Rekonstrukce hotelu Kristián | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Rekonstrukce hotelu Kristián | Šumava Net.CZ

Rekonstrukce hotelu Kristián | Šumava Net.CZ

 

Na Kubově Huti prochází rekonstrukcí a modernizací starý šumavský hotel, který změní i název. Na to, jakou měl historii a kdy bude hotel otevřen, jsem se ptal nových majitelů.

 

Můžete nám představit historii hotelu?

Historie hotelu je stejně, jako všechno na Kubovce, zcela výjimečná. Původní hotel byl postaven roku 1927 rodinou Pawlitschkových a podle všeho se těšil velké oblibě. Časté byly návštěvy turistů až z pražských Dejvic. Říká se, že na Kubovce možná i nějaký ten potomek dejvických, snad pro krásu okolí, zůstal.

Ačkoliv hotel 23. 12. 1934 vyhořel, Pawlitschkovi a Meffertovi (paní Meffertová byla sestrou paní Pawlitschkové) nelenili a s prvními sněženkami jali se hotel znovu vystavět a pokračovat v šíření dobrého jména. V knize kubohuťské historie přímo stojí: Bis auf kleine Veränderungen blieb das Hotel bis zur Vertreibung erhalten und wurde von der Familie Pawlitschko/Meffert so geführt, daß es weit über seine Grenzen hinaus bekannt war. Do češtiny lze volně přeložit jako: Pawlitschkovi a Meffertovi to uměli. 

Po válce se o hotel chvíli staral Klub českých turistů, zásadnější je ale působení strakonické zbrojovky, která hotel v sedmdesátých letech významně rozšířila. S pádem opony se opět mění poměry a kubohuťský hotel s názvem Kuba se stává majetkem nadnárodní společnosti Corinthia se sídlem na Maltě. Z tohoto období si zaslouží zmínku noc z 2. na 3. listopad 2012, kdy stará, původní část hotelu, vyhořela.

Od loňského podzimu je hotel, tentokrát se jménem Kristian, poprvé od roku 1945 opět v kubohuťských rukách.

 

Blížíte se k finále rekonstrukce a tak se nabízí dotaz, kolik zde bude pokojů a jaká vybavenost a služby na zákazníky čekají.

Zatím se blížíme do finále rekonstrukce interiéru. Vedle kompletní renovace pokojů (koupelny, nábytek, obecná krásnota) a sloučení několika menších pokojů v apartmány, prošla skutečně zásadní rekonstrukcí kuchyně a restaurace. Zejména v těchto prostorách bychom moc rádi navázali na dobré jméno hotelu z dob původních majitelů.

 

Ve čtyřicítce pokojů se nachází přibližně stovka vskutku líbezných lůžek. Rekonstrukcí prošla vedle technologie vytápění, kdy místo LTO topíme štěpkou a pilinami, i technologie vytápění bazénu.

 

Během roku 2017 bychom rádi připravili saunu, vylepšili tělocvičnu a dokončili masérnu. Mnohem víc práce nás ještě čeká venku. Je potřeba přinejmenším zušlechtit fasádu i okolí hotelu a vybudovat parkoviště o odpovídající kapacitě.

 

Kdy se chystáte otevřít?

Otevřít chceme v březnu 2017, kdy nabídneme ubytovaní a restauraci. V nejbližších měsících budeme doplňovat jednotlivé služby. 

Cena se bude pohybovat kolem 550,- Kč za osobu a noc s možností dokoupení snídaně, polopenze či plné penze.

 

Děkuji za rozhovor Ladislav Beran

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Rekonstrukce hotelu Kristián | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Rekonstrukce hotelu Kristián | Šumava Net.CZ