III. TŘÍDA 2 . kolo 31.8. – 1.9.

III. TŘÍDA

V SOUBOJI NOVÁČKŮ BYLA ÚSPĚŠNĚJŠÍ SVÉRADICKÁ REZERVA

Ve znamení souboje dvou nováčků III. třídy byl sobotní dopolední duel Svéradice B – Janovice B. Výhoda vlastního hřiště  i dosavadní výsledky favorizovaly  celek domácích , kteří  v zápase mezi kolektivy ve kterých se to jen hemžilo mládím  tyto prognózy potvrdili.  Počtvrté za sebou nastupovaly Velhartice na hřišti  venku. Výhrou ve V. Hydčicích optimisticky začaly i v Žihobcích kde šli do vedení již v úvodní minutě tohoto duelu.  Žichobce  se jeví v tomto ročníku zatím  jako velice pozitivně naladěný tým, který dokázal zápas otočit a naznačil, že může patřit mezi ty celky, které mohou promluvit do boje o postupová dvě místa. Na postup také myslí Měcholupy které dokázaly přivést body z Týnce . Jako perspektivní se jevil již v minulém ročníku tým z Kašperských Hor, ten se dokázal vyrovnat se ztrátou bodů v Bezděkově a výhrou v prestižním derby se Sokolem Hartmanice ve kterém hosté přišli o dva vyloučené hráče stále jsou v kontaktu s čelem tabulky. Nicméně karty jsou rozdány a zajíci se počítají až po honu, takže  asi  ještě v  průběhu  této soutěži  bude velmi rušno...

SVÉRADICE B - JANOVICE B    5 : 2 (2 : 0)

Václav Dušek

Ve Svéradicích se utkali dva nováčkové soutěže, oba velmi mladé týmy. Hosté se prezentovali jako velmi dobře kondičně připravený tým, který se nebál útočit, ale měl mezery v defenzivě, čehož v prvním poločase nepřesně hrající domácí využili ke dvěma trefám. Svéradičtí se pak uklidnili v 53.minutě, když Krejčí svým druhým zásahem přidal třetí branku Svéradic, která z domácích mladíků shodila břemeno povinnosti zvítězit a konečně začali předvádět fotbal, na který byli diváci zvyklí v předešlé sezóně. Výsledkem byli další dvě branky v janovické síti a řada neproměněných šancí, včetně pokutového kopu a třikrát nastřelené konstrukce branky. I hosté se nesoustředili pouze na obranu, naopak rádi a často útočili a výsledkem bylo hokejové skóre 5:2. S přehledem rozhodoval Petr Švátora z Mochtína.

Branky: 10.Kliment Ladislav, 35.,53. Krejčí Jaroslav, 59.Vlček Jakub, 64.Vonášek Dominik - 63.Bohuslav Lukáš, 81.Diviš Roland.  Rozhodčí: Švátora Petr, ŽK: 0:3, Diváků: 40

ŽIHOBCE - VELHARTICE    3 : 1 (0 : 1)
Branky: 67.(PK), 87.  Nemrava Oldřich, 90. Staněk Václav – 1.(PK) Tykal Martin
Rozhodčí: Javorský Josef , ŽK 1 : 3. Diváků:
60.

N. HORY – VELKÉ HYDČICE   1 : 3 (1 : 1)
Branky:  1. Vaněk Luděk - 41. Kropáček Ladislav, 52. Hlaváč Jaromír, 53. Korda Pavel

Branky: Rovňan Richard, Kašák Jan - Šperl Daniel;

Rozhodčí: Cihlář Jan . ŽK 6 : 3 , ČK 0 : 2 ( 51 min. Šperl Daniel, 73 min. Zetocha František).  Diváků: 60

HRADEŠICE B   -   STRÁŽOV B    3 : 1 (1 : 1)

Vaněk Josef

Hosté vstoupili do utkání hodně vlažně a domácí si vytvořili několik šancí které ale neproměnili. Ve 21.min. se již domácí prosadili, když se s trestného kopu přes zed´ trefil domácí hráč a tak šli domácí do vedení 1 : 0. Od tohoto okamžiku se hosté velmi zlepšili a začali domácí přehrávat. Vyrovnání se dočkali ve 30.min. kdy špatnou rozehrávku domácí obrany využil Míšek L. a bezpečně proměnil 1 : 1. Do konce 1. poločasu se ještě dostal do 2 šancí Janda V. ale bohužel pro hosty je neproměnil a tak skončil 1. poločas 1 : 1.

Vstup do 2. poločasu byl pro hosty taky velmi špatný a domácí toho hned ve 46.min. využili a dostali se do vedení 2 : 1. Hosté se potom snažili o vyrovnání ale opět  nevyužili šance do kterých se dostal Janda V. Tomuto hráči nebylo souzeno se v tomto utkání prosadit. I domácí se dostávali do šancí ale taky bez efektu. V několika momentech podržel hosty brankář Fait J. pro kterého to bylo první utkání za Strážov B. Jak se blížil konec utkání hosté vsadili vše na útok a zjednodušili hru nakopávanými míči do pokutového území ale domácí obrana již vážnější chybu neudělala. V 78.min. skončila pěkná střela Míška L. těsně vedle branky. V 86.min. se domácí prosadili do otevřené obrany hostů a zvýšili vedení na 3 : 1 a tímto výsledkem utkání skončilo. Hosté neodehráli špatné utkání ale neproměněním svých šancí  tentokrát na body nedosáhly.

Sestava Strážova : Fait J., Kalista K., Kolář M., Kollross P., Rendl P. (84.min. Kalista R.), Míšek L., Vacík J., Švůgr T. (68.min. Kiesenbauer L.), Maxa P., Janda V., Bouberle A.

Branky : 21., 86. Šmrha Miroslav, 46.Metlička Václav - 30. Míšek Lukáš

Rozhodčí Dolejš Jiří. Bez karet. Diváků 50.

BEZDĚKOV – MOCHTÍN B  0 : 3 ( 0 . 2)

Branky :  6.  Babka Tomáš, 20.  Zahradník Václav, 80. (PK) Švátora Petr,

Rozhodčí: Diviš Robert . ŽK  2:2.  Diváků  60.