KP mužů 8. kolo 28.-29.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KLATOVY PO ČTYŘECH KOLECH OPĚT  BODOVALY NAPLNO

Klatovy po čtyřkolovém půstu bez vítězství se dočkaly plného bodového zisku. V sobotním zápase doma uspěly  se sousedem v tabulce  rezervou Jiskry Domažlice . Klatovští znovu potvrdili, že s tímto soupeřem si stejně jako v předcházejících třech duelech o mistrovské body dokázali  na hřišti poradit. Tentokráte to bylo vítězství nejtěsnější , měřeno z pohledu atleta to byla  výhra o prsa. Podaří se domácím tuto bilanci obohatit o další úspěšný výsledek . Jejich příznivci na to čekají a kvalitní výkon ozdobený body by tomu hodně pomohl.

Těžký  úkol stál před Startem Luby  na hřišti  Horní Bříze se soupeřem se kterým v minulém ročníku v KP na body nedosáhla.  Domácí  na rozdíl od minulých ročníků kdy byly dva ročníky doslova na spadnutí z kraje se na podzim vezou na vítězné vlně . Nejen že vyhrála Horní Bříza doma vše co se dalo , ale dalším tříbodovým ziskem  nad lubskými fotbalisty si upevnili překvapivé druhé místo.

Černou můru mají v tomto kole stoprocentně úspěšné Horažďovice. Jednotýdenní nechtěný pobyt na samotném dnu tabulky krajského přeboru byl pro jejich příznivce i hráče a funkcionáře bezesporu velmi smutnou záležitostí. Pro tým který několik sezón obsazoval střídavě první a druhá místa v tabulce to muselo být velmi nepříjemné, nicméně i takový je soutěžní fotbal a v Horažďovicích moc dobře ví, že mají na víc.

KLATOVY - DOMAŽLICE B  3: 2 ( 2: 1)

Martin Janda

K utkání domácí nastupovali vědomím, že po posledních čtyřech kolech, kdy  ani jednou nevyhráli a proto chtěli  bodovat naplno! Přání se začalo plnit po brance Sýkory, který si mazácky poradil se zakončením tváří v tvář hostujícímu gólmanovi - 1:0. Jenže vedení nevydrželo ani dvě minuty a po odrazu od břevna dorazil domažlický hráč balón za bezmocného Hermana. Do poločasové přestávky se nám ale podařilo strhnout vedení na naší stranu. To když si hezky naběhl Brož z pozice beka na Šmejkalovu přihrávku a po zemi uklidil balón do sítě - 2:1. Začátek druhého poločasu  ale Klatovy nezachytily a vypadalo to, jako kdyby hráči ještě  byli myšlenkami v šatně! Trest přišel v podobě vyrovnávacího gólu, který padl po rohovém kopu. V 73. minutě přišla rozhodující chvíle utkání. Kadlec si postavil balón k trestnému kopu a krásným centrem našel hlavu svého spoluhráče, který už měl snadnou úlohu - 3:2. Do konce zápasu už klatovští udrželi soupeře od brány Hermana a vyválčili tři body.

Branky: Brož, Janda, Sýkora - Kohout, Waldman; ŽK: 2:3; ČK: 0:1 .

Sestava: Herman - Veselka, Janda, Šinál, Brož - Matějka D., Cihlář, Kadlec, Sýkora - Šmejkal, Páleník.  Střídali: Lorenc, Skala, Lužný, Štengl, Rendl

Branky: Tran 2, Sedlecký - Pelouch; ŽK: 1:2

FK HORAŽĎOVICE – ČECHIE PŘÍKOSICE    2 : 0 (0 : 0)

František Melka

Na hráčích Horažďovic byla vidět důležitost tohoto utkání, byli nervózní, nedařila se jim kombinace a přihrávky, ale pak se trochu uklidnili a s tím přišly i velké šance na vstřelení vedoucí branky. V samostatném úniku na brankáře se ocitli nejprve v 5.min J. Janouškovec, v 17.min P. Kotrba, v 25.min T. Jůda, ale ani jeden z nich nedokázali brankáře hostí překonat. V dalších dvou šancích se ocitl M. Forman, kdy vždy po přihrávkách z křídel nedokázal z malého vápna prostřelit míč do branky. Další šanci měl opět P. Kotrba, kdy po centru zcela sám před brankou jen slabě hlavičkoval do náruče brankáře. Ve 43.min mohl domácí konečně poslat do vedení J. Janouškovec, kdy opět postupoval sám na brankáře, ale branku minul.

Druhý poločas začali lépe hosté a již ve 46.min mohli jít do vedení, ale hlavičku umístěnou přesně k tyči dokázal skvělým zákrokem D. Macoun chytit. Ve 46.min nebezpečně střílí M. Forman, brankář hostí dokázal nadvakrát střelu zkrotit. V 61.min hlavičkuje útočník hostů naštěstí vedle branky domácích. V 68.min vyráží brankář střelu domácího T. Jůdy na břevno. V 76.min se domácí dožadují penalty po faulu na zakončujícího M. Formana, ale sudí nepíská. Rozuzlení utkání přišlo v 80.min, kdy střídající P. Mičkal konečně poslal domácí do vedení nekompromisní střelou pod břevno. Navíc přidává v 82.min další branku a stává se hrdinou domácího týmu. Domácí  předvedli v tomto utkání opět množství nevyužitých brankových příležitostí a kvůli tomu se hráči dostávají pod tlak. Dnes ale svojí bojovností a vírou ve vítězství dokázali strhnout zcela zasloužené vítězství na svoji stranu.

Branky:  80., 82. Mičkal Petr

Rozhodčí: Langmajer, Kastl, Vocelka; ŽK: 1:1; Diváků : 130.

Sestava domácích: Macoun, Pintíř, Janouškovec (70. Zdichynec), Vachuška (70. Melka), Šafanda, Stulík, Jůda, Sova, Kotrba, Nauš (76. Mičkal), Forman M., (87. Forman J.)

Chotíkov - Stod  5: 1 ( 3: 1)

Branky: Míka 2, Herák, Puchmertl, Scheinherr - Zelený; ŽK: 1:2

Bolevec - Vejprnice  0: 1 ( 0: 0)

Branky: Lhotka; ŽK: 4:2

Holýšov  - Přeštice 1: 1 ( 1: 0)  PK 6:5

Branky: Jeniš - Fořt; ŽK: 1:1

Rokycany B - Nepomuk 0: 0 ( 0: 0) PK 4:2