1. A TŘÍDA 7 . kolo 21.-22.9.2013

1.  A  TŘÍDA

Z VENKU PŘIVEZLY  BODY POUZE SVÉRADICE

Los sedmého kola  1.A třídy  určil trojici celků z Pošumaví která je ve společnosti dalších třinácti celků druhé nejvyšší krajské soutěže  soupeře mající výhody domácího prostředí.

Teoreticky největší šance na zisk bodů měly Svéradice v M. Touškov. Domácí přestože si v minulém kole přivezli bod z Nýrska v tomto ročníku zatím bodově paběrkují . Vytěžily na tom po Mochtínu který zde v úvodním kole  vyhrál 2:3 také  i když tou  těsnější výhrou 1:2 rovněž Svéradice . Pro Svéradice to znamená příjemnější obrat k lepšímu, když po sérii čtyř zápasů bez bodů  v dalších třech již s hratelnějšími soupeři bodovaly naplno.  Mochtín  který již dvakrát dokázal z venku přivést vítězství  měl těžký úkol na hřišti Slávie Žihle .Přestože herně nepropadl, jeho h soupeř byl pozitivně naladěn po zisku třech bodů   v Chlumčanech  a dokázal být také stoprocentně bodově úspěšný také doma. Přesto patří dosavadní čtvrté místo nováčka z Mochtína  celkově mezi příjemná aktiva  získané týmy z Pošumaví v krajských soutěžích.

Se ztrátou dvou bodů na Mochtín zůstává v první polovině tabulky na 6. místě rovněž Okula Nýrsko. Okula si v posledním kole vybrala  na hřišti staronového účastníka 1.A třídy Sokola Křimice notnou dávku smůly, když bodový zisk přišla vítěznou brankou domácích kterou vsítili dvě minuty před koncem. Ve vyrovnané tabulce vstoupají vzhůru Svéradice které na devátém místě ztrácí na Nýrsko jediný bod .

M.TOUŠKOV - SVÉRADICE 1: 2 ( 0: 2)

Svéradičtí jeli na půdu posledního Touškova naladěni dvěma domácími výhrami s cílem zvítězit a toto začali naplňovat v prvním poločase, kdy byli lepším týmem a odskočili brankami Makovce v rychlém sledu do dvoubrankového vedení. Poločasový stav však mohl být mnohem výraznější, což hosty mrzelo v úvodu druhého poločasu, poté co se domácím podařilo snížit brankou Voitha po rohovém kopu. Bylo tak zaděláno do drama až do konce. Svéradice měly několik možností na to, aby své vedení pojistili, ale ani Beránek, ani znovu Makovec úspěšní nebyli a tak se museli strachovat až do konce, když i domácí si v závěru vypracovali některé nebezpečné závary. Nakonec si hosté odvážejí zasloužené vítězství, které však při proměnění řady šancí mohlo mít mnohem klidnější průběh.

Rozhodčí: Valenta Martin, ŽK: 3:3, Diváků: 75

Branky: 56.Voith Roman - 26. a 28.Makovec Stanislav

Sestava: M.Soukup - Petrášek, Racek, Vonášek, Prokopec - Makovec, Jiřinec, Herout (73.Vlček), Brůha (68.Kába) - Mikeš (89.L.Soukup), Beránek

ŽIHLE - MOCHTÍN 3: 0 ( 3: 0)

Mochtín tentokráte na body nedosáhl, i když herně nezklamal. Domácí Slavoj hrál jednodušeji, účelněji a byl navíc maximálně úspěšný v zakončení. Během úvodních 12. minut se Žihle dostala do dvou rychlých útoků, ze kterých dvakrát skórovala. A góly to byly ukázkové, z kategorie ligových. Mochtín mohl dostat zpět do hry kontaktní gól, který měl na kopačce ve 30. minutě Zbyněk Smolík, ale zblízka ho vychytal domácí gólman Bláha. Domácí o tři minuty na to přidali další gól, jehož autorem byl Brož, bylo prakticky rozhodnuto. Po změně stran měli hosté více míč na svých kopačkách, ale v zakončení jim štěstí nepřálo, stav se jim nepodařilo změnit, Slavoj Žihle získal všechny 3 body. S přehledem rozhodoval mladý rozhodčí Marek Janda, na lajnách mu asistovali Lukáš Langmajer a Daniel Ruda, DS Vladimír Lešetický, ŽK 2:2, 75 diváků, branky : 6. Putka, 12.Čapek, 33.Brož.

