KRAJSKÁ SOUTĚŽ - DOROST 1 . kolo 24. – 25.8.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ , SKUPINA B – DOROST

DOROSTENCI OKULY SE PROSTŘÍLELI  NA PRVNÍ MÍSTO

Vedle  účastníků z Pošumaví v krajské soutěži dorostu kteří  v této soutěži prezentovali kvalitními výsledky již v předcházejícím ročníku si v roli nováčka odbyli svojí premiéru hráči Tatranu Dlouhá Ves.  I když na body nedosáhli, určitě nepropadli o čemž hovoří jejich těsná prohra ve Staňkově.  Luby s exúčastníkem KP Sokolem Postřekov se doma o body podělili , jen škoda druhého ztraceného bodu, neboť propadli na pokutové kopy.

Do čela soutěže se doslova prostřílel dorost Okuly Nýrsko po té , kdy hostům z Holýšova přidal na cestu domů osm branek. Vítězství nejlepších celků minulého ročníku KS Chanovic a Mochtína se očekávalo, nicméně Chanovičtí se na něj  v Blovicích nadřeli víc, než asi sami čekali.

LUBY – POSTŘEKOV   3 : 3 (1 : 3)  PK  1 : 4

Branky za Luby: Tuček, Šlais, Kupka – Kobeš, Václavovič, Gibfrid

Rozhodčí  Zdeněk Hájek,  ŽK 1 : 1, diváků 30.

BLOVICE – CHANOVICE   2 : 3 (0 : 2)

Chanovice odehrály velmi nepovedený zápas. Blovice první půli hrály o 9 lidech a na rozdíl od chanovických hráčů bojovali na hranici svých možností. Přesto se hosté hrající až moc v klidu ujali vedení utěšenou střelou Martina Poleny ze 30 metrů. Do konce poločasu vstřelili chanovičtí ještě jeden gól po kombinaci Lukeš- Beránek. V první půli ještě stačil domácí brankář vytáhnout bravurní zákrok po přímém volném kopu Lukeše do levého víka branky a po střele Jakuba Kláska se míč odrazil od spojnice břevna. Do druhé půle nastoupili domácí již v deseti lidech a za 15 minut zaslouženě srovnali na 2:2. Na víc však již neměli, postupně jim docházely síly a Chanovice stačili spálit do konce zápasu dalších minimálně 6 vyložených šancí. Naštěstí pro hosty se trefil po výborné přihrávce od spoluhráče před prázdnou branku Jakub Chalupný. Domácí přes svoji prohru získali sympatie  chanovických protihráčů, fanoušků  a trenérů.

Branky za Chanovice: Martin Polena, Dan Beránek, Jakub Chalupný

STAŇKOV - DLOUHÁ VES   2 : 1 (1 : 0)

MOCHTÍN  -  MERKLÍN        4 : 0 (1:0)

Stanislav Bejvl

První zápas nové sezony vyšel domácím na jedničku.Hosté byli rovnocenným soupeřem a zvláště v první půli  nedali Mochtínu nic zadarmo.Po třetí brance již Mochtínští zcela ovládli hřiště.

Sestava Mochtín: Jůda –Zajíc,Žiak Jan, Bejvl,Peleška  Jiří- Diviš ,Kotlan, Burian, Lorenc-Pretzelmayer, Voldán.  Střídali: Rašek, Peleška Petr, Strejc, Kurc

Branky: Voldán,Pretzelmayer,Diviš,Rašek

Rozhodčí:Pena Miroslav;      Diváků :20

NÝRSKO -  HOLÝŠOV  8 : 2 ( 4: 1)

H. Týn  - Kdyně 3: 1 ( 1: 1)