1. A třída : 2. kolo 17. - 18.8.

1.  A  TŘÍDA    -  MUŽI

NÝRSKO A  SVÉRADICE SE VRÁTILY S NAKLÁDAČKOUOU

Historie nýrské kopané pamatuje ledacos od vzestupu v osmdesátých létech které vyústil v dlouholeté úspěšné účinkování v divizi až po nejčastější pendlování A týmu mužů  mezi KP až 1.B třídou . Nicméně listování ve výsledcích tohoto celku nenajdeme alespoň v tomto novém tisíciletí  ani jeden záznam o tak vysoké porážce jakou utrpěli hráči Okuly  v sobotu ve 2.kole 1.A třídy v Rozvadovadově. Nejblíže se takovému debaklu blížila prohra 7 : 1  v krajském přeboru na podzim 2006 , kdy na hřišti v té době velmi kvalitního hráčského kádru Manětína  7 : 1.

Ostatně o mnoho lépe nedopadly ani Svéradice v neděli na hřišti divizní zálohy plzeňské Doubravky. Podruhé obdržely za sebou půltucet branek a  s celkovou bilancí po dvou zápasech tucet branek a nula bodů na svém kontě, tak to je začátek, který ve Svéradicích asi málo kdo čekal.

Naopak čest Pošumaví zachraňoval  Sokol Mochtín. Po vítězství v Městě Touškov v úvodním kole si v domácí premiéře připsal za přesvědčivou výhru v duelu dvou nováčků další tři body a společně s dalším nováčkem z Ch. Újezdem s plným počtem bodů vedou Mochtínští  tabulku !

ROZVADOV  - NÝRSKO 8: 0 ( 3: 0)

Stanislav Steiner

Zasloužené vítězství domácího týmu.Mužstvo Nýrska předvedlo tragický výkon,až na výjimky bez zájmu a nasazení.Do utkání nenastoupil už Tadeáš Kohout,který odešel na roční hostování do Domažlic,pro nemoc chyběl Ivo György ,zraněný mladík Michal Trefanec a také se omluvil Tomáš Rubáš.

Domácímu mužstvu se podařilo vstřelit vedoucí branku utkání v 9' po střele z trestného kopu.Nýrsko mohlo vyrovnat v 20' utkání, kdy Kolář uvolnil Výtiska ,který už překonal domácího brankáře ,ale jeho slabou střelu odvrátil z brankové čáry obránce domácího týmu. Domácí mužstvo po chybách v rozehrávce nýrského mužstva  se dostávalo postupně do brankových příležitostí , ale bez efektu. Ve 30' utkání Karel Kalivoda ml.přihrál rozběhnutému Petru  Výtiskovi a ten běžel sám na brankáře a  střelou trefil pouze jeho nohy. V 37' utkání zahrál rukou v trestné území rukou Lukáš Korschinký a domácí mužstvo zvýšilo z PK na 2:0.Ve 44' opět chybná rozehrávka nýrského mužstva ve středu hřiště znamenala úpravu výsledku na poločasových 3:0 pro domácí mužstvo.

V úvodu druhého poločasu stačili domácím tři minuty na vstřelení dvou branek a upravit tak stav utkání na 5 : 0.

V 59' utkání po akci Korschinský - Výtisk -Kalivoda ml nedokázal posledně jmenovaný z pěti metrů dopravit míč do branky.Do další šance se v 62' po přihrávce Výtiska dostal Korschinský, který sám na penaltě střelou trefil domácího brankáře.To bylo ze strany  hráčů Nýrska do konce utkání všechno a domácí mužstvo převzalo hru do své režie a v rozpětí 11' dokázalo vstřelit ještě tři branky a upravit tak stav na konečných 8:0.

Porážka pro hráče SKP OKULA NÝRSKO je zcela zasloužená za předvedený výkon a je jen na nich, jaké si z toho vezmou ponaučení do dalších utkání ,protože bez tréninku a bojovnosti se vyhrávat nedá.

Branky: 44. a 67. Havel ,  37. (PK) a 47. Čížek , 48. a 65. Mraček , 9.  Vitera, 72. Slowik; ŽK: 2:3, diváků 70

Sestava Nýrska  : Ludvar – Korschinský /90'Svičarský/, Antonovics, Hvězda, Valdman /75'Mašek/, Kolář – Raiser /85'Křížek/, Kalivoda ml., Koutník /46¨Toman/, Šlehofer /55'Kalivoda st./ Výtisk

Rozhodčí :Maroušek-Janda,Wolf,    DS - Jindra ŽK :2 -Kalivoda st.,Raiser

MOCHTÍN – KŘIMICE   4 : 0 ( 2 : 0)

Domácí zvládli i svůj první zápas doma za tři body, po dvou kolech jsou jako nováček I.A třídy s plným bodovým ziskem na 2.místě   tabulky. Skore otevřel ve 22.minutě Zbyněk Smolík, na 2:0 zvyšoval kapitán Jiří Dolejš ve 40.minutě z penalty, která se kopala za faul na Pláničku. Mochtín pokračoval v dobrém výkonu i po přestávce. Hosté se sice snažili, ale na dobře bránící tým domácích nic nevymysleli. Naopak, již v 56.minutě neudržel hostující golman míč ve svém koši, Zdeněk Plánička pohotově zakončil, zvýšil na 3:0. Blízko k čestnému golu měly Křimice mezi 72. a 74.minutou. Krásnou střelu ze 30 m ale domácí golman Rajtmajer vytlačil ze šibenice na roh, vzápětí pak hosté z VPK trefili tyč mochtínské branky. To však bylo od nich vše, Mochtín znovu zvednul hlavu a  po rohovém kopu v 86.minutě Viktor Špindler upravil dorážkou na konečných 4:0.

Branky : Smolík, Dolejš Jiří, Plánička, Špindler.

Rozhodčí Martin Valenta z Tachova, asistenti M.Kohout a Fr. Petrželka, technický delegát Zd. Bartošek ŽK: 4:4 , diváků 120

Branky: Dolejš, Plánička, Smolík, Šindler

SENCO DOBRAVKA B  - SVÉRADICE   6 : 0 ( 4: 0)

Branky: Kuták 3, Krysl 2, Pavlíček; ŽK: 1:0, diváků 40.

CHLUMČANY  - ZRUČ 1: 1 ( 1: 0) PK 2:4

Branky: Nohava - Eisenhammer ,- hráno bez karet, diváků 80

SP.POŘÍČÍ - ČERNICE 0: 4 ( 0: 2)

Branky: Laibl, Mlnařík, Mojseňuk, Vlk; ŽK: 3:1 , diváků 110

ŽIHLE - STAŇKOV 6: 1 ( 2: 1)

Branky: Čapek 2, Brož, Najmon, Pytka, Strunz - Janata; ŽK: 5:0; ČK: 1:1 , diváků 90

H. TÝN   - M.TOUŠKOV 6: 0 ( 3: 0)

Branky: Zikán 2, Šindelář 2, Motejzlík, Staroba; ŽK: 2:2 , diváků 100.

CH. ÚJEZD -  NÝŘANY 7: 2 ( 6: 0)

Branky: Chval 3, Ovčačik, Pikl Ladislav, Pikl Petr, Trejbal - Kočí, Voráček; ŽK: 2:2 , diváků 190