KP mužů 5. kolo 7.-8.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

LUBY DOMA BODOVALY , KLATOVY V CHOTÍKOVĚ PADLY

Posledním celkem který v kraji držel svojí neporazitelnost byli svěřenci trenéra Jiřího Jakše   SK Klatovy 1898  . Přišel o ní až v Chotíkově  a vzhledem k tomu, že jejich přemožitel má výraznější aktivní skóre o sedm branek přišly Klatovy o své vedení v tabulce. Na pouhý jeden bod od Klatov se mohly přiblížit  Horažďovice a to za předpokladu, kdyby využily opět domácího prostředí ( hrály svůj zápas s Přešticemi v obráceném pořadí rozlosování) . Nicméně body doma Horažďovice prohospodařily  a to je pro jejich další postavení v tabulce obhajoby druhého místa  nedobrý signál.

Mezi ty dobré zprávy lze zařadit tu ze hřiště Startu Luby. Domácí v duel s rezervou Domažlic sice branku ze hry nedali, ale byli úspěšní na penalty a to znamenalo v konečném součtu zisk dvou bodů. Přestože zůstali v tabulce na posledním místě , určitě tímto bodovým počinem  udělali  radost svému trenérovi Pavlu Bečkovi, který v den zápasu slavil významné životní jubileum , vstoupil totiž mezi padesátníky !

LUBY – DOMAŽLICE  B   0 : 0   na PK 5 : 4

Domácí přivítali na svém hřišti dalšího silného soupeře, rezervu Jiskry Domažlice. Ve vyrovnaném utkání podali dobrý výkon, pozorně hráli v zadních řadách a se soupeřem drželi krok po celou dobu utkání. Měli také blíže ke vstřelení branky, když se Míra Šůs dvakrát dostal k samostatnému nájezdu na brankáře, který ale jeho šance vychytal. Utkání tak skončilo smírně bez branek a tak se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. Domácí hráči prokázali, že mají pevnější nervy a zvítězili 5 : 4, když pokutový kop postupně proměnili Pelouch Filip, Sydorenko Vasyl, Voráč Jan, Křížek Karel a Rückl Zdeněk. Na straně hostů byli úspěšnými exekutory Kubica, Kohout, Waldamnn a Bláha, Šimůnek mířil vedle branky. Cenné dva body do tabulky si tak připsalo domácí mužstvo.

Rozhodčí: Šimek František, Křen Jiří, Klička Jiří ; ŽK:           4 : 4;Diváků : 150 .

Sestava domácích: Kalaš Jan, Křížek Karel, Švátora Karel, Koželuh Vojtěch, Sýkora Filip, Šnour Daniel, Havlovic Marek, Šůs Miroslav, Turer Václav, Pelouch Filip a Čížek Aleš,  sřídali Voráč Jan, Voráček Přemysl, Rückl Zdeněk a Sydorenko Vasyl.

Sestava hostů: Bratanič  Adam, Kalný Jakub, Neumann Lukáš, Paluch Radek, Kohout Tadeáš, Waldmann Lukáš, Vísner Martin, Bláha Libor, Lešek Tomáš, Ferra Jakub a Kubr Jan, střídali Tumpach David, Kubica Martin a Šimůnek Jakub.

CHOTÍKOV  - KLATOVY  2: 1 ( 1: 0)

M. Janda

Do Chotíkova jsme jeli s vědomím, že na nás nečeká nic lehkého. To se potvrdilo už v úvodních minutách, kdy se domácí prosadili po rohovém kopu a šli do vedení. Šanci na vyrovnání měl Šmejkal, ale jeho střelu vyrazil domácí brankář. První poločas nabídl spíše přehlídku nakopávaných míčů, které neměli na malém hřišti šanci na úspěch. Po přestávce jsme sice převzali aktivitu, ale nedokázali jsme si vytvořit žádnou vážnější šanci. V šedesáté minutě šli navíc domácí do deseti, když rozhodčí poslal do sprch chotíkovského hráče. Ale byl to znovu Chotíkov, který udeřil a po jeho akci si srazil do vlastní sítě  Meszáros, který se snažil odvrátit přízemní centr. Skóre zápasu už stihl jen upravit Cihlář, který trefil z přímého kopu růžek domácí branky. To bylo pět minut do konce a na vyrovnání už nezbyl čas.

Branky: Míka, vlastní - Cihlář; ŽK: 5:3; ČK: 1:0. Diváků  80

Sestava: Lorenc - Brož, Meszáros, Cihlář, Janda - Sýkora, Šinál, Kadlec, Matějka D. - Šmejkal, Páleník. Střídali: Herman, Lužný, Rendl, Dolanský, Štengl

Trenéři: Jakš, Dlesk

HORAŽĎOVICE  -  PŘEŠTICE   0 : 2 ( 0: 2)

František Melka

V utkání, které bylo sehráno v obráceném pořadí oproti rozlosování, potvrdilo mužstvo Přeštic svoji kvalitu a odvezlo si z Horažďovic tři body.

Od začátku zápasu se hrála vcelku vyrovnaná partie a šance si vypracovala obě mužstva. Již v 5.min mohl domácí poslat do vedení P. Mičkal, ale z malého vápna nedokázal míč usměrnit za záda již bezmocného brankáře hostů. Ve 13.min vytěsnil VPK směřující do šibenice domácí P. Janda na roh. Ve 36.min se po chybě hostujícího brankáře ocitl zcela sám před prázdnou brankou A. Vachuška, ovšem branku minul. Ve 37.min přišel trest a trochu šťastný gól Přeštic, kdy se míč po několika odrazech dostal za brankovou čáru. Ve 40.min po chybě uprostřed hřiště, se řítili tři přeštičtí hráči na jednoho domácího, ale neuspěli. Ve 44.min se po nedůsledném bránění domácích hráčů trefil krásně z rohu velkého vápna do šibenice opět M. Vacík a bylo to najednou o dvě branky.

Druhý poločas se domácí snažili dostat rychle do zápasu vstřelenou brankou. Ve 49.min nádherně vystřelil z 25 metrů T. Jůda, ovšem míč směřující do šibenice bravurně vytěsnil na roh brankář hostů. V 56.min dostal na malé vápno přihrávku od J. Janouškovce P. Mičkal, ve vyložené šanci ale netrefil hlavou míč. V 59.min se domácí dožadovali pokutového kopu po zákroku brankáře na F. Melku, píšťalka sudího ale zůstala němá. V 66.min byl vyloučen hostující M. Zdeněk a do konce utkání oslabil svůj tým. V 70.min postupoval na osamoceného stopera domácích hostující hráč, obešel ho, ale branku z vápna přestřelil. Ze závěrečného tlaku již domácí nic nevytěžili, a tak o výsledku tohoto vcelku vyrovnaného zápasu rozhodlo lepší využití nabídnutých příležitostí hosty z Přeštic.

Rozhodčí : Kafka Václav, Šauflová Jana, Janda Marek .

Branky: 37. a 44. Milan Vacík,   ŽK: 4:2; ČK: 0:1 . Diváků 50

BOLEVEC -  ROKYCANY B  1: 3 ( 0: 0)

Branky: Šilhánek - Vaščák 2, Tobrman; ŽK: 2:2; ČK: 0:1

VEJPRNICE  - HOLÝŠOV  3: 1 ( 2: 1)

Branky: Šulek 2, Lhotka - Rada; ŽK: 1:1

STOD  - HOR.BŘÍZA  0: 2 ( 0: 0)

Branky: Tran, Zavadil; ŽK: 2:1