana přírody rozmnožit kůrovce natolik, že se muselo nuceně vykácet tolik dříví, které v tamních lesích přiroste za 12 let a tedy dnes je předtěženo.

 

Financování národního parku je závislé na těžbě dřeva

Správa NP Šumava má roční provozní výdaje kolem 400 miliónů Kč. Její zakladatel MŽP je však schopno dlouhodobě poskytnout jen kolem 130 miliónů korun ročně. Dalších 200 miliónů musí vygenerovat přetěžené a zdevastované lesy NP. Novela projednávaného zákona č. 114 je vítaná možnost, jak zajistit další těžby dřeva v lesích, které nemají žádné těžební možnosti.

Smyslem národního parku není divočina, ale péče o les bez úmyslných těžeb dřeva. Pro národní park není možná  zásada: Když dojde kůrovec, tak začneme kácet "natvrdo" a ještě více prořeďovat již proředěné lesy národního parku. Lesy NP jsou místem, kde se nemá úmyslně těžit dřevo, právě tím se odlišují od lesů hospodářských.

 

Petr Martan, poradce v lesnictví a životním prostředí

22. 2. 2017 tiskovou zprávu vydala: Komunita pro duchovní rozvoj, o. p. s.

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: NÁZOR: Petra Martana, poradce v lesnictví a životním prostředí k návrhu zákona č. 114/1992., o ochraně přírody a krajiny | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: NÁZOR: Petra Martana, poradce v lesnictví a životním prostředí k návrhu zákona č. 114/1992., o ochraně přírody a krajiny | Šumava Net.CZ