Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ

Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ

Úvodní koncert cyklu se koná v klatovském kostele Narození Panny Marie v sobotu 13. 6., a Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy v něm uvede světovou premiéru " ORATORIA K PANNĚ MARII KLATOVSKÉ ", které na popud Kolegia pro duchovní hudbu Klatovy a nezávisle na tom i dřívějšího klatovského děkana P. Antonína Bachana, složil na libreto Štěpána Špáda známý plzeňský hudební skladatel Pavel Samiec.

ORATORIUM K PANNĚ MARII KLATOVSKÉ ZAHÁJÍ NOVÝ ROČNÍK FESTIVALU MUSICA SACRA

Letošní festivalový ročník těží ze silné hudební a kulturní tradice jihozápadních Čech období baroka. Tím, že odkrývá pozapomenuté skladby regionálních archivů, festival usiluje o zviditelnění regionální barokní hudební kultury, avšak zároveň ji chce představit jako silný inspirační zdroj současnosti. Slavnostní zahájení festivalu 13. června v Klatovech tak bude ve znamení světové premiéry Oratoria k Panně Marii Klatovské plzeňského skladatele Pavla Samiece (1984), věnovaného 330. výročí mariánského zázraku, který významnou měrou ovlivnil život barokních Klatov a dal vzniknout jednomu z nejvýznamnějších poutních center regionu. Skladba vznikla na popud organizátora festivalu spolku Kolegium pro duchovní hudbu, a nezávisle na tom i na popud dřívějšího klatovského děkana P. Antonína Bachana.

Známá klatovská literární osobnost - Štěpán Špád - se ujala sepsání libreta k této skladbě. Za úryvky z textu k oratoriu získal první místo v soutěži " Literární Šumava 2012 ", a byly prezentovány rovněž na ČRo 3 Vltava.

"Štěpán Špád je básník úzce spojený s rodným městem Klatovy, kde působí jako učitel na gymnáziu. Svět poezie nabídne posluchačům jeho básně inspirované zázračným obrazem Panny Marie Klatovské. Podnět k sepsání tohoto cyklu dal básníkovi mladý plzeňský skladatel Pavel Samiec, který cyklus následně zhudebnil, " / ČRo 3 Vltava /

Samiecova hudba v sobě kombinuje různé stylové vrstvy od moderní hudební řeči přes soudobou reflexi barokních hudebních stylů a kompozičních postupů. Skladbu provede Kolegium pro duchovní hudbu ve spolupráci s plzeňským komorním orchestrem Consortium musicum a hosty.

Sólo - Marie Houšková
Dirigent Vít Aschenbrenner
 

Sdílejte:

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose

Šumava Net.CZ - oblíbené

Přidat k oblíbeným

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