Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ

Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ

Úvodní koncert cyklu se koná v klatovském kostele Narození Panny Marie v sobotu 13. 6., a Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy v něm uvede světovou premiéru " ORATORIA K PANNĚ MARII KLATOVSKÉ ", které na popud Kolegia pro duchovní hudbu Klatovy a nezávisle na tom i dřívějšího klatovského děkana P. Antonína Bachana, složil na libreto Štěpána Špáda známý plzeňský hudební skladatel Pavel Samiec.

ORATORIUM K PANNĚ MARII KLATOVSKÉ ZAHÁJÍ NOVÝ ROČNÍK FESTIVALU MUSICA SACRA

Letošní festivalový ročník těží ze silné hudební a kulturní tradice jihozápadních Čech období baroka. Tím, že odkrývá pozapomenuté skladby regionálních archivů, festival usiluje o zviditelnění regionální barokní hudební kultury, avšak zároveň ji chce představit jako silný inspirační zdroj současnosti. Slavnostní zahájení festivalu 13. června v Klatovech tak bude ve znamení světové premiéry Oratoria k Panně Marii Klatovské plzeňského skladatele Pavla Samiece (1984), věnovaného 330. výročí mariánského zázraku, který významnou měrou ovlivnil život barokních Klatov a dal vzniknout jednomu z nejvýznamnějších poutních center regionu. Skladba vznikla na popud organizátora festivalu spolku Kolegium pro duchovní hudbu, a nezávisle na tom i na popud dřívějšího klatovského děkana P. Antonína Bachana.

Známá klatovská literární osobnost - Štěpán Špád - se ujala sepsání libreta k této skladbě. Za úryvky z textu k oratoriu získal první místo v soutěži " Literární Šumava 2012 ", a byly prezentovány rovněž na ČRo 3 Vltava.

"Štěpán Špád je básník úzce spojený s rodným městem Klatovy, kde působí jako učitel na gymnáziu. Svět poezie nabídne posluchačům jeho básně inspirované zázračným obrazem Panny Marie Klatovské. Podnět k sepsání tohoto cyklu dal básníkovi mladý plzeňský skladatel Pavel Samiec, který cyklus následně zhudebnil, " / ČRo 3 Vltava /

Samiecova hudba v sobě kombinuje různé stylové vrstvy od moderní hudební řeči přes soudobou reflexi barokních hudebních stylů a kompozičních postupů. Skladbu provede Kolegium pro duchovní hudbu ve spolupráci s plzeňským komorním orchestrem Consortium musicum a hosty.

Sólo - Marie Houšková
Dirigent Vít Aschenbrenner
 

Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose

Šumava Net.CZ - oblíbené

Přidat k oblíbeným

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Musica Sacra 2015 - Evropský hudební festival | Šumava Net.CZ