KRAJSKÝ PŘEBOR - MUŽI 1. kolo 10.- 11.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

ZAČÁTEK KRAJSKÉHO PŘEBORU NEZVLÁDLY  POUZE HORAŽĎOVICE

Start v novém ročníku krajského přeboru  kteří si týmy z Pošumaví odbyly na hřištích soupeřů nezvládl  pouze druhý tým minulého ročníku FK Horažďovice. Na hřišti  v Bolevci Horažďovičtí propadli již v prvním poločase , kdy inkasovali čtyři branky a bylo o výsledku rozhodnuto. Nad očekávání úspěšní byly Luby v Přešticích odkud si odvezli za remízu cenný bod.  Úspěšnou tradici na hřišti v Holýšově neporušily ani tentokrát  SK Klatovy 1898. Premiéra nového trenéra Jiřího Jakše vyšla nejen jemu, ale také jedné z posil kterou si do týmu vzal sebou ze svého předchozího působení z Dlouhé Vsi Páleníkovi, který byl autorem společně s Mészárosem   branek Klatov v tomto vítězném duelu.

PŘEŠTICE -  LUBY 1: 1 ( 1: 0) PK 3:1

Podrobnosti nebyly hlášeny.

Branky: vlastní - Voráč; ŽK: 0:2, diváků 170

BOLEVEC  - HORAŽĎOVICE 4: 2 ( 4: 0)

Branky: Dytrt, Pelnář, Snaider, Vávra - Janouškovec, Zdichynec; ŽK: 1:2; ČK: 1:0,  diváků 100

HOLÝŠOV - KLATOVY   0 : 2 (0 : 0)

Martin Janda

Do Holýšova jel klatovský tým s myšlenkou na tři body. Domácí zase chtějí udělat z domácího hřiště nedobytnou tvrz, a tak zápas sliboval zajímavou podívanou! Očekávání se potrvdila od samého začátku! Hned ve druhé minutě mohl skórovat Kadlec, který z blízkosti pálil těsně vedle. V šesté minutě se klatovský Daniel Matějka po přihrávce Šmejkala ocitl sám na malém vápně a před odkrytou brankou. Jenomže při snaze vstřelit balón do branky byl zezadu sražen domácím hráčem! Jasná penalta a červená karta? Ani omylem! Žlutou kartu navíc uviděl hostující Cihlář za protesty! Klatovy ale tato situace nevyvedla z míry a pokračovaly ve svojí hře. Po pohledné akci po ose Šmejkal - Šinál - Janda pálil z úhlu posledně jmenovaný do tyče domácí brány. Další tyč, tentokrát horní, orazítkoval Brož, kterému poslal míč na hlavu Skala.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté. Trenér Jakš poslal na hřiště Páleníka a tomu netrvalo dlouho, aby se na hřišti rozkoukal. V 58. minutě centroval do vápna Daniel Matějka a Páleník hlavou otevřel skóre zápasu. Po prvním gólu se hosté stáhli a čekali na chyby soupeře. Jedna přišla v 70. minutě, kdy stoper Meszároš vypíchl míč a založil protiútok. Na jeho konci byl Kaldec, který udělal klišku Míčkovi, přihrál lépe postavenému Meszárošovi a ten uklidil míč do sítě! Závěr zápasu byl dost hektický. Nejprve uviděl červenou kartu domácí hráč za strčení do Daniela Matějky a v 88. minutě byl vyloučen i hostující Janda, když si rozhodčí přebral jeho výrok na svoji osobu. Posledních pět minut zatlačili domácí Klatovy do jejich vápna, když se jim podařilo nastřelit i tyč Hermanovi branky. Jenže mazák v brance Klatov zbytek šancí Holýšova pochytal a potvrdil bodový zisk města karafiátů.

Poděkování patří klatovským divákům, kteří si našli cestu do Holýšova, aby podpořili svůj tým. Další možnost budou mít již tuto sobotu. Na domácím hřišti se mohou těšit na derby s věčným rivalem z Lub.

Sestava: Herman - Brož, Meszároš, Blažek, Janda - Šinál, Cihlář - Skala, Kadlec, Matějka – Šmejkal. Střídali: Lorenc, Veselka, Štengl, Páleník, Sýkora, Lužný

Branky: Páleník, Meszároš; ŽK: 1:5; ČK: 1:1, diváků 270

Trenéři: Jakš, Dlesk.

Branky: Meszárosz, Páleník; ŽK: 1:5; ČK: 1:1, diváků 270

Chotíkov  - Rapid 2: 0 ( 2: 0)

Branky: Lopata 2; ŽK: 2:4; ČK: 1:0, diváků  70

Vejprnice -  Domažlice B 7: 0 ( 3: 0)

Branky: Kristl 3, Biedermann 2, Bernard, Havránek; ŽK: 0:1 , diváků 100