1. A TŘÍDA 6. kolo 14._15.9.

1.  A  TŘÍDA

KDYBY TO TAKTO POKRAČOVALO , BYLA BY TO V 1.A TŘÍDĚ JINÝ KAFE

Dva úhle pohledu  na poslední průběh druhé nejvyšší krajské soutěže 1.A třídě  s jediným a to pozitivním pohledem.  Trojlístek zástupců z Pošumaví  si v posledních dvou kolech počínal tak, že kdyby takto pokračoval, pak by to bylo v této soutěži z našeho podlezu jiný kafe . Je to ale velmi vyrovnané soutěž , hodně záleží na soupeřích které mají týmy z jednotlivých kolech. Nicméně tentokráte to bylo o získaných bodech a ty se počítají v tabulce a hlavně jde o body získané doma . Mochtín to dokázal přes výrazné vítězství nad Spáleným Poříčím, Svéradice se doma poradily se soupeřem který z venku body nevozí často, ale ke spokojenosti v Nýrsku s výkonem chybí ještě vítězství. Snad příště a alespoň takové jako v penaltovém rozstřelu se soupeřem který zatím v soutěži pouze paběrkuje a je škoda , že právě tomu bylo v Nýrsku.

MOCHTÍN  -  SP.POŘÍČÍ     6: 1 ( 2: 0)

Mochtínští fotbalisté podali parádní výkon, plný pohybu, výborných kombinací s častým zakončením. Ocenili ho nejen přítomní diváci, ale i soupeř, který nebyl vůbec slabý, ale na domácí tentokráte prostě nestačil, odjel s pořádnou nakládačkou. Skore otevřel již v 11.minutě vlastenec hostujícího obránce, který si hlavou srazil míč do sítě po centru Zbyňka Smolíka. Hosté přidali na aktivitě, ale znovu inkasovali a to v 18.minutě z kopačky Zdeňka Pláničky, Mochtín vedl 2:0.  I po přestávce se hrál oboustranně útočný fotbal, po vydařených akcích padaly i pěkné branky. Hatrickem se prezentoval domácí mladíček Zbyněk Smolík, golově se za domácí prosadil i střídající Jan Kul. Čestného golu se hosté dočkali v 71. minutě, po centru zleva zblízka zakončil Jiří Šefl, snižoval na 5:1, ale to již bylo rozhodnuto. Mochtín získal další tři body, posunul se již na 4.příčku tabulky.

Rozhodčí Kostelník, Maroušek, Janda, TD Havránek, ŽK 2:0, 100 diváků - branky : Smolík 3, Plánička, vlastní - Šefl

Branky: Smolík 3, Kul, Plánička, vlastní - Šefl; ŽK: 2:0. Diváků 100.

SVÉRADICE -  NÝŘANY 3: 2 ( 2: 1)

Svéradičtí vstoupili do utkání stejně aktivně jako před týdnem a po čtvrthodině šli po přesné hlavičce Vaška Brůhy do vedení. Hosté odpověděli záhy, když po rychlém brejku do prázdné branky dorážel Vondra. Domácím dnes vycházeli standardní situace a ve 28.minutě se po rohovém kopu trefil opět hlavou kanonýr Mikeš. Hosté mohli opět odpovědět, ale jejich střelec Cvachouček mířil v pádu jen do břevna. První polovina druhého poločasu vyzněla jasně ve prospěch hostů, kteří byli aktivnější a radovali se z vyrovnání zásluhou nové letní akvizice Kočího. Hosté dále dostali domácí do defenzivy, měli několik příležitostí na otočení skóre, ale již neuspěli. Naopak kolem 70.minuty domácí hru vyrovnali a i oni chtěli hrát na vítězství. V aktivitě jim pomohl příchod Vlčka na pravé křídlo, který během chvilky dvakrát zavařil nýřanské obraně rychlým průnikem a nebezpečným centrem, jehož zakončení nabíhajícími útočníky Beránkem a Mikešem vždy jen těsně minulo branku hostů. Domácí se dočkali až v samotném závěru, kdy si aktivitou vybojovali rohový kop, který zahrál Beránek a stoper Racek propálil míč do sítě. Nastavený čas již Svéradice rozkouskovaly a dotáhly druhý domácí zápas v řadě do vítězného konce. S velkým přehledem rozhodoval zkušený rozhodčí Mudra z Přeštic, kterému na lajnách pomáhali Bogdan z Mirošova a Mazanec z Lub.

