1.A třída - muži 1.kolo 10. - 11.8.

1.  A  TŘÍDA    -  MUŽI

Start v 1.A třídě  FK Svéradice vůbec nevyšel !

S PLNÝM MĚŠCEM DO DALŠÍHO KOLA NÝRSKO A MOCHTÍN

Velkou neznámou byla pro Nýrsko a Mochtín první soupeři kteří jim stáli v cestě v úvodním kole nového ročníku 1.A třídy. Nýrsko v souboji na domácím hřišti s nováčkem divizní rezervy Doubravky vstoupilo do tohoto ročníku daleko úspěšněji než v ročníku minulém, kdy vyšlo bodově naprázdno.   Nad očekávání dopadlo i  první vystoupení Sokola Mochtín . Nováček soutěže zvítězil na půdě Města Touškov zásluhou dvěma gólům druhého nejlepšího střelce minulého ročníku 1.B třídy Jiřího Dolejše  a vítězné trefě mladíka Jiřího Flodra v nastaveném čase ! Mochtín tak může slavit úspěšný návrat po deseti lete zpět do 1.A třídy.

Spokojenost s průběhem prvního kola pokazil poslední z   trojlístku účastníků v 1.A třídě z Pošumaví FK Svéradice . Tento tým  v neděli na domácím hřišti podlehl  nováčkovi z Chodského Újezdu vysoko 2 : 6 a to je propadák , který nikdo po jarních výkonech svéradických  fotbalistů nečekal.

M.TOUŠKOV  - MOCHTÍN   2 : 3 ( 2: 0)

Na úvod sezony viděli fanoušci v Městě Touškov zápas dvou rozdílných poločasů a výhru hostů, kteří ji vybojovali v nastaveném čase! V prvním poločase však podali mochtínští fotbalisté jen nevýrazný, bojácný výkon, který jim přinesl jen jednu šanci, kdy ve 23. minutě trefil zblízka tyč domácí branky Tomáš Babka. Více ze hry měli domácí hráči, kteří se postupně dostávali do šancí a  po golech ve 25. a 39.minutě šli do dvoubrankového vedení, další tutovky naštěstí neproměnili. Po změně stran se karta obrátila. Mochtín nejen vyrovnal hru, ale začal si i více věřit při útočných akcích. V 53.minutě byl v úniku  faulován Tomáš Babka, penaltu bezpečně proměnil mochtínský kapitán Jiří Dolejš. O čtyři minuty později založili pěknou akci po levé straně mochtínští mladíci Aleš Hrudička, Jiří Flodr a Zb. Smolík, na jejím konci byl opět zkušený Jiří Dolejš, pro kterého nebyl problém golovou přihrávku proměnit  ve vyrovnávací gol na 2:2. Domácí to nevzdali, měli v závěru šanci na gol, stejně tak jako Mochtín, ale golmani byli vždy na místě. V nastaveném čase, kdy se fanoušci obou táborů těšili již na penalty, přišel z úhlu přesně zahraný VPK Jiřího Flodra ze 28 metrů, který k překvapení všech skončil v šibenici domácí branky - 2:3 pro hosty !

Branky: Janda, Voith - Dolejš 2, Flodr; ŽK: 3:4 , diváků 110

Rozhodčí Filinger, Janda,Mudra, ŽK 3:4, 120 diváků, branky Voith, Janda - Jiří Dolejš 2, Flodr.

NÝRSKO - DOUBRAVKA B  2 : 1 (2 : 0)

