Pohádka (Christlhof) - tajemné stavení | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Pohádka (Christlhof) - tajemné stavení | Šumava Net.CZ

Pohádka (Christlhof) - tajemné stavení | Šumava Net.CZ

Polorozpadlý statek Pohádka (Christlhof) se nachází na samotě uprostřed krásných luk s nádhernými výhledy nedaleko Čachrova v místech, kde se z Pošumaví stává Šumava. Jak je okolí statku malebné, o to je stavení děsivější. Údajně sálá temnou a negativní energii.

Podle místních pověstí Pohádku proklela v roce 1828 stařena, která byla obviněna z požáru v nedalekém Strážově a na louce u Pohádky byla rozlíceným davem ubita.

Původní osada tří statků z 16. století byla postavena německou rodinou Pangerlových. Jediné do současnosti dochované stavení je z 19. století. Rodina Panglerových byla po válce ze stavení odsunuta. Vlastníci se poté často střídali. Údajně se jeden z majitelů se na Pohádce oběsil a jeho žena zešílela.

Až do svého zatčení zde v letech 1991 - 1994 žil a zřejmě i vraždil Ivan Roubal (*1951, +2015), doživotně odsouzený vrah. Původně měl záměr chovat jeleny, povolení však nezískal, choval tedy vietnamská prasata, drůbež a pár koní.

Během pobytu na Pohádce začal se svojí vražednou činností. Přímo na Pohádce se měl v roce 1991 zbavit svých dvou známých. Obětí měl být František Heppner a jeho ruská přítelkyně, kteří záhadně zmizeli. Ivan Roubal používal Heppnerovo auto a prodával jeho nábytek. Tato vražda mu však nebyla nikdy prokázána. Těla pohřešovaných nebyla nikdy nalezena, údajně se svým příbuzným svěřil, že je zkrmil prasatům.

Roubal vraždil i v Praze a v jiných částech republiky. V březnu 1994 byl zatčen a až v roce 2000 odsouzen na doživotí za pět dokázaných brutálních vražd.

Po zatčení zůstala prasata i další zvířata uzavřena ve chlévě a umřela hlady, kolem stavení se dlouho linul puch rozkládajících se těl zvířat.

V současnosti stavení chátrá. V roce 2010 bylo zapáleno, oheň Pohádku nezničil. O častých návštěvách zvědavců a dobrodruhů svědčí např. graffiti na stěnách. Údajně jsou zde slyšet kroky nebo naříkající hlasy. Vstup do rozpadajícího se stavení je však životu nebezpečný.

Ivan Roubal zemřel v karvinském vězení v roce 2015.

Jak se tam dostanete:

Pohádka leží mimo značené turistické trasy. Je dostupná po lesních cestách, běžným automobilem se na ní nedostanete.

Z Vítně – dojdeme/dojedeme z Vítně po silnici na Mladotice až ke křižovatce s lesní cestou. Lesní cesta odbočuje vpravo do lesa asi 300 metrů před Mladoticemi. Lesními cestami a po lukách stoupáme k Pohádce. Délka od křižovatky cca. 2 km.

Z Čachrova – dojdeme/dojedeme z Čachrova po modré turistické trase do vesničky Bradné. Z Bradného je cesta dlouhá 2,7 km. Nesmíme zapomenout včas odbočit z modré trasy do lesa.


Mapa
(c) Text & foto: ŠumavaNet.CZ

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Pohádka (Christlhof) - tajemné stavení | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Pohádka (Christlhof) - tajemné stavení | Šumava Net.CZ