KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 3. kolo 7.-8.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

V PŘÍMÉM SOUBOJI SI  UPEVNILY  OBA KLATOVSKÉ KOLEKTIVY VEDENÍ

Ve vysokém tempu počtu odehraných zápasů systémem víkend středa pokračoval přebor kraje žáků již pátý, kolem.  V tom posledním   zajížděly oba klatovské kolektivy starších a mladších žáků do Tachova. V přímém souboji se s domácími celky , které dosud ještě stejně jako Klatovy neztratily ani bod dokázaly týmy z města pod Černou věží přesvědčivě zvítězit a upevnit si tak první místa v tabulce. Venku hrálo i Nýrsko které poprvé po třech remízách dočkalo v kategorii starších žáků prvního podzimního vítězství. Přesvědčila i Sušice vysokou výhrou doma nad Slávií Vejprnice .

FK TACHOV -  SK KLATOVY 1898  2 : 6 (0:2)

Petr Ulrych

Souboj prvního s druhým nabídl velice pohledný zápas, ve kterém klatovští hráči nakonec zvítězili poměrně výrazným rozdílem, i když hra tak jednoznačná nebyla. Hosté šli díky důrazu před tachovskou brankou v prvním poločase do dvoubrankového vedení, které domácí hned po přestávce korigovali na rozdíl jedné branky. Drama se ale nakonec nekonalo, protože po několika hrubých chybách tachovské obrany Klatováci odskočili až na rozdíl čtyř branek a rozhodli zápas ve svůj prospěch. Do hry zasáhli i tři mladší žáci - Petrmichl, Barborka a Baxa, protože staršíci odjížděli k zápasu jen v 11 hráčích.

Rozhodčí: Mezera. ŽK 1 : 1.Diváků 30.

Branky za Klatovy: Hranáč 3, Skýpala 2, Shklyarskyy

Sestava Klatov:Valeš, Daněk, Bošek, Benda, Žižka, Kapusta, Sojka, Skýpala, Blahník, Hranáč, Shklyarskyy. Střídající hráči:Petrmichl, Barborka, Baxa

BANÍK STŘÍBRO – SKP OKULA NÝRSKO  2 : 3 (0 : 3)

Ivan Pavlík

Hosté v úvodu navázali na velmi dobrý výkon z minulého utkání a v prvních deseti minutách byli jednoznačně lepším týmem, což vyjádřili i gólově. Po té se domácí zlepšili, ale v závěru poločasu opět inkasovali. Ráz druhého poločasu určil proměněný kop domácích, po kterém domácí zvedli hlavu, a snažili se přidat další branky. Nýrští měli také několik příležitostí, ale nedokázali je proměnit. V závěru Stříbro snížilo na rozdíl jedné branky, ale na vyrovnání již nedosáhlo.

Branky:  38´ Dokoupil Tomáš, 68´ Žíla David – 3´ Vlček Michal, 4´ Vávra Dominik, 33´ Vacek Adam.  Rozhodčí:  Jaroslav Majerčík           ;  ŽK: 0 : 1; Diváků : 20.

Sestava Nýrska: Jelínek, Šmíd, Nový, Bureš, Hoidn, Pukač, Mašek, Vlček, Vacek, Pavlík,

Vávra. Střídali: Kolerus, Malát, Bastl, Paroubek

SUŠICE -  VEJPRNICE  5: 0 ( 3: 0)

NEPOMUK  -  HORAŽĎOVICE 12: 0 ( 6: 0)

Domažlice  - ZČE 14: 1 ( 7: 0)   ,  Košutka  - Smíchov  9: 1 ( 5: 1)  , Přeštice  - Senco  1: 3 ( 0: 1)

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ ŽÁCI

TJ SUŠICE - SK SLÁVIA VEJPRNICE   3 : 4  (0 : 1)

Branky Domácí : 44.  Filip Mašat , 45. ,47.  Špička Daniel -  20. Černý Ondřej , 33. Šteffel Patrik, 39. Sochor Lukáš,48. Kotva Tomáš.

Sestava Sušice :  Hanč,Špička,Potužák P. , Potužák M. , Kutil ,Holeček , Mašat,Krouský, Němec, Šťastný,Mach

FK TACHOV -  SK KLATOVY 1898   0 : 9 (0 : 5)

Radimír Bilíček

Třetí kolo krajského přeboru mladších žáků připravilo souboj doposud neporažených mužstev. K němu si museli klatovští mladšíci trochu přivstat, protože je čekala dlouhá cesta do Tachova. Od úvodního hvizdu se hosté na perfektně připraveném trávníku do svého soupeře pustili s velkou chutí a domácím nedovolovali téměř nic. Vytrvalý tlak začal přinášet šance a jako první se díky svému důrazu na brankové čáře prosadil v 7.min. Fr.Mareš. Tato branka přinesla ještě větší chuť do hry a snahu vstřelit další góly, což se o dvě minuty později podařilo po nádherné akci A.Sojkoví, který přesnou střelou do pravé šibenice zvyšoval na 0 : 2. Když se mezi 16. a 17.min. dokázal dvakrát po sobě střelecky prosadit i M.Bilíček, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Ve II.poločase pokračovali klatováci ve velmi solidním výkonu a jasně ovládali hru. Pěknými fotbalovými akcemi dělali radost skupince věrných fanoušků, kteří některé z akcí dokázali odměnit zaslouženým potleskem. Branky padaly i ve II.půli a nakonec se ukazatel skóre zastavil těsně před pověstnou desítkou a tak mohly všechny tři body zcela zaslouženě putovat do Klatov.

Branky: 2 x A.Sojka, 2 x M.Bilíček, F.Mareš, V.Petrželka, K.Petrmichl, O.Javorský, M.Barborka. Rozhodčí:Mezera T.;Bez karet.Diváků : 30.

STŘÍBRO  NÝRSKO  6: 0 ( 2: 0)

SUŠICE -  VEJPRNICE  3: 4 ( 0: 1)

NEPOMUK  - HORAŽĎOVICE  3: 6 ( 2: 2)

Domažlice -  ZČE 16: 0 (11: 0)  , Košutka  - Smíchov  4: 4 ( 2: 2)  PK 3:2 , Přeštice  - Senco  2: 3 ( 2: 2)