KP mužů 4 . kolo 31.8. – 1.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

O BODECH  SE ROZHODOVALO AŽ V HODINĚ DVANÁCTÉ

Společným jmenovatelem všech tří zápasů ve kterých hrály  týmy z Pošumaví bylo, že se o bodech rozhodovala až v poslední minutě, resp. v případě Startu Luby i v nastaveném čase !

Magnetem 4. kola které uzavřelo první čtvrtinu podzimní části krajského přeboru byl zápas dvou nejúspěšnějším týmů na půdě lídra tabulky v Klatovech .Tento boj  o první místo v tabulce skončil pro domácí smolnou remízou. Dohrávaly posledních dvacet minut  o deseti, dostaly vyrovnávací gól v posledních vteřinách zápasu a následně neuspěly v pokutových kopech.

O bodovém zisku se rozhodovalo také v závěru utkání v Horažďovicích. Domácím se podařilo získat tři body  až v samotném závěru , když  autorem vítězné branky byl v 90. minutě M. Forman.

Zápas  dvou posledních týmů v tabulce o šest bodů a také o nelichotivého černého Petra přeboru skončil v Příkosicích  smolně pro hosty . Luby zde sahaly již minimálně po bodu s vidinou možného úspěchu v penaltovém rozstřelu. O body je připravili domácí vítěznou trefou v 91. minutě !

KLATOVY – KOLOVEČ 3:3 NA PK 2:4

Jitka Kilbergerová – Klatovský deník

Přitom to po první čtvrthodině vypadalo už jako hotový zápas. Domácí Matějka měl sice v 6. minutě gólové šance, byl dvakrát sám před kolovečským gólmanem Fillingerem, ale ten mu obě střely parádními zákroky vyrazil. Koloveč udeřila v 7. minutě. Kanonýr hostů Šperl po centru hlavičkou přeloboval klatovského brankáře Hermana, a Koloveč se tak po hodně laciném gólu ujala vedení. Rychlý gól – to byl pro domácí ten nejhorší scénář zápasu a taky je pořádně rozhodil. Hráči byli nervózní a přestala se jim dařit kombinace. A Koloveč pokračovala v tlaku. Ve 14. minutě po chybě klatovského Blažka se Šperl dostal do dobré příležitosti, ale nebyl úspěšný. Vynahradil si to ale hned v následující minutě, když si zaběhl za obranu a Herman proti němu neměl šanci. To už vypadalo skoro „na ručník“ pro domácí. Hra se ale zklidnila, Koloveč měla nahráno, tak nechala snažit se Klatovy a čekala na své proslulé smrtící brejky. Domácí se ale dokázali poměrně rychle z nepříznivého stavu vzpamatovat, sebrali se a ve 38. minutě zaúřadoval jejich útočník Šmejkal – v tomto zápase hodně bojovný Kadlec se vydal na zteč a přihrál Šmejkalovi, který se z úhlu parádně trefil k tyči. A za dvě minuty bylo vyrovnáno. Dan Matějka loboval míč do branky, gólman ho podběhl a Šmejkal se do listiny střelců zapsal v tomto utkání podruhé, když byl první u míče a v pohodě ho uklidil do prázdné branky. A najednou se hrálo zase od začátku. Ve 45. minutě šel kolovečský Šperl znovu sám na Hermana, ten se mu ale vrhl pod nohy a svůj tým podržel. Hosté marně žádali po sudím pokutový kop, a tak konec prvního poločasu byl plný emocí.

Klatovy zahájily druhou půli opět lépe, Koloveč působila dojmem, že jí začínají docházet síly. A domácí dokonali senzační obrat – v 50. minutě završil Šmejkal svůj hattrick. Kadlec střihl nůžky, přihrál Páleníkovi, našel Šmejkala a ten se nemýlil. Domácí byli v laufu a zvlášť dvojice Kadlec – Páleník pořádně trápila kolovečskou obranu. Hosté, přestože už nepůsobili tak přesvědčivým dojmem, se ale nevzdávali. V 61. minutě Herman sice stačil střelu vyrazit, ale jen k Šperlovi, který však zblízka trefil jen tyč klatovské branky. Navíc musel v 67. minutě po zbytečném faulu a po druhé žluté kartě předčasně do sprch domácí Mészáros. Ale na hřišti to až do 80. minuty vůbec nevypadalo, že Klatovy hrají jen o deseti, jejich hráči byli stále velice aktivní. Pak se hosté nadechli k poslednímu náporu. V 81. minutě vstřelili branku, ale ta nebyla pro ofsajd uznána. Vyrovnání přišlo při poslední akci Kolovče – po rohovém kopu se hlavou trefil Tomáš Došek a rozesmutnil všechny klatovské fanoušky.

Penalty – to je už sázka do loterie. Dařilo se v nich více hostům, kteří proměnili čtyři, zatímco Skala a Lužný nebyli úspěšní.

Poločas: 2:2. Branky: 38., 40., 50. Šmejkal - 7., 15. Šperl, 90.  T. Došek. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 – 67. Mészáros po 2 ŽK. Rozhodčí: Kračmer. Diváků: 400.

Sestava Klatov: Herman, Šinál, Cihlář, D. Matějka 84. Lužný), Brož, Janda (46. Sýkora), Mészáros, Páleník (69. Skala), Šmejkal 89. Rendl), Blažek, Kadlec.

PŘÍKOSICE -  LUBY 2: 1 ( 0: 0)

Branky: Hodan, Papáček - Křížek; ŽK: 0:2

HORAŽĎOVICE – NEPOMUK   2 : 1 (1 : 1)

František Melka

Domácí vstoupili do utkání velmi dobře, přitlačili soupeře na jeho polovinu a již v 6.min vstřelil vedoucí branku J. Nauš. Domácí pokračovali v aktivitě a vytvořili si další dvě stoprocentní příležitosti, jenže si v koncovce nepočínali důsledně, a tak šance M. Šafandy a J. Sovy zůstaly nevyužity. Trest přišel ve 23.min, kdy po hrubce domácího brankáře hosté lacino srovnali. Do konce poločasu se již domácí nedostali do potřebného tempa, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Jestliže očekávali domácí příznivci ve druhém poločase tlak domácích, čekali marně. Jejich hra byla nervózní, uspěchaná a to evidentně vyhovovalo hostujícímu týmu, který postupně převzal iniciativu a během druhého poločasu byl lepším týmem, ovšem bez příležitostí vstřelit další branku. Domácí se dostali do tlaku až deset minut před koncem, kdy v 86.min ještě neproměnili další tutovku, ale v 90.min se již dokázal prosadit po ideální přihrávce od Tomáše Jůdy Michael Forman a rozhodl utkání, které nebylo po herní stránce ze strany domácích povedené. Nakonec ale zůstaly důležité body doma.

Branky : 6. Nauš J., 90. Forman M. - 23. Zajíc L.

Rozhodčí  : Bogdan, Hodek, Duda. ŽK 1 : 4. Diváků 160.

Sestava Horažďovice :   P. Janda, R. Pintíř, M. Greger, A. Vachuška(58.min P. Mičkal), M. Šafanda, O. Stulík, T. Jůda, J. Sova, J. Nauš(80.min F. Melka), P. Kotrba(62.min L. Zdichynec), M. Forman

Domažlice  B - Přeštice 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Lešek; ŽK: 4:7

Rapid -  Stod 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Hlaváč, Žák; ŽK: 2:7; ČK: 0:1

Hor.Bříza -  Vejprnice 3: 0 ( 1: 0)