Branky: 14.Brůha Václav, 28.Mikeš Miroslav, 90.Racek Pravoslav - 15.Vondra Daniel, 53.Kočí Viktor .Rozhodčí: Mudra Zdeněk, ŽK: 1:3, Diváků: 90

Sestava Svéradic: M.Soukup - Šimsa (22.Kába), Racek, Jiřinec, Prokopec - Makovec, Petrášek (90.L.Soukup), Herout (68.Vlček), Brůha - Mikeš (90.Červený), Beránek

Branky: Mikeš 2, Brůha - Kočí, Vondra; ŽK: 1:3. Diváků 100.

NÝRSKO  - M.TOUŠKOV   1: 1 ( 1: 1) PK 4:1

Stanislav Steiner

Začátek utkání domácí mužstvo opět nezvládlo . V 9', při nepřehledné situaci v trestném území domácího mužstva, Karbusický zkušeně zakončil a poslal hosty do vedení. Domácí mužstvo se nemohlo dostat do hry a koledovalo si o další branku .Ke konci prvního poločasu konečně přišli akce,které znamenaly ohrožení branky Touškova .Ve 43' Karel Kalivoda ml.,střelou z 30m , jen těsně minul branku hostů. V následující minutě

Petr Výtisk si pohrál s obranou a jeho centr z levé strany usměrnil  hlavou ,Tomáš Rubáš do branky a srovnal tak stav utkání na 1:1.

Ve druhém poločase obrovskou šanci  v 50' neproměnil Jakub Lužný,když jeho přehození brankáře skončilo těsně vedle tyče v autu. V 60' utkání  Lukáš Korschinský odkopává míč od vlastní branky a toho se zmocní Lužný ,ale ten nastřeluje pouze brankáře hostů Šilhánka . Domácí mužstvo se dostávalo do tlaku,který končil sérií  trestných kopů po faulech hostujících obránců ,ale bez využití.Utkání skončilo v řádné hrací době nerozhodným výsledkem.V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí hráči a tak získali dva body, hlavně zásluhou brankáře Jana Ludvara,který dvě penalty hostů zneškodnil.

Výkon domácího mužstva v tomto utkání nebyl dobrý a pochvalu si zaslouží Karel Kalivoda st a Tomáš Rubáš,nejstarší hráči domácího mužstva.

Branky:  44. Rubáš Tomáš – 9.  Karbusický Stanislav .

Rozhodčí: Fillinger Miloš - Kohout Miroslav , Kulhánek Milan.S : Harmady Miloš ŽK 2:3. Diváků:80

Sestava Okuly Nýrsko :Ludvar-Korschinský,Kalivoda st.,Antonovics,Bastl-Výtisk,Kalivoda ml.,György/64' Bureš/,Šehofer-Rubáš,Lužný/73' Trefanec/

Chlumčany - Žihle 2: 3 ( 1: 2)

Branky: Nohava 2 - Najmon, Otcovský, Čadek; ŽK: 3:2; ČK: 1:0

Ch. Újezd  - Černice 2: 6 ( 1: 2)

Branky: Suchý, Trejbal - Stoilov 3, Laibl 2, Mastný; ŽK: 3:5; ČK: 1:0

Rozvadov  - Křimice 2: 1 ( 1: 1)

Branky: Földesi, Kabourek - Kuneš; ŽK: 1:2

H. Týn  - Zruč 5: 2 ( 3: 1)