KRAJSKÁ SOUTĚŽ - DOROST 5. kolo 21.-22.9.2013

MAXIMÁLNÍ ÚSPĚŠNOST POKAZILY POUZE LUBY

Pošumaví má zastoupení svými týmy ve všech krajských  mládežnických soutěžích. Výsledky i umístění v novém ročníku dělají našemu regionu radost a ne jinak je tomu také v krajské soutěži dorostu. Ta zásluhou Mochtína a Chanovic v posledních dvou ročnících po hubených předcházejících létech také zdobí pomyslnou vitrínu úspěchů celků z Pošumaví. Ne jinak tomu bylo i v 5. kole kdy k stoprocentní úspěšnosti chyběly jen body Startu Luby. I přes výhody domácího prostředí Luby již po čtvrté za sebou neuspěly, i když tentokrát měly těžkého soupeře v podobě třetího v tabulce Sokola Merklín. Je pozoruhodné pozorovat nováčka soutěže Tatran Dlouhá Ves, který si z dosavadním průběhu dělá střelnici . Mimo úvodního duelu ve Staňkově kde splatil nováčkovskou daň prohrou 2:1 v dalších třech zápasech nešel pod osm vstřelených branek na zápas a tuto normu“porušil“ nyní o branku doma výhrou 7:0.

DLOUHÁ VES – CHOTĚŠOV   7  : 0 ( 3 : 0)

Domácí měli celý zápas herní převahu , která byla vyjádřena poměrem branek.

Branky:  24. min. ,66., 75. a 86. - Švec Pavel, 41. Kopa Václav, 45. Fiala Tomáš, 88. Toner Patrik.   Rozhodčí:Mazanec Marek . ŽK 2:2. Diváků : 60.

STAŇKOV - CHANOVICE   1 : 4 (0 : 1)

Oldřich Šebek

V prvním poločase byli domácí pohyblivější a nebezpečnější. Hosté se snažili vyrážet do rychlých brejků, které se jim však nedařily. Domácí hráči hráli jednoduše a využily každé příležitosti ke střele. Měli však vychýlenou mušku a co mířilo mezi dvě tyče zlikvidoval brankář hostí Přibyl. Hosté si dokázali vypracovat v prvním poločase také zajímavé situace, z toho jednu z nich využili. Po přímém kopu Patrika Lukeše vyrazil brankář domácích míč před sebe a důrazný Jakub Chalupný dopravil míč do branky. Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný a hosté postupně začali domácí převyšovat ve všech atributech. Proto zaslouženě zvýšili za přispění domácího brankáře na 2:0. Domácí se ještě nadechli ke krátkému náporu, když snížili na 1:2. Poté však vstřelil branku Martin Klas a od této doby hosté již na hřišti dominovali. Ve druhém poločase hosté nastřelili ještě tyč a břevno.

Branky za Chanovice :  Jakub Chalupný 2, Martin Klas, Lukáš Rada

MOCHTÍN - HOLÝŠOV  3 :  1 (2 : 1).

Domácí nebyli kompletní, přesto potvrdili roli favorita a stále bez porážky vedou tabulku této krajské soutěže. Do vedení šel Mochtín již ve druhé minutě zásluhou Zbyňka Smolíka. Houževnatý soupeř srovnal o sedm minut později Janem Šagátem, ale ve 26.minutě domácí znovu poslal do vedení David Burian. Šancí na pojišťovací třetí branku měli pak svěřenci trenéra Jaroslava Pavlíka několik, ujala se ale až ta v 82.minutě, kdy znovu Zbyněk Smolík obešel i brankáře a do prázdné branky skóroval. Rozhodčí František Petrželka, ŽK 0:2, ČK 0:1(Jos. Vnouček), 30 diváků, branky : Smolík 2, Burian – Šagát

LUBY – MERKLÍN  0 :  5 (0 : 1)

Branky: Bláha Jan 3, Zhlobich Šáša , Hruška Jiří.

Rozhodčí Brůha , ŽK 0 : 2. Diváků 20.

STOD - NÝRSKO  1 : 3 (0 : 0)

Branky za Nýrsko :Toman  2, Křížek

ČK 0 : 1 (Idlbek Roman)

H. Týn - Blovice  4: 0 ( 3: 0) , Postřekov - Kdyně 3: 6 ( 1: 3)