V PAČEJOVĚ BYLA NEJLEPŠÍ DĚVČATA Z PLZEŇSKÉ VIKