KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 1 . kolo 24. – 25.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

NÝRŠTÍ ŽÁCI V DOMAŽLICÍCH OPISOVALI

V úvodním kole krajského přeboru starších žáků, který zahájil o víkendu prvním kolem nový ročník 2013/2014 se dařilo v kategorii starších žáků všem týmům z Pošumaví. V výsledků pak zaujal ten, který dosáhlo Nýrsko v Domažlicích. Ten jako by byl přesně opsán podle výsledku přesně před rokem, kdy zde nýrští žáci remizovali , jen s minimálním rozdílem v tom, že domácí znovu získali druhý bod z PK , ale na rozdíl od minulého ročníku ne skórem 6:5 , ale 5:4. Klatovy vykročily za obhajobou titulu přeborníka kraje z minulého roční, Sušice navázala na slibné jarní výkony a cenným tříbodovým ziskem se vrátily Horažďovice z Plzně po vítězství nad místní Košutkou.

JISKRA DOMAŽLICE – SKP OKULA NÝRSKO 3 : 3 (0 : 0) PK 5:4

Ivan Pavlík

Domácí vstoupili do utkání lépe a během první čtvrthodiny si vytvořili územní převahu a několik šancí, které sami spálili nebo je zlikvidoval hostující brankář Jelínek. Po tom se hra vyrovnala a i hosté měli několik náznaků šancí. Vstup do 2. poločasu vyšel lépe hostům, kdy se nejdříve po narážečce s Jakubem Pavlíkem prosadil Michal Vlček a za deset minut opět Jakub Pavlík uvolnil Dominika Vávru a ten zvýšil nadvakrát na 2:0. Domácí se nevzdali a dokázali během jedné minuty po chybách brankáře a obrany vyrovnat. Poté se po přímém kopu Dominika Vávry opět prosadil z dorážky Michal Vlček a dostal hosty do vedení. Poslední slovo měl ale domácí střelec Jiří Vlasák, který svým třetím gólem v utkání vyrovnal. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí.

Sestava hostů: Jelínek, Šmíd, Nový, Bureš, Hoidn, Pukač, Vacek, Vlček, Bastl, Pavlík, Vávra. Střídali: Brož, Malát, Janďura, Hájek, Toul

Branky: 58´, 59´, 65´ Vlasák Jiří – 40´, 63´ Vlček Michal, 49´ Vávra Dominik

Rozhodčí:Červený; bez karet ; Diváků : 40.

SK ZČE PLZEŃ - SK KLATOVY 1898 0 : 7 (0 : 4)

Petr Ulrych

První zápas nové sezóny se klatovským starším žákům v nové sestavě proti jednomu z nejtěžších soupeřů uplynulé sezóny povedl nad očekávání dobře. Domácí se snažili sympaticky hrát fotbal, ale udělali přeci jen víc chyb než hosté. Rozhodně ne vše bylo ve hře klatovského týmu podle představ, ale chuť do hry Klatováci ukázali opět velkou. Dařilo se především autoru hattricku Jakubovi Skýpalovi.

Branky : Skýpala 3, Knap 2, Hranáč 2

Rozhodčí: Lejsek, bez karet, diváků 40.

Sestava Klatov:Blahník, Daněk, Bošek, Benda, Žižka, Kapusta, Sojka, Skýpala, Knap, Hranáč, Marek; střídající hráči: Havlíček

KOŠUTKA - HORAŽĎOVICE 3 : 5 ( 1: 3)

Podrobnosti nehlášeny.

PŘEŠTICE  -   SUŠICE  1: 3 ( 1 : 2)

Podrobnosti nehlášeno.

Ostatní výsledky:

Tachov Smíchov 13: 1 ( 6: 0) , Stříbro Senco 5: 3 ( 2: 1) , Nepomuk Vejprnice 4: 1 ( 2: 1)

MEZI MLADŠÍMI ŽÁKY USPĚLY POUZE KLATOVY

V přeboru kraje mladších žáků má Pošumaví největší želízko v ohni v podobě talentovaných žáčků SK Klatovy. Tým který na hřišti energetiků na jaře úspěšně zakončil minulou sezónu na stejném hřišti zahájil i nový soutěžní ročník. Podle vyjádření trenéra Radimíra Bilíčka zůstal tým z minulého ročníku pohromadě a navíc posílil o druhého brankáře F.Muknšnábla z Měčína a bojovníka do pole Z.Krejčiříka ze sousedních Lub a to je velkým příslibem, že zásluhou Klatov bude Pošumaví také v mladších žácích v KP ve hře o mety nejvyšší.

JISKRA DOMAŽLICE – SKP OKULA NÝRSKO 7 : 1 (2 : 0)

Ivan Pavlík

Hosté stačili domácím pouze v prvním poločase. Ve druhém jim již docházeli síly, čehož domácí dokázali využít.

Branku za hosty Vacek Adam

Rozhodčí:Červený; bez karet ;Diváků : 30

SK ZČE PLZEŇ - SK KLATOVY 1898 1 : 8 (0:4)

Radimír Bilíček

Na hřišti energetiků jsme na jaře úspěšně zakončili loňskou sezónu a los nové, nám stejného soupeře přiřknul i na rozjezd dalšího soutěžního ročníku krajského přeboru mladších žáků. Přestože jsme si po celé prázdniny užívali všichni sluníčka plnými doušky, na premiéru přišel déšť a ten jsme bohužel ani velmi solidním výkonem nedokázali zahnat.

Tým zůstal kompletně pohromadě, navíc se nám jej podařilo doplnit o druhého brankáře F.Muknšnábla z Měčína a bojovníka do pole Z.Krejčiříka ze sousedních Lub. Úvod utkání nám tradičně vyšel na výbornou a už ve 4. min. se po teči domácí obrany utěšenou střelou trefil T.Partyngl. Za další tři minuty se dokázal prosadit i P.Jílek a tento dvoubrankový náskok přinesl na naše kopačky klid a rozvahu a po dalších hezkých fotbalových akcích jsme si do konce I.poločasu zajistili luxusní čtyřbrankový náskok. Za zmínku možná ještě stojí O.Marešem zlikvidovaný pokutový kop domácích.

I ve II.poločase jsme domácím příliš míč nepůjčovali a přestože si kluci dokázali vypracovat velké množství šancí, proměnit dokázali jenom čtyři z nich. Jediný úspěch zaznamenali domácí snad po jediném nedorozumění naší obrany za stavu 0 : 6 a nemohl tak zabránit zcela zaslouženému vítězství hostů z Klatov.

Branky: Taluža – 2 x P.Jílek, 2 x K.Petrmichl, T.Partyngl, M.Barborka, M.Bilíček, V.Petrželka

Rozhodčí:Lejsek; Bez karet. Diváků : 20.

KOŠUTKA - HORAŽĎOVICE 7 : 5 ( 3: 3)

PŘEŠTICE - SUŠICE 4: 2 ( 3: 0)

Branky :  Jánský - 2 ,Knopf  , Peták  -Potužák Martin – 2

Sestava- Sušice :  Hanč,Václ,Potužák M. , Potužák P. , Kutil,Holeček,Němec,Krouský, Šťastný, Mach, Kavale, Hampl, Kramár.

Ostatní výsledky :

Tachov Smíchov 4: 2 ( 2: 2) , Stříbro Senco 2: 4 ( 1: 3) , Nepomuk Vejprnice 1:12 ( 0: 8)