KP žáků předehrávané 12. kolo 28.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

Podruhé za sebou Nýrsko venku bodovalo

FOTBALU SI MOC NEUŽILI, ALE BRANEK  DALI DVACET !

Ve středeční předehrávce 12. kola  krajského přeboru byly týmy z Pošumaví obdobně úspěšné jako v úvodním víkendovém kole tohoto nového soutěžního ročníku. Zatím co mimo Horažďovic v kategorii starších žáků  toto kolo přineslo bodové zisky, mladších žácích opět toto kolo naznačilo, že mimo Klatov bude hráčský potěr z našeho regionu za

některými  soupeři výkonnostně pokulhávat. Nicméně je jen začátek , mnohé kolektivy ještě nejsou kompletní, takže uvidíme co přinesou další kola. Toto vložené přineslo rekordní vítězství klatovských starších žáků kterým sice po fotbalové stránce moc nedalo, ale branek  nastříleli jako máku, hden dvacet ! Cenné vítězství si ze Stříbra přivezla Sušice a také Nýrsko , které stejně jako Sušice opět hrála venku , opět nerozhodně, ale na rozdíl od Domažlic  tentokráte jim  druhý bod za výhru na pokutové kopy neunikl.

SK KLATOVY 1898 - SK SMÍCHOV PLZEŇ  20:2  (11:0)

Petr Ulrych

Nebyl to hezký zápas. Spíš by se dalo napsat, že to byl naprosto zbytečný zápas, který prakticky nedal nic ani jednomu mužstvu. Přejme si, aby takových bylo v soutěži co možná nejméně.

Branky: Knap 6, Žižka 5, Skýpala 4, Kapusta 2, Sojka 2, Hranáč - Krejčí 2

Rozhodčí: Bína. diváků: 20. Bez karet.

Sestava Klatov:Blahník, Daněk, Bošek, Benda, Hranáč, Kapusta, Skýpala, Sojka, Marek, Žižka, Knap; střídal Havlíček.

ZČE  PLZEŇ - NÝRSKO 0: 0 ( 0: 0)  PK 4:5

Ivan Pavlík

Bezbranková remíza odpovídá průběhu utkání. Domácí posilněni o několik hráčů hrajících žákovskou ligu měli v úvodu více ze hry, ale k vyložené šanci je dobře organizovaná obrana hostů nepustila. Nýrští zahrozili z rychlých protiútoků, ale ani jeden z nich nevedl ke gólu. V druhém poločase to byli naopak hosté, kteří si vypracovali několik dobrých příležitostí z toho dvě vyložené, ale chyběl jim větší klid při zakončení. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější nýrští hráči a odvezli si dva body.

Sestava hostů: Toul, Šmíd, Nový, Mašek, Hoidn, Malát, Bureš, Vlček, Brož, Pavlík, Pukač. Střídali: Janďura, Hájek, Kolerus, Vávra, Jelínek

Rozhodčí: Josef Schneider; ŽK: 0 : 1; Diváků : 30

STŘÍBRO -  SUŠICE 0: 1 ( 0: 1)

Podrobnosti nehlášeny

TACHOV   - HORAŽĎOVICE 5: 1 ( 2: 0)

Ostatní výsledky:

Domažlice - Senco 4: 3 ( 2: 0) , Košutka Vejprnice 4: 0 ( 2: 0) ,Nepomuk Přeštice 6: 0 ( 4: 0)

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ ŽÁCI

SK KLATOVY 1898 - SK SMÍCHOV PLZEŇ 16 : 0 (8:0)

Radimír Bilíček

V prvním domácím zápase podzimní části nového soutěžního ročníku krajského přeboru mladších žáků přivítali klatovští mladšíci opět soupeře z Plzně, tentokrát ze Smíchova.

Ani smíchovští nebyli pro domácí velkou překážkou a hned v 1. min. se dokázal krásnou střelou prosadit naše nejmladší naděje A.Sojka a naznačil tak, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. No, a když dokázal za dalších jedenáct minut zkompletovat svůj hattrick, bylo o osudu utkání rozhodnuto. K vidění byla spousta hezkých kombinačních akcí, ale některé bohužel opět díky zbrklosti a někdy snaze hledat příliš složité řešení při zakončení, zůstaly nevyužity.

Hosté se i ve II. poločase přes vlastní polovinu hřiště dostávali spíše výjimečně, nicméně ani snaha pouze bránit nepřinesla své ovoce. Domácím se totiž opět podařilo 8 x dostat míč za brankovou čáru svého soupeře a mohlo se tak zrodit první dvouciferné a zcela zasloužené vítězství.

Branky: 4 x A.Sojka, 3 x P.Jílek, 3 x M.Barborka, 2 x K.Petrmichl, T.Partyngl, D.Baxa, V.Petrželka, M.Bilíček

Rozhodčí:R. Bína. Bez karet. Diváků : 30 .

STŘÍBRO - SUŠICE 6: 0 ( 2: 0)

Branky : Toul Matěj 4  , Brejcha Jan , Jandík Martin  .

Sestava Sušice -  Hanč,Janda,Mostl,Putužák P. , Putužák M. , Kutil,Němec,Krouský,Mašat,Lorenc.

ZČE PLZEŇ - NÝRSKO 3: 2 ( 2: 2)

Ivan Pavlík

Vyrovnané utkání, v němž byli hosté v 1. poločase lepším týmem. Lépe se pohybovali a zaslouženě šli dvakrát do vedení. Ve 2. poločase se hra vyrovnala a domácí začali využívat své větší fyzické vyspělosti. O výsledku rozhodla nešťastná teč hostujícího obránce.

Branky: 24´ Bešta Vojtěch, 29´ Valeš Petr, 37´ Ledvina Jan – 5´, 28´ Bastl Adam

Rozhodčí: Josef Schneider ; Bez karet. Diváků : 30

TACHOV - HORAŽĎOVICE 7: 1 ( 2: 0)

Domažlice - Senco 2: 2 ( 0: 0) PK 2:3 , Košutka -Vejprnice 2: 8 ( 1: 1) , Nepomuk-Přeštice 1: 7 ( 1: 3)