KP mužů 3 . kolo 24. – 25.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KLATOVY OPĚT Z VENKU S NULOU

Také druhý duel v krajském přeboru lídra tabulky  SK Klatovy na hřišti soupeře dopadl na jedničku.  Po výhře v Holýšově si tři body přivezly z Rokycan a mimo to i tento duel odehrály s nulou na svém kontě.  To bylo to příjemné ze třetího kola nejvyšší fotbalové soutěže v kraji. Další dva týmy z Pošumaví již vyšly naprázdno. Zatím co Luby podle papírových předpokladů doma neuspěly s Kolovčí , prohra v pořadí již druhé na hřišti soupeře Horažďovic ve Stodu, tedy na hřišti kde v předešlých zápasech KP byly  minulých ročnících úspěšné se nečekala.

LUBY  -  KOLOVEČ        0 : 5 ( 0: 3)

Domácí hráči nastoupili k prvnímu utkání podzimu na vlastním hřišti  před domácím publikem proti silnému soupeři z Kolovče, který obsadil 1. místo v loňském ročníku krajského přeboru. Od úvodního hvizdu měli hosté územní převahu, byli fotbalovější, přesně kombinovali a zaměstnávali domácí obranu a brankáře. Už v 5. minutě otevřel skóre utkání hostující Jan Milota, který po kombinační akci upravil na 0 : 1 pro hosty. V 19. minutě předvedli hosté další akci, na jejímž konci byl Tomáš Došek, který zvyšoval na 0 : 2. V závěru poločasu, ve 40. minutě na 0 : 3 zvýšil hlavou Jan Pavlík po přesném centru Doška. Také ve druhém poločasu měli hosté převahu a přidali ještě další dvě branky – ve 49. minutě Tomáš Došek na 0 : 4 a v 85. minutě Jan Pavlík na 0 : 5. Protože domácím hráčům se nedařilo  v koncovce a většina akcí skončila pokaženou finální přihrávkou, skončilo utkání jednoznačným a zaslouženým vítězstvím  hostujícího mužstva.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Švátora Karel, Voráček Přemysl, Čipera Pavel, Šůs Miroslav, Turer Václav, Pelouch Filip, Pivoňka Marek a Švec Radek, sřídali Křížek Miroslav, Nešpor Jakub, Havlovic Marek, Sydorenko Vasyl a Bešta Jíří.

Sestava hostů: Filinger Petr, Bukovský Petr, Milota Jan, Došek Lukáš, Tesař Michal, Lucák Milan, Rejthar Jiří, Černohorský Miroslav, Došek Tomáš, Pavlík Jan a Gabriel Milan, střídali Rejthar Michal, Dochoň Miloslav a Šlajs František.

Branky: 5. Milota Jan, 19. a 49. Došek Tomáš, 40. a 85. Pavlík Jan

Rozhodčí:Schneider Josef, Hodek Jakub, Štokl Jiří; Diváků : 150

FC ROKYCANY B - SK KLATOVY 1898 A 0:1 (0:0)

Martin Jada

Nepříjemnost pro hostujícího trenéra přišla ještě před utkáním, když si při rozcvičce poranil tříslo stoper Blažek. Ten nakonec vydržel odehrát jen úvodních deset minut a do hry musel nastoupit Sýkora. Na stopera se posunul Cihlář a na kraj obrany Skala. Byl to právě Sýkora, který měl největší šanci první půle, ale nastřelil jen břevno. Ve druhé půli padl první a poslední gól utkání. Trefil se Pavel Cihlář, který zakroutil balón do sítě přímo z rohového kopu a posunul tak Klatovy zpět do čela tabulky!

Branka: Cihlář

STOD -  HORAŽĎOVICE  2 : 1 ( 1: 0)

Branky: Karlíček, Lukášek - Forman; ŽK: 3:3 , diváků 150

Chotíkov -  Holýšov 10: 0 ( 5: 0)

Branky: Hartl 2, Herák 2, Lopata, Mika, Prais, Puchmertl, kluska, Šulan; ŽK: 2:0

Bolevec  - Hor.Bříza 4: 3 ( 2: 2)

Branky: Thomayer 2, Humpál, Pelnář - Chocholatý 2, Rous; ŽK: 4:2

Vejprnice - Rapid 4: 1 ( 1: 0)

Branky: Boukal, Grätsch, Paul, Černý - Brabec; ŽK: 0:4

Nepomuk - Domažlice B 0: 3 ( 0: 1)

Branky: Jarina 2, Waldmann; ŽK: 5:2

Přeštice Příkosice 4: 2 ( 2: 0)

Branky: Vacík 2, Trdlička, Uzlík - Hodaň, Zpěváček; ŽK: 2:3