1.A TŘÍDA 8. kolo 28.-29.9

1.  A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

NÝRSKO POČTVRTÉ  NA PODZIM REMIZOVALO

Zahájením druhých poločasů utkání 8. kola 1.A třídy se přehoupla tato druhá nejvyšší krajská soutěž do své druhé podzimní poloviny. I v tomto kole byly kolektivy  z Pošumaví  bodově úspěšné. Nýrsko i Mochtín  remizovaly, i když větší spokojenost je na straně Mochtína, která si odvezl v Chlumčan cenný bod. Okula  v polovině  dosud odehraných zápasů remizovala , z toho třikrát doma  , tentokráte  v souboji s nováčkem ze Staňkova .  I přes stoprocentní úspěšnost v domácích penaltových rozstřelech to i tak znamená tříbodovou ztrátu , což by znamenalo umístění mezi prvními čtyřmi týmy tabulky.  Tato příčka ale patří ještě úspěšnějšímu Sokolu Mochtín, který si přivezl další bod za  cennou remízou  na půdě krále remíz  Keramiky  Chlumčany.

Po vítězství Svéradic doma nad přemožitelem Okuly Nýrsko z minulého kola Sokolem Křimice se všem třem celkům z Pošumaví po 8. kole v první polovině tabulky hned lépe dýchá a tak by to mohlo zůstat až třeba do konce nejméně podzimu.

SKP OKULA NÝRSKO - FK STAŇKOV   1:1 (0:1)  PK 6:5

Jiří Vondra

V úvodu utkání měli domácí dvě dobré šance, když na hostujícím brankaři ztroskotali jak Petr Výtisk tak poté i Raiser. Nedáš dostaneš opět platilo, v 19' minutě po zmatku v domácím pokutovém utkání špatně odkopl domácí kapitán Kolář, míče se zmocnil hostující Homolka a ze 16- ti metrů otevřel skóre utkání. Do konce poločasu se již stav nezměnil.

Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou něco s vývojem utkání udělat a to se stalo v 53' minutě kdy po krásné akci, která začala u Karla Kalivody ml. přes Korschinskýho, který naservíroval míč Gyorgymu a ten přehodil hostujícího brankáře 1:1. K druhému poločasu lze jen napsat, že pokud se nepromění 100 % šance, tak se vyhrát nedá. Utkání dospělo do penalt, které lepe zvládli domácí a získali tak 2 důležité body do tabulky.

Branky:  53' Gyorgy  -   19' Homolka

Rozhodčí utkání: Černý Tomáš - Langmajer Lukáš, Mezera Tomáš       Delegát svazu: Hudeček Pavel

Sestava domácích: Moravec - Bastl, Kalivoda st., Antonovics, Kolář, - Raiser (84' Valdman), Kalivoda ml., Bureš (39' Šlehofer), Výtisk - Gyorgy, Korschinský (72' Lepší)

Sestava hosté:   Jánský - Brož, Dolejš, Janka, Bauer, Čonka (72' Zahoř), Sekereš, Kříž, Homolka, Herman, Šobra . ŽK:  5:1 ČK:  0:0

