OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI 1 . kolo 24. – 25.8.

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

NOVÁČEK  SI ODVEZL BODY Z VRHAVČE

Největším překvapením  v pořadí již třetího kola okresního přeboru mužů je  prohra Sokola Vrhaveč na domácím hřišti s nováčkem  přeboru Sokolem Malý Bor.  Nečekala se ani prohra klatovské rezervy doma s janovickou Duklou.  Nicméně centrem pozornosti tohoto kola byl zápas v Běšinech kde  na podzim  posílený domácí hostili   jednoho  z favoritů tohoto ročníku OP  Haas Chanovice.  Na rozdíl od jara kdy Běšiny podlehly tomuto soupeři 1 : 2  byli  tentokráte daleko úspěšnější. Bezbranková remíza a vítězství na pokutové kopy vynesli domácím dva body. Mohli být možná ještě  úspěšnější, kdyby nezahodili nařízený pokutový kop, případně , kdyby nepřišli  pro poslední čtvrthodinu utkání o vyloučeného Václava Matějku.  Mimo Běšin viděli ještě penaltový rozstřel  diváci v Sušici. Domácí zbytečně ztratili dvoubrankové vedení z prvního poločasu a  v dramatickém penaltovém souboji vyhráli po boji 10:9. Jediným celkem který  čeká na první bodový zisk  je Železná Ruda, která poslední dva zápasy v Chanovicích a nyní doma s SK Bolešiny odehrála v silně kombinované   sestavě ve které zaskakuje pět dorostenců!

ŽEL. RUDA    - BOLEŠINY      2 : 3 (1 : 1)

Rudolf Pavel

Nestává se často že mužstvo Železné Rudy zůstává po třetím kole podzimní části bez jediného bodu.Letos je to skutečnost. Je to důsledek malého počtu hráčů V každém utkání nastupuje 5 dorostenců ( 3 roč.97).Hráčům se nedaří skloubit zaměstnaní.Pokud se k tomu přidají zranění musí trenéři improvizovat. Žádnému hráči nelze vytknout snahu a nezájem. Mnohdy to ale nestačí.  Zkušený hosté zahrozili už v 1.min.Prudká střela skončila na břevně domácí branky.V dalších minutách bylo utkání naprosto vyrovnané. Ani jedno z mužstev si ale nedokázalo vypracovat solidní příležitost. Teprve v 35.min.se dostal

sám před brankáře Martínka domácí střelec David Greiner.Z bezprostřední vzdálenosti nedokázal vybíhajícího brankáře překonat. Podařilo se to ale v následující minutě hostům.Po rohovém kopu neobsazený Hess Petr dostal hosty do vedení (0:1). Domácím se v závěru podařilo srovnat na 1:1. Ve 40 min . narážečka Greinera s Lehečkou skončila v brance.Střelcem byl Jakub Lehečka.

Druhý poločas začali lépe hosté a už v 47 min.brankář domácích Jaroslav Lehký musel přesvědčit diváky o kvalitách. V 71.min.se do pokutového území hostí vřítil dorostenec Hynek Nguyen. Pohrál si s obranou hostí a skvělou přihrávkou vybídl Jakuba Lehečku ke vstřelení nádherné branky. Vedení 2:1 bylo zasloužené. Přišla ale nešťastná dvouminutovka domácích V 78a 80.min hosté trestali chyby v obraně domácích.Branky Jana Koželuha a Dominika Vrány rozhodli o bodech pro tým z Bolešin.  Domácí musí proto i nadále čekat na první bodový zisk v letošní sezóně.

Utkání které sledovalo 100 diváků s přehledem odřídil Josef Abrahám ze Sušice.

