Sušickou nemocnici navštívil kandidát na prezidenta Michal Horáček | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Sušickou nemocnici navštívil kandidát na prezidenta Michal Horáček | Šumava Net.CZ

Sušickou nemocnici navštívil kandidát na prezidenta Michal Horáček | Šumava Net.CZ

Sušickou nemocnici navštívil kandidát na prezidenta Michal Horáček

V úterý 14.2. navštívil nemocnici v Sušici kandidát na prezidenta České republiky Michal Horáček. Z médií se dozvěděl o osudu čerstvě třicetileté ukrajinské lékařky Liudmyly Bratashchuck, která dala výpověď v Kyjevské nemocnici, začala se učit česky, půjčila si peníze na cestu, vízum a počáteční investice a vyrazila do České republiky.

„Bylo to náhlé rozhodnutí. Návštěva nemocnice byla improvizovaná. Chtěl jsem se osobně seznámit s příběhem mladé ukrajinské lékařky, která svou budoucnost vidí v naší zemi,“ uvedl Michal Horáček.

„Dozvěděl jsem se mnohé o ponižujícím procesu, kterému kvalifikované síly z blízkého, kulturně kompatibilního zahraničí vystavujeme, a to i v čase, kdy takové síly nezbytně potřebujeme. Korupce, která tento proces kvůli našemu nezvládání situace provází, je děsivá,“ uvedl po rozhovoru s Liudmylou Michal Horáček.
Podle ředitele nemocnice Martina Straky byla návštěva prezidentského kandidáta pro malou nemocnici, která zaměstnává 200 lidí čest. „Pan Horáček si všiml článku o Lídě v médiích. Což je důkazem toho, že vedle zdravotnické práce klademe důraz i na naše dobré jméno a PR, což byla dříve oblast, kterou jsme zanedbávali,“ uvedl Straka.

Podle něj je situace s nedostatkem českých lékařů v našem zdravotnictví téměř krizová. „Naší mladí logicky odcházejí do Německa. Potřeba pomoci z vně je zjevná a buďme realisté, lékaře z Irska či Švýcarska asi nezískáme, orientace na východ tak představuje logické východisko,“ uvádí Straka.

Straka se s Liudmylou dobře zná, protože jsou kolegové z interního oddělení, kde je sám primářem.
Při návštěvě Horáčka nejvíce potěšilo, že se Liudmile v Sušici líbí. „Chválila své české kolegy, kteří jsou na ni milí a pomáhají se vším, od těch odborných věcí, až po lepší zvládání češtiny,“ uvedl Michal Horáček s tím že doufá v to, že se Liudmila rozhodne zůstat v České republice.

„Možná, že v budoucnu mezi nás přibude spoluobčan - akceschopný, učenlivý. Takové potřebujeme,“ myslí si Horáček. „Sušické nemocnici i Liudmyle přeji hodně štěstí,“ uzavřel.

Podle Liudmily byl Michal Horáček při své téměř hodinové návštěvě velice milý a pozorný. „Hlavně jsem byla moc překvapená, že přijel. Je vidět, že se o téma Ukrajinců, kteří pracují v České republice zajímá. Znal mnoho podrobností i útrap, které s tím souvisejí,“ uvedla usměvavá hnědovláska, která pochází z malé vesnice a vystudovala medicínu v Kyjevě.

Třicetiletá Liudmila pracuje v sušické nemocnici od minulého roku. Na jaře má v plánu získat ústní aprobační zkoušku, která ji postaví na stejnou úroveň, jakou mají odborníci, jenž vystudovali lékařskou fakultu uvnitř Evropské Unie. Až bude mít zkoušku hotovou, tak plánuje získat atestační osvědčení, což je odborná způsobilost k lékařskému povolání. Na Sušici má ráda klid a dlouhé procházky v přírodě, které jí během působení v Kyjevě tolik chyběly. Zatím bydlí na ubytovně a plánuje stěhování do menšího bytu.

Pavel Pechoušek
Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Sušickou nemocnici navštívil kandidát na prezidenta Michal Horáček | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Sušickou nemocnici navštívil kandidát na prezidenta Michal Horáček | Šumava Net.CZ