Svaz obcí Národního parku Šumava - tisková zpráva | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Svaz obcí Národního parku Šumava - tisková zpráva | Šumava Net.CZ

Svaz obcí Národního parku Šumava - tisková zpráva | Šumava Net.CZ

Svaz obcí Národního parku Šumava - TISKOVÁ ZPRÁVA, 21. 2. 2017

Míra demagogie ekoaktivistické kampaně podporované některými vládními politiky, státními úředníky, vědci, herci, zpěváky a všemi veřejnoprávními médii, má svou historickou paralelu v roce 1938. Tehdy podlehli kampani obyvatelé Sudet, dnes jí podléhá celý národ a podlehnout má zejména Poslanecká sněmovna.

Způsob kampaně, vedené ekologickými aktivisty z Hnutí DUHA, kteří jsou veřejnoprávními médii vydáváni za špičkové ekologické experty, přesáhla míru etiky a elementární slušnosti.

Pravda je taková, že Senát nezvyšuje pravomoc obcí, ale navrací obcím pravomoc v mezích současného zákona.

Senát neumožňuje stavby developerských projektů - lanovek, sjezdovek, akvaparků, lunaparků…. Kácet les pro takové projekty je na Šumavě zakázáno a nepovoluje to územní plán žádné šumavské obce. Zakázáno je jakékoliv betonování nejcennějších částí přírody a mimo současný prostor obcí, jakékoliv přírody.

Senát pouze upřesnil prostor obcí, pokud jsou součástí národního parku, v souladu s nařízením vlády, kterým byl vyhlášen šumavský park. Ten činí v případě Šumavy 4,95 procenta výměry národního parku. Tolik potřebují místní lidé pro svůj život a tolik potřebují návštěvníci Šumavy pro své základní potřeby – zaparkovat, dojít si někam pro informace, najíst se, vyspat se, dojít si na záchod a míst jistotu, že je v případě potřeby někdo zachrání. Žádný jiný prostor územní rozvoj neumožňuje.

Jediný development, který je na Šumavě možný, je ten finanční. Za posledních osm let utratilo Hnutí DUHA ve svých šumavských projektech více jak 150 miliónů korun! Vědci, kteří namísto věcných vědeckých argumentů na ochranu přírody argumentují pomluvami a polopravdami, utratili za patnáct let zkoumání šumavské přírody 3,3 miliardy korun.

40 milionů lidí mohlo celý rok dýchat kyslík ze 4 miliónů stromů, které musely zahynout v rámci šumavského vědeckého experimentu, zvaného divočina. Senát navrhnul, že další experimentování nebude probíhat na základě diktátu, ale na základě celospolečenské dohody. Jediný Senát navrhnul skutečné otevření národního parku pro veřejnost. Vládní návrh Šumavu otevírá pouze pro vyvolené a uzavírá rozsáhlé oblasti Šumavy pro úpravu běžkařských tratí.

Věříme, že Poslanecká sněmovna nepodlehne placeným lžím. Navrhujeme Poslanecké sněmovně zamítnout celou novelu zákona o ochraně přírody a začít celý legislativní proces od samého začátku, v souladu s dikcí zákona, zákonem pro každý národní park. Sama ekoaktivistická kampaň ukázala, že jde jenom o Šumavu.

Antonín Schubert – předseda Svazu obcí NP Šumava.

 

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Svaz obcí Národního parku Šumava - tisková zpráva | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Svaz obcí Národního parku Šumava - tisková zpráva | Šumava Net.CZ