KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 5. kolo 21. – 22.9. 2013

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KLATOVY VYHRÁLY  V DOMAŽLICÍCH  SOUBOJ O PRVNÍ MÍSTO

Jedním z potencionálních největších soupeřů v souboji o prvním místo v tomto ročníku krajského přeboru je pro Klatovy tradiční soupeř a největší rival  z Domažlic. Před vzájemným sobotním utkáním dělilo oba kolektivy v tabulce pouhý bod, po utkání již narostl náskok pro úspěšné Klatovy o další tři body. Daleko výraznější rozdíl o devět bodů byl  v tabulce  před dalším sledovaným zápasem tohoto kola  kterým bylo pootavské derby v Sušici mezi domácím celkem a hosty z Horažďovic. To se také projevilo na výrazném vítězství domácích. Před týdnem doma smutnili žáci Okuly Nýrsko po prohře s Nepomukem, o týden později zase  jejich tváře zářili spokojeností po vítězství  v Přešticích , když toto utkání  rozhodli už v prvním poločase kdy vedli 0 : 5.

Venku byly úspěšné i mladší  žákovské kolektivy. Vedoucí Klatovy zvítězily v Domažlicích a Nýrsko v Přešticích.

TJ JISKRA DOMAŽLICE - SK KLATOVY 1898 1 : 3 (0 : 0)

Petr Ulrych

V Domažlicích se hrál na krajský přebor žáků vysoce nadprůměrný zápas, o což se zasloužila obě mužstva. V prvním poločase to byli domácí, kteří ovládali hru, nasadili pekelné tempo, kterému hosté odolávali jen s obtížemi, ale do vyložených šancí domažlické borce přeci jen nepouštěli. Do druhého poločasu vstoupili klatovští hráči aktivněji a časem převzali iniciativu oni, více kontrolovali míč a s tím pak přišli i možnosti v zakončení. Na první klatovský gól dokázali domácí bleskově odpovědět, ale na další dva již odpověď nenašli a tak si tři body odvezli Klatováci.

Branky: Soukup - Žižka, Pivoňka, Blahník

Rozhodčí: Fanfule. Bez karet. Diváků 60.

SUŠICE - HORAŽĎOVICE  8 : 0 ( 4: 0)

PŘEŠTICE  - NÝRSKO  2: 6 ( 0: 5)

Ivan Pavlík

Hosté měli v prvním poločase územní převahu, kterou dokázali potvrdit i střelecky, když během patnácti minut vstřelili domácím 5 branek a ještě další příležitosti nevyužili. Ve druhém poločase se hra zdánlivě vyrovnala. Domácí nejdříve snížili z pokutového kopu a poté využili zaváhání obrany hostů. Teprve po tomto varování se hosté opět probrali a převzali iniciativu. Výsledkem bylo několik vyložených šancí, z nichž pouze jedna skončila brankou.

Branky: 45´ Kokoška Radek, 55´ Šesták Martin – 14´, 28´ Pavlík Jakub, 15´ Vlček Michal, 20´ Vávra Dominik, 26´ Rašek Jaroslav, 65´ Pukač Kristián

Rozhodčí:Kohout Miroslav;ŽK:1 : 2;Diváků : 30.

Ostatní výsledky:  Košutka - Tachov  2: 3 ( 0: 2) , Vejprnice - Senco  1: 4 ( 1: 1), Nepomuk - Smíchov 12: 0 ( 5: 0)  , Stříbro - ZČE Plzeň 2 : 3 (0 : 0)

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ  ŽÁCI

TJ SUŠICE -  FK HORAŽĎOVICE    10 : 3  (3 : 1)

Branky:  8.,10.,33. Mašat Filip, 17.,39.,44. Špička Daniel , 34.,53. Krouský Michal , 55. Mach Martin, 58 .Myslík Jakub - 20 . Hnídek Tomáš , 38. ,41.  Boček Jakub.

Sestava  Sušice  : Hanč, Špička, Potužák P. , Potužák M, Kutil, Holeček, Mašat, Krouský, Němec, Mach,Tomas, Myslík, Trš.

JISKRA DOMAŽLICE – SK KLATOVY 1898  0 : 4  (0 : 1)

Radimír Bilíček

V pátém kole krajského přeboru mladších žáků zajížděli klatovští mladšíci na umělou trávu do sousedních Domažlic. Od úvodního hvizdu bylo k vidění velmi kvalitní utkání, kde obě mužstva vynikala snahou hrát fotbal. S přibývajícími minutami získávali mírnou převahu v poli hosté, ale branku domácích ohrožovali pouze střeleckými pokusy z dálky. Skóre se poprvé měnilo až v samotném závěru I.poločasu, kdy po rychlém protiútoku velmi odvážně vyvezl míč Fr.Mareš a načasovanou přihrávkou našel K.Petrmichla, který s přehledem poslal hosty do vedení.

I ve II.poločase pokračovala obě mužstva v kombinační hře bez vážnějších šancí. Definitivní rozhodnutí přinesla závěrečná pětiminutovka, kdy se nejprve nečekanou střelou na zadní tyč prosadil T.Partyngl, o minutu později dorážkou do prázdné branky zvyšoval M.Barborka a skóre uzavřel a zisk tří bodů potvrdil v poslední minutě po přesně rozehraném přímém kopu ukázkovou hlavičkou K.Petrmichl.

Branky: K.Petrmichl 2, T.Partyngl, M.Barborka.

Rozhodčí: A.Fanfule. Bez karet. Diváků : 50

PŘEŠTICE  - NÝRSKO    3 : 4 ( 1: 1)

Pavel Vacek

Náročný zápas pro oba soupeře v rychlém tempu a ve velkém nasazení.Domácí byli fotbalovější, zato hosté hráli přímočařeji a s větším důrazem před oběmi brankami.Dokázali se prosadit z brejkových  i standardních situacích,proto si domů vezou perně vybojované 3body.

Branky : 32.+40.Hřes,29.Jánský – 21.+50.+55.Vacek Adam,37.Bastl Adam

Rozhodčí: Kohout Miroslav. ŽK: 1 : 0.Diváků : 40

Ostatní výsledky:  Košutka - Tachov  2: 2 ( 1: 0)  PK 4:2 , Vejprnice  -  Senco  3: 3 ( 3: 2)

Nepomuk -  Smíchov  4: 4 ( 2: 1)  PK 3:1 , Stříbro - ZČE Plzeň  14:2

1. Klatovy      7   7   0   0   60 :  4    21

2. Doubravka    7   5   2   0   29 : 15    19

3. Stříbro      7   6   0   1   47 : 12    18

4. Domažlice    7   5   1   1   53 : 10    16

5. Vejprnice    7   4   1   2   38 : 24    13

6. Tachov       7   4   1   2   33 : 27    13

7. O. Nýrsko    7   3   0   4   20 : 32     9