Foto Klatovský deník Jitka Kilbergerová

CHLUMČANY -  MOCHTÍN  2: 2 ( 0: 1) PK 5:3

Hosté z Mochtína odehráli v Chlumčanech dobrý zápas, ale nakonec přivezli jen jeden bod. Od 36.minuty vedli na hřišti Keramiky 1:0 po krásné střele Tomáše Dolejše, který z voleje ze 25 metrů trefil šibenici domácí branky. A když se jeho mladší bratr Jiří Dolejš v 51.minutě šikovně uvolnil na hranici šestnáctky a přesně zamířil k tyči, vedl Mochtín již 2:0, měl nakročeno ke třem bodům. Jenže, závěr utkání hosté nezvládli, ten patřil domácím fotbalistům.  Ti dokázali nejen v 75.minutě snížit na 1:2 přesnou střelou přes zeď z VPK, ale pouhé tři minuty před koncem dokonce srovnali na 2:2 ! Mochtín v té době zbytečně ztratil míč na polovině hřiště, domácí dlouhým nákopem dostali do úniku Němečka a ten se v plném běhu trefil přesně - srovnal na remisu, musely se kopat penalty. V těch byli úspěšnější domácí, kteří se ani jedenkráte nezmýlili, doslova doma vydřeli dva mistrovské body, pro Mochtín zbyl jen jeden. Rozhodčí M.Konig, Filinger, M.Bureš, ŽK 3:1, 100 diváků, branky : Dušek, Němeček - Dolejš Tomáš, Dolejš Jiří

Branky: Dušek, Němeček - Dolejš J., Dolejš T.; ŽK: 3:1

SVÉRADICE  - KŘIMICE 2: 0 ( 1: 0)

Václav Dušek

Křimice přijeli do Svéradic oslabeni s mladým kádrem a domácí šli od úvodních minut za vítězstvím. Ve 13.minutě faulovali hostující obránci v ideální střelecké pozici za hranicí šestnáctky Beránka. Všichni očekávali, že přímý volný kop rozehraje právě faulovaný Beránek, ale matador Mikeš překvapil všechny přesnou přízemní trefou, která znamenala úvodní branku. Domácí byli i nadále při chuti. Nejprve po hezké kombinační akci upaloval sám na branku Makovec, ale jeho šajtle se vytočila kolem tyče křimické branky. Aktivní Beránek vyslal záhy do gólovky Kábu, který nevyzrál na brankáře hostů Mudru, o chvilku později trefil břevno Mikeš. Hosté se dostali jen k několika střelám z dálky. Ve druhém poločase hra upadla do podprůměru, domácí hráči znervózňovali fanoušky i trenéra Rambouska soutěží kdo z nich zahodí větší šanci na pojištění výsledku, až se v 66.minutě konečně prosadil Makovec. I závěr měl nevalnou úroveň, hosté promarnili jedinou šanci na zdramatizování skóre v 88.minutě, kdy se za záda obránců Svéradic dostal nebezpečný Kovačič a donutil brankáře Soukupa k prvnímu těžšímu zákroku, tutéž akci ještě dokončil nebezpečným pokusem Kuneš, ale i tentokrát si Soukup poradil. Svéradice s Křimicemi prodloužili vítěznou sérii, ale současně ukázali, kde nejvíce tlačí všechny svéradické fotbalisty bota - v přesném zakončení. Konečný výsledek je pro oslabené Křimice milosrdný. S přehledem rozhodovala trojice rozhodčích v čele s hlavním Josefem Prokešem.

Branky: 13.Mikeš Miroslav, 66.Makovec Stanislav

Rozhodčí: Prokeš Josef, ŽK: 1:2, Diváků: 100

Sestava Svéradic: M.Soukup - Petrášek, Racek, Vonášek, Prokopec - Kába, Jiřinec, Herout (83.Červený), Makovec - Mikeš (71.L.Soukup), Beránek

Senco B  - Zruč 2: 2 ( 1: 1)  PK 9:8

Branky: Krysl, Vyleta - Egermaier, Eisenhammer; ŽK: 1:1

Rozvadov -  Černice  0: 2 ( 0: 0)

Branky: Stoilov 2; ŽK: 1:2

Nýřany -  M.Touškov  5: 2 ( 2: 1)

Branky: Sláma, Vondra, Voráček, Zdvihal, Čipera - Karbusický, Kumpera; ŽK: 3:5; ČK: 0:2

H. Týn  - Žihle 3: 0 ( 2: 0)

Branky: Blacký, Novák, Zikán; ŽK: 2:2

Újezd -  Sp.Poříčí 5: 2 ( 2: 0)

Branky: Chval 3, Pikl L., Pikl Petr - Hofman, Novák; ŽK: 1:2