Branky: Brož, Putka, Čapek; ŽK: 2:2. Diváků: 80

KŘIMICE  - NÝRSKO  3: 2 ( 1: 2)

Stanislav Steiner

Utkání jehož výsledkem je zbytečná porážka mužstva SKP Okula Nýrsko.V prvním poločase obě mužstva předváděla zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách.Hostující mužstvo se dostalo do vední  v 8',kdy z levé strany hřiště centroval Martin Šlehofer, míčv se dostal ke Kubovi Raiserovi,který ho vrátil před branku a Tomáš Rubáš otevřel skoré utkání.V 11' utkání Karel Kalivoda střelou  z 25 m vyzkoušel pozornost domácího brankáře,ale byl z toho pouze roh.Domácí mužstvo svou příležitost v 23' ještě nevyužilo k vyrovnání,když Lasota lobem překopl

branku vybíhajícího Ludvara.Vše si , ale vynahradil v 32'utkání, když odkopnutý míč domácí obrany na hranici pokutového uzemí brankář Nýrska podběhl a Lasota pohodlně skoroval do opuštěné branky a vyrovnal tak stav utkání.Ve 43' svou chybu Ludvar napravil ,když zlikvidoval akci  domácího Kovačiče,se kterým běželi ještě dva domácí hráči na branku Nýrska.Když už se zdálo ,že poločas skončí nerozhodně tak Karel Kalivoda přesnou přihrávkou našel Petra Výtiska a ten svou akci zakončil střelou do domácí branky.

Ve druhém poločase přišla první šance domácího mužstva ve 48',kdy Kovačič přihrál Lasotovi,ale ten v brankové šanci přestřelil nýrskou branku.

Domácí mužstvo postupně získávalo převahu ,ale výsledkem byla zatím pouze serie 8 rohových kopú v rozmezí 10'.V 75' přišla akce hráčů Nýrska,kdy  po akci Rubáš-Lužný se k míči dostal Výtisk,který utekl obraně domácích,ale nedokázal překonat samotného domácího brankáře.To bylo ze strany Nýrska poslední ohrožení domácí branky . Závěr utkání hosté nezvládli , když dostali dvě zcela totožné branky,po zbytečných faulech z trestných kopů.Na obou  se podepsal brankář,který podcenil centrované míče do trestného území.

Z mužstva Nýrska pochvalu zaslouží Tomáš Rubáš,který i přes zdravotní problémy , předvedl výborný výkon.Opět se ukázalo,že fotbal se hraje 90' a že nedodržení  trenérových pokynů k zisku bodů nevede.

Sestava Okuly Nýrsko: Ludvar -Raiser, Kolář, Antonovics, Bastl /88'Mašek/ ,Šlehofer   /72'Korschinský/, Kalivoda ml.,Lužný/85'Bureš/,Výtisk- Trefanec /81'Lepší/ ,Rubáš. Trenér:Kalivoda Karel

Branky: 32. a 87. Lasota, 88. Zapoměl - 8. Rubáš, 44. Výtisk

Rozhodčí :Pohančeník-Schneider,Kastl , DS:Havránek; ŽK - 2X Raiser/ČK/,1X Výtisk . Diváků 100.

Nýřany - Chlumčany 1: 1 ( 1: 0)  PK 4:1

Branky: Kočí - Dušek; ŽK: 2:1

Staňkov - Rozvadov 0: 4 ( 0: 1)

Branky: Čížek 3, Slowik; ŽK: 3:4

Černice - Senco B 6: 2 ( 4: 0)

Branky: Laibl 2, Křen, Mastný, Mojseňuk, Stoilov - Krýsl 2; ŽK: 1:0

Zruč - Ch. Újezd 2: 1 ( 0: 1)

Branky: Eisenhammer, Husník - Hanko; ŽK: 2:3