KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 6. kolo 28. -29.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

SLIBNÝ NÁSKOK DOMA RÁZEM ZTRATILI

Po výborném a bojovném výkonu z minulého týdne v Domažlicích předvedli klatovští starší žáci před svými diváky bohužel opět nepřesvědčivý a matný výkon, za který byli po právu potrestáni první letošní prohrou od hráčů z Doubravky. dělbou bodů  skončilo derby v Nýrsku ve kterém proti Sušici domácí dokázali, že po vhodném doplnění o některé talentované hráče mimo jiné ze Kdyně  herně zrají a výsledky v průběhu podzimu to dosud jen potvrzují.

HORAŽĎOVICE –  VEJPRNICE   0 : 8 (0 : 2)

Rozhodčí:Mazanec Marek. Bez karet. Diváků 40.

KLATOVY  - DOUBRAVKA  2 : 4  (2 : 3)

Petr Ulrych

Domácí byli častěji u míče a vytvořili si i poměrně dost brankových šancí, které však nedokázali proměnit, ale hosté je předčili především v bojovnosti a přímočarosti, ze které dokázali na rozdíl od domácích využít valnou většinu svých šancí a odvézt si tak z Klatov všechny tři body.

Branky: Pivoňka, Sojka - Buchta 2, Beran, Vlk

Rozhodčí Jan  Mazán . Bez karet. Diváků 40.

NÝRSKO –  SUŠICE  2 : 2  (0 : 0) PK 5:4

Ivan Pavlík

V pošumavském derby se v 1. poločase lépe rozehráli domácí, a prvních deset minut měli více ze hry. Po té se hra odehrávala pouze mezi oběma šestnáctkami s mírnou převahou hostujících hráčů. Branky začaly padat až ve druhé půli. Nejdříve se po rychlém brejku prosadil domácí Vlček. Hosté vyrovnali po standardní situaci, kdy se po rohovém kopu prosadil Jána. Potom po zaváhání nýrské obrany poslal do vedení Sušici Bernátek. Domácí se nevzdali a začali hrát v obraně na riziko. To se jim vyplatilo 3 minuty před koncem, kdy se z přímého kopu a za přispění větru podruhé prosadil Vlček a upravil na spravedlivou remízu. Loterii pokutových kopů pak rozhodla ve prospěch domácích až šestá série.

Sestava Nýrska: Toul, Šmíd, Nový, Kolerus, Bureš, Vlček, Pukač, Bastl, Brož, Pavlík, Vávra. Střídali: Malát, Jelínek

Branky: 40., 67. Vlček Michal – 55. Jána František, 62. Bernátek David

Rozhodčí:Velíšek Jiří. Diváků  40.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Domažlice - Košutka 9: 0 ( 5: 0), Smíchov  - Přeštice 3: 3 ( 1: 3)  PK 3:4 , ZČE  - Nepomuk 3: 5 ( 2: 1), Tachov -  Stříbro 4: 0 ( 4: 0)

DERBY MLADŠÍKŮ SKONČILO ÚSPĚCHEM SUŠICKÝCH ŽÁKŮ

V dosavadním průběhu krajského přeboru maldších žáků jsem si již zvykli na přesvědčivé vítězství mladších žáků SK Klatovy 1898 , které je také pasují do role lídra tabulky nejvyšší žákovské soutěže v kraji.  Ne jinak tomu bylo i tentokrát, kdy si na rozdíl od svých starších klubových spoluhráčů dokázali doma poradit s hráči plzeňské Doubravky.

Sušice přesvědčivým vítězstvím v Nýrsku  nad sousedem tabulce si v tabulce polepšila a lepším skórem svého soupeře přeskočila .

HORAŽĎOVICE –  VEJPRNICE  0 : 9 (0 : 2)

KLATOVY    DOUBRAVKA  7 : 1 (4 : 1)

Radimír Bilíček

I v šestém kole krajského přeboru mladších žáků čekal na klatovské mladšíky soupeř ze špičky tabulky, doposud neporažený tým z Doubravky. Svoji kvalitu prokázal hned v úvodu utkání, kdy domácí dokonale zaskočil a ve 3.min se velmi lacinou brankou ujal vedení. Domácí tato rychlá branka naštěstí nesrazila na kolena a do poloviny I.poločasu dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. Nejdříve se parádně trefil nejmladší hráč na hřišti A.Sojka a o zvrat v utkání se postaral svojí premiérovou brankou v klatovském dresu Z.Krejčiřík, když se mu tvrdou střelou podařilo vyhnat pavouky z pravé šibenice hostující branky. Do poločasové přestávky domácí přidali ještě další dvě branky, vždycky po přesném zakončení rychlých kombinačních akcí.

Ve II.poločase se jako první opět po zaváhání domácí obrany dostali do gólové šance hosté, na brankové čáře však všechno stihnul zachránit P.Berka. Po tomto varování ale převzali definitivně taktovku nad utkáním domácí a dalšími třemi góly rozhodli o zcela zaslouženém vítězství.

Branky: .Petrmichl 2,  A.Sojka,  Z.Krejčiřík, P.Jílek,  M.Bilíček,  D.Baxa – P.Hlavatý

Rozhodčí: J.Mazán. Hráno bez karet. Diváků : 50.

NÝRSKO – TJ SUŠICE  0 : 6 (0 : 4)

Ivan Pavlík

Hosté byli v tomto utkání lepším týmem, což vyjádřili i gólově. Domácí se snažili, bojovali, ale na vyspělejší a po většinou starší soupeře to nestačilo.

Branky:  Němec Václav 2, Mašat Filip, Krouský Michal, Mach Martin, Potužák Martin.

Rozhodčí: Velíšek Jiří. Diváků  35.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Domažlice - Košutka 5: 1 ( 2: 0), Smíchov - Přeštice 1: 7 ( 1: 3), ZČE  - Nepomuk 5: 2 ( 3: 2),Tachov  - Stříbro 0: 8 ( 0: 2)

1. Klatovy       8   8   0   0   67 :  5    24

2. Stříbro       8   7   0   1   55 : 12    21

3. Domažlice     8   6   1   1   58 : 11    19

4. Doubravka     8   5   2   1   30 : 22    19

5. Vejprnice     8   5   1   2   47 : 24    16

6. Tachov        8   4   1   3   33 : 35    13

7. Přeštice      8   3   1   4   35 : 36    10

8. Sušice        8   3   0   5   32 : 29     9