KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 2 . kolo 31.8. – 1.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

Krajský přebor starších žáků – aktuální výsledky

SK KLATOVY 1898 - TJ SUŠICE 4 : 0 (2:0)

Petr Ulrych

Byl to pohledný a těžký zápas. Domácí se snažili držet míč na svých kopačkách a vytvořit si co nejlepší střelecké pozice. Hosté dlouho velice dobře a obětavě bránili. Pochvalu zaslouží především za to, že se neuchylovali k bezhlavému odkopávání míčů, ale každou příležitost chtěli spíše řešit fotbalově a kombinačně. Časem se přeci jen začala více prosazovat větší síla a fotbalovost ročníkově starších a zkušenějších hráčů Klatov, kteří po krásné akci Marek - Kapusta skórovali poprvé po hlavičce Žižky a tím přeci jen nalomili snahu a vůli hostí po úspěchu. Ve zbytku zápasu pak domácí přeci jen dominovali více a přidali i další branky.

Branky: Žižka 2, Kapusta, Blahník

Rozhodčí: Říha, ŽK: 0:1, diváků: 40.

Sestava Klatov: Valeš, Daněk, Bošek, Benda, Hranáč, Kapusta, Skýpala, Sojka, Marek, Žižka, Knap. Střídající hráči: Blahník, Havlíček

FK Horažďovice – TJ Baník Stříbro 3 : 3 (1 : 1) PK 3:4

Jedlička Dalibor

Branky: : 2xHájek Marek, Hnídek Tomáš - 2xDemeter Aleš, Navrátil Jiří

Rozhodčí: Křen Jiří. Bez karet. Diváků : 30.

SKP OKULA NÝRSKO – KOŠUTKA PLZEŇ 2 : 2 (1 : 0) PK 4:1

Ivan Pavlík

Třetí utkání – třetí remíza. V tomto utkání ale domácí ztratili bod. V 1. poločase byli lepším týmem, ale svoji převahu dokázali vyjádřit pouze jedinou brankou, kdy se po chybě brankáře prosadil Dominik Vávra. Další příležitosti domácí nevyužili. V 2. poločase domácí zvýšili na 2:0 a zdálo se, že utkání dovedou do vítězného konce. Stačila však nepozornost v obraně, odražený míč a hosté snížili. Na konečných 2:2 pak hosté vyrovnali šťastným odkopem, který zapadl pod břevno. Pokutové kopy mají již domácí nacvičené a tak druhy bod zůstal v Nýrsku.

Sestava hostů: Jelínek, Šmíd, Nový, Mašek, Hoidn, Bureš, Vlček, Vacek, Brož, Pavlík, Vávra. Střídali: Bastl, Janďura, Hájek, Kolerus, Toul

Branky: 14´ Vávra Dominik, 55´Vlček Michal – 58´ Janeček Martin, 68´ Lokaj Ondřej

Rozhodčí:Zdeněk Hájek. Bez branek. Diváků : 50 .

Vejprnice - Přeštice 2: 2 ( 0: 2) PK 4:2, Senco - Nepomuk 5: 2 ( 2: 1) , Smíchov - Domažlice 0:21 ( 0:12), ZČE Plzeň - Tachov 1: 6 ( 1: 3)

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ ŽÁCI

FK Horažďovice – TJ Baník Stříbro 1 : 10 (0 : 5)

Branky: Hnídek Tomáš - 3xDemeter Aleš,3xTolar Lukáš, 2xŠoul Jan, Koželuh Pavel, Jandík Martin

SK KLATOVY 1898 - TJ SUŠiCE 5 : 1 (1:1)

Radimír Bilíček

V prvním okresním derby jsme na domácím trávníku přivítali tým ze sousední Sušice. Od úvodní minuty se domácí do svého soupeře pustili s velkou chutí, a když se hned ve 2. min po samostatném úniku gólově prosadil K.Petrmichl, většina přítomných očekávala další střelecké hody domácích.

Hosty však rychlý gól příliš nerozhodil a poctivou a slušně organizovanou obranou v čele s vynikajícím P.Hančem na brankové čáře všechny další připravené šance dokázali domácím zlikvidovat. Navíc se jim podařilo 5 minut před poločasovou přestávkou po rychlém brejku D.Špičkou vyrovnat.

II.pločas začali domácí opět velkým tlakem, ale první tři velké šance skončily buď na konstrukci branky hostů, nebo v rukavicích jejich brankáře. Jejich trpělivá a kombinační hra přinášela další šance a postupem času je začali konečně i promněňovat. Nejprve se opět po samostatném náběhu prosadil K.Petrmichl a následovali ho M.Barborka a M.Bilíček. Tří brankové vedení domácí definitivně uklidnilo a v samotném závěru se K.Petrmichlovi podařilo zkompletovat svůj hattrick.

Hosté i přes svoji porážku, byli prvním soupeřem, který dokázal domácí vážněji potrápit a prověřit především jejich psychickou odolnost, protože pouhé minimum jejich šancí nakonec skončilo v síti branky hostů.

Branky: 3 x K.Petrmichl, M.Barborka, M.Bilíček – D.Špička

Rozhodčí:Z. Říha; Diváků : 20.

SKP OKULA NÝRSKO – SOKOL KOŠUTKA 4 : 2 ( 3 : 1 )

Pavel Vacek

Domácí premiéra se povedla,dramatické a živelné utkání rozhodla asi větší touha po vítězství.Hráči obou stran se vydali na maximum a předváděli na obě strany útočný fotbal.Jen škoda pro domácí,že nedokázali využít několik příležitostí k navýšení skore a dospět tudíž ke klidnějšímu průběhu utkání.

Branky : 9.Vacek Adam,19.Bastl Adam,22.Irlbek Filip,54.Jarko Martin – 17.Krejčí Tomáš , 59.Sobotka Patrik . Rozhodčí: Hájek Zdeněk. ŽK: 0 : 1. 0 Diváků : 40

Vejprnice - Přeštice 8: 5 ( 5: 2) , Senco - Nepomuk 7: 5 ( 3: 4), Smíchov - Domažlice 0:10 ( 0: 4), ZČE Plzeň - Tachov 1:12 ( 0: 6)