KP mužů 7. kolo 21.-22.9. 2013

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

LUBY SI  POLEPŠILY, KLATOVY A HORAŽĎOVICE NAOPAK POHORŠILY

Krajský přebor pokračoval o víkendu sedmým kolem.  Po raketovém  vstupu do nového ročníku kdy v prvních třech kolech získaly Klatovy plný počet bodů a to přestože hrály z toho dvakrát venku a právem byly v tabulce na prvním místě  již  tak další čtyři kola  nebyla úspěšná, ba naopak. Dvě remízy doma, když ta s celkem z chvostu tabulky z Příkosic byla hodně zbytečná  se dvakrát Klatovští vrátili z venku bez bodů. Poslední prohra v tomto kole na Bolevci ne ke dvou úhlu pohledu mrzutá. Jednak na hřišti Bolevce se jim vždy dařilo a hlavně proto, že v tomto zápase od 27. dubna kdy prohraném duelu v Horažďovicích nedali ani branku , tak to samé zopakovali nyní v Bolevci, jen s tím rozdílem že v dubnu to bylo na hřišti druhého celku tabulky,ale nyní v Plzni to bylo s nováčkem přeboru ! Ostatně z Bolevce se vrátili s nepořízenou také v prvním kole Horažďovice, ale ty zde dokázali alespoň dvakrát skórovat.

Úspěšnější byly Luby, které doma dokázaly navázat na překvapivou výhru v minulém kole v Horažďovicích cennou remízou s plzeňským Rapidem, když jako bonus přidaly další bod za úspěšnou střelu pokutových kopů.

Bez bodů se podle papírových předpokladů vrátily  Horažďovice ze hřiště lídra tabulky Slavojem Koloveč. Na tomto hřišti nebodovali Horažďovice ani v daleko kvalitnější sestavě před rokem kdy zde prohrály 2:1. Tentokráte má ale tato prohra pro horažďovické hráče hořkou příchuť neboť je poslala na úplné dno tabulky !

BOLEVEC - KLATOVY 3: 0 ( 2: 0)

Martin Janda

Těžko se hledají slova po dalším ztraceném zápase. Výsledek 3:0 je krutý a neodpovídá průběhu zápasu. Jenže hraje se na góly a těch dal soupeř víc! Opět Klatovy  inkasovaly první branku a znovu  to bylo po vlastní chybě, když obraně nevyšlo vystavování soupeře do ofsajdu. Odpovědět vyrovnáním mohl například Sýkora nebo Cihlář, ale buď domácí podržel brankář, nebo mířili hosté mimo branku. A tak přišel trest v podobě druhého gólu. Přesto mohly Klatovy do poločasu  snížit, ale po rohovém kopu domácí zachránilo břevno. V druhé půli byl vidět totožný obrázek jako v prvním dějství. Hosté  hráli a soupeř hrozil z brejků. Jeden využil po chybě Jandy, když  domácí zachytili  jeho rozehrávku a přečíslení upravili na 3:0.  Bojovný výkon bohužel nebyl odměněn ani brankou, neboť pokud hostům něco v tomto zápase nevycházelo, pak to byla právě úspěšná koncovka .

Branky: Bublík, Hibler, Zítek; ŽK: 3:1 . Diváků 80.

Sestava: Lorenc – Brož, Meszároš, Šinál, Janda – Sýkora, Cihlář, Kadlec (10. Lužný), Matějka Daniel – Šmejkal (85. Rendl), Páleník

LUBY  - RAPID PLZEŇ  2 : 2 (1 : 2) PK 4 : 3.

V dalším utkání krajského přeboru mužů přivítali domácí na svém hřišti hosty z  Rapidu Plzeň.  Začátek utkání byl vyrovnaný, domácí měli šance po kombinačních akcích a hosté zlobili ze standardních situací. Jako první se radovali domácí, když v 7.‘ utkání po centru Šnoura prostřelil hostujícího brankáře Vojta Koželuh a upravil tak skóre na 1 : 0. V 16.‘ se podařilo hostům srovnat stav na 1 : 1, když se po standardní situaci zblízka prosadil důrazný Michal Peroutka. Domácí  pak měli ještě dvě veliké šance, ale Míru Šůse v obou případech zradila koncovka. Hosté se do konce poločasu dokázali prosadit  znovu po standardní situaci. Ve 37.‘ zahrávali rohový kop, odražený míč se dostal znovu k Peroutkovi, který prostřelil Kalaše a stanovil tak poločasový výsledek na 1 : 2. Ve druhém poločasu domácí, podporováni početnou diváckou kulisou a ve snaze vyrovnat, přidali na důrazu, ve hře byla spousta osobních soubojů a žlutých karet. Vytvořili si  mírnou  převahu, ale nevycházela finální přihrávka ani koncovka. Až v 77.‘ zápasu se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Pavel Čipera a prostřelil vše, co mu stálo v cestě a srovnal tak stav utkání na 2 : 2. Protože do konce utkání už žádný gól nepadl, přišly na řadu pokutové kopy. V těch byli již podruhé úspěšnější domácí hráči, kteří zvítězili 4 : 3 a připsali si tak důležité dva body. Úspěšnými exekutory za domácí byli Filip Pelouch, Jan Voráč, Marek Pivoňka a Přemek Voráček, na straně hostů Miroslav Čupalka, Vladimír Žák a Netrh Ladislav, Michala Peroutku a Martina Švejdu vychytal domácí brankář Kalaš.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Křížek Karel, Švátora Karel, Koželuh Vojtěch, Sýkora Filip, Šnour Daniel, Čipera Pavel, Šůs Miroslav, Turer Václav, Pelouch Filip a Čížek Aleš,  sřídali Voráč Jan, Voráček Přemysl a Pivoňka Marek.

Sestava hostů: Matějka Jiří, Netrh Ladislav, Peroutka Michal, Buček Jan, Hucl Jiří, Švejda Martin, Čupalka Miroslav, Harmady Jan, Žák Vladimír, Brabec Milan a Pubrle Lukáš, střídali Beke Petr, Morávek Michal a Fleissig Tomáš.

Branky: 7. Koželuh Vojtěch, 77. Čipera Pavel  -  16. a 37. Peroutka Michal

Rozhodčí:Burda Miloš,Valenta Martin, Könik Michal;ŽK:5 : 7;Diváků : 200  .

KOLOVEČ  -  HORAŽĎOVICE  3 : 0 ( 3: 0)

Branky: Došek T. 2, Černohorský, diváků 200

Vejprnice-  Chotíkov 3: 1 ( 2: 0)

Branky: Lhotka, Uhlovský, Černý - Míka; ŽK: 4:4

Stod - Rokycany B 2: 1 ( 1: 1)

Branky: Brychcín, Douša - Hlavsa; ŽK: 2:1