Stanislav Steiner

Zasloužené vítězství domácího mužstva,kteří nastoupili do utkání s několika změnami proti loňské sezoně.Z mužstva odešel na hostování do Železné Rudy Tomáš Valenta,z dovolené se nevrátil Pepa Koutník a Domažlice zakázali nastoupit Tadeáši Kohoutovi,s nímž jednají o možnosti hostování.Rychlá branka v úvodu utkání domácí mužstvo uklidnila. Hosté v průběhu poločasu měli mírnou herní převahu,ale vše končilo na obraně domácích,kterou dirigoval nestárnoucí Jirka Hvězda.Do poločasu domácí mužstvo vstřelilo důležitý druhý gol.Obrovskou šanci nedokázal využít Ivo György v 39' ,kdy šel po uvolnění Petrem Výtiskem sám na branku ,ale jeho střela skončila na tyči.Hosté sporadicky ohrožovali branku domácích ve které kraloval domácí brankář Jan Ludvar.V 66' utkání Lukáš Korschinský poslal přesný centr na mladíčka v dresu Nýrska ,Michala Trefance,ten lobem překopl výběhnuvšího brankáře a ke své smůle i branku .Hostujícímu mužstvu se podařilo upravit výsledek utkání střelou z pokutového kopu,který následoval po zákroku Ludvara na útočníka hostujícího mužstva.Domácí mužstvo do konce utkání kontrolovalo hru a do velké šance se dostal po hrubce obránců,Petr Výtisk,kdy běžel sám na brankáře, ale šanci zakončil střelou vedle branky.Domácí vyhráli zcela zaslouženě a je jenom škoda nevyužitých brankových šancí.

Branky: 8'Korschinský,38'Šlehofer -78' Matula/pk/, ŽK :1: 2

Rozhodčí: Šiška-Ulrych,Holeček, DS:Aubrecht. Diváků:90

Sestava SKP OKULA Nýrsko : Ludva - Korschinský, Hvězda,Antonovics,Kolář-Raiser, Kalivoda ml. , Šlehofer, György  - Trefanec, Výtisk. Střídání:75'Bureš - Trefanec,88' Toman - Raiser,90'Mašek -Šlehofer

SVÉRADICE  - CHODSKÝ   ÚJEZD    1: 6 ( 0: 2)

Domácí fotbalisty čekal nevyzpytatelný začátek soutěže proti neznámému nováčkovi z Tachovska.  Svéradický tým je stále - tak jak je již v létě každoročně zvykem - stále ve stavbě, přesto jim povinnost velela uspět. Hosté byli od úvodních minut aktivnější a mezi 20. a 25.minutou se po dvou dobře vyřešených brejkových situacích dostali do dvougólového vedení. Tento stav probudil i domácí, kteří mohli snížit ve 43.minutě z pokutového kopu, Beránek však mířil jen do břevna. Ten samý hráč zavelel ke zvratu hned v úvodu druhého poločasu snížením na 1:2. V tuto chvíli si domácí vytvořili převahu a hned ve 48.minutě měl vyrovnání na noze Prokopec, ale přestřelil. Pak však domácí úplně zapomněli, že hosté jsou v brejcích strašně nebezpeční a začali nezajištěnou obranu Svéradic trestat jednou brankou za druhou a skóre narostlo až na hrozivých 1:6. Ve Svéradicích tak mají po prvním kole o čem přemýšlet.

Sestava Svéradic: M.Soukup - Kába, Šimsa, Jiřinec, Prokopec, Brůha, Makovec, Beránek, L.Soukup, Petrášek, Mikeš (Herout, Kliment)

Branky: Beránek - Pešta 3, Chval 2, Trejbal

Rozhodčí: Janda Marek, ŽK: 4:1, Diváků: 150

Rozvadov -  Chlumčany 2: 2 ( 0: 0) PK 3:4

ŽK: 3:5 , diváků 150

Nýřany  - H. Týn 5: 1 ( 3: 1) 120

Branky: Cvachouček, Pondělík, Týnl, Vondra, Voráček - Staroba; ŽK: 3:4 , diváků 120

Černice - Zruč 2: 1 ( 2: 1)

Branky: Seman, Vlk - Polák; ŽK: 3:4; ČK: 0:1 , diváků 140

Křimice  -  Žihle 4: 1 ( 1: 1)

Branky: Šváb 2, Kovačič, Kuneš - Skalník; ŽK: 1:4 , diváků 100

Staňkov -   Sp.Poříčí 1: 3 ( 0: 1)

Branky: Dolejš - Šlajs 2, Čermák; ŽK: 1:1, diváků 100