Branky: 40. a 71. Lehečka Jakub -  36. . Hess Petr, 78. Koželuh Jan, 80. Vraný Dominik

Rozhodčí: Abraham Josef  , ŽK 1 : 0. Diváků:  100

VRHAVEČ A - MALÝ BOR      1 : 2 (1 : 2)

Jindřich Pacner

Po zisku cenného bodu z minulého týdne ve Švihově přivítala Vrhaveč na svém hřišti nováčka OP celek z Malého Boru.Od začátku to byl nepovedený zápas pro domácí.Velký vliv na průběh utkání byla skutečnost,že do utkání nemohla nastoupit opora zadních řad V.Mayer,který se zranil při středečním tréninku.Již v 18' se hosté ujali vedení zásluhou K.Járy,který si zaběhl za domácí obranu a otevřel skóre zápasu 0:1.Za dalších 7' bylo srovnáno, kdy po rohu hlavičkoval L.Taitl a A.Krýsl tečoval za záda hostujícího brankáře 1:1.Ve 34' se odehrál další důležitý moment tohoto utkání,kdy byl po 2 žluté kartě vyloučen domácí K.Mundl. Hosté využili svoji početní převahu ve 37',kdy si opět zaběhl za obranu K.Jára a vrátil hostům vedení 1:2.Do kabin tak šli spokojenější hosté za příznivého stavu 1:2.

Ve II.poločase to měli domácí hodně těžké proti 11 hostujícím hráčům.Postupem času jim začali docházet síly.Domácí si také v některých fázích utkání sami zbytečně komplikovali situaci přihrávkami v obraně,místo aby hru zjednodušili dlouhými balóny dopředu.Do konce zápasu se domácím nepodařilo srovnat a tak si Malý Bor odvezl všechny 3 body.

Branky: 25. Krýsl Alois  d – 18. a 37.  Jára Karel

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana, ŽK 5 : 2,  ČK:  2 : 0( 34. Mundl Karel , 87. Hrach David . Diváků:  70

Sokol Vrhaveč:O.Pressl-L.Lorenc,P.Reitmajer,M.Skřivánek,J.Skřivánek-T.Jandečka, A.Krýsl, L.Taitl,T.Vejskal-M.Minařík (K),K.Mundl

Sestava M.Bor:Petřík Jiří, Trubač Lukáš, Michálek Ondřej, Sládek Milan, Dvořák Václav, Vodička František, Hozman Václav, Kocum Pavel, Šipla Miroslav Kalčík Jakub, Jára Karel, ( Hlaváč Milan, Chodl František, Kodýdek Jiří, Melka Václav )

Vedoucí týmu hostů J. Chalupný : „Kluci sehráli přesně to co, co jsme si předsevzali a proto nemohou domácí mluvit byť o jediné neproměněné gólové šanci. Ani po vyloučení domácího hráče, jsme hru neotevřeli a v poklidu jsme pohlídali premiérové vítězství za tři body, pro které se do Vrhavče tak často nejezdí. HR Špindlerová zaslouží pochvalu za kvalitní výkon.“

HRÁDEK A -  FC ŠVIHOV       4 : 1 (2 : 0)

Branky:22. a  60. Franěk Pavel, 30. Holeček Radek, 65. Liška Pavel – 87. vlastní (Oliva Jan)

Rozhodčí: Cihlář Jan , ŽK 2 : 1 . Diváků:  180

BĚŠINY   -   CHANOVICE   0 : 0  (0 : 0)  PK 4:2

Domácí neproměnili ve 32. minutě Martinem Ceplechou pokutový kop.

Rozhodčí: Hájek Zdeněk ŽK 2:3, ČK 1:0 (75.Matějka Václav). Diváků 70.

LUBY B -  VELKÝ  BOR    2 : 0 (1 : 0)

Domácí rezerva přivítala na svém hřišti soupeře z Velkého Boru, se kterým  doma v minulém ročníku ztratila body pošpatném výkonu v posledním kole a tak chtěla porážku odčinit. Od začátku utkání měla územní převahu a vytvořila si několik gólových příležitostí, ale v prvním poločasu se podařilo proměnit pouze jedinou, kdy v 10. minutě získal míč na své polovině Pavel Smolík, prošel s ním až před pokutové území soupeře, kde ideálně předložil přihrávku volnému Jiřímu Beštovi, který nezaváhal a střelou k tyči upravil na 1 : 0. Úvod druhého poločasu byl plný osobních soubojů především ve středu hřiště, postupem času ale domácí znovu získali převahu, ale střelecky se nemohli prosadit. Hosté zlobili jen z ojedinělých protiútoků, v koncovce však také selhali. Uklidnění pro domácí přišlo až v 85. minutě, kdy si v pokutovém území soupeře zpracoval míč domácí Miroslav Křížek, patičkou přihrál Sydorenkovi a ten zblízka prostřelil hostujícího brankáře a upravil  na konečných 2 : 0.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Kováč Pavel, Křížek Miroslav, Heřman Štěpán, Blohmann Tomáš, Bešta Jiří, Čipera Pavel, Pikhart Radek, Sydorenko Vasyl, Smolík Pavel a Havlovic Marek, střídali Nešpor Jakub, Voráček Přemysl, Voráč Jan, Kurc Vojtěch a Schrötter Josef.

Sestava hostů: Václavík Jiří, Červený Tomáš, Zoubek Tomáš, Netušil Jiří, Turek Václav, Němec Jan, Šimanovský Robert, Vrána Petr, Stejskal Karel, Kulhánek Štěpán a Hoda Roman, střídali Vetyška David, Strolný Jiří a Bláha Vladislav.

Branky: 10. Bešta Jiří ,  85. Sydorenko Vasyl.

Rozhodčí :  Hovorka Milan.  ŽK 1 : 2 .  Diváků 70.

SK KLATOV 1898 "B" - FK DUKLA JANOVICE   0 : 2 (0 : 2)

Branky: 15. a 33. Urban

Rozhodčí: Koura Radim. ŽK: 3:3 (Homolka Lukáš, Dolanský David, Hošek Ladislav - Slivoň Václav, Valečka Václav, Urban Miroslav). Diváků: 60

Sestava SK Klatovy 1898 "B": Opl Václav (46. Sláma Radek), Homolka Lukáš, Procházka Jiří, Šlechta Karel, Kodýtek Miroslav (60. Sojka JIndřich), Dolanský David, Votípka Jan, Vacovský Václav (K), Hošek Ladislav, Brož Jan (46. Kotáb Zdeněk), Bouzek Petr (46. Ježek Jan)

FK Dukla Janovice: Kroupar Pavel - Keřlík Václav, Holý Radek, Slivoň Václav, Šlegl Jan, Macura Jiří (K), Valečka Václav, Urban Miroslav, Suk Tomáš, Diviš Roland, Kotlan Daniel (65. Müller Jan)

TJ   SUŠICE   "B" - SOKOL  NEZAMYSLICE   2 : 2 (2 : 0) PK  10:9

Branky: 28. a 38. Petr Kodýdek  -  75. Jaromír Pánek, 81.  František Ritter

Rozhodčí:  Vladimír Pastyřík.  ŽK 3 : 1. Diváků:  120

TJ Sušice "B":Tomáš Mařík, Jiří Bešta, Jaroslav Sachr, Luboš Šoural, Petr Chmelík, Tomáš Klíma, Imrich Varga, Lukáš Blažek, Pavel Hubáček, Miroslav Bachroň, Pavel Kodýdek

střídali: Michal Kodýdek, Jan Chudý, Pavel Vinický, Václav Žežulka a Jakub Novák

Sokol Nezamyslice: Jakub Kubů, František Ritter, Lukáš Brejcha, Jan Aschenbrenner, Milan Brož, Jonáš Bartoš, Josef Jiřík, Karel Rejšek, Vojtěch Kubovec, Ondřej Musil, Martin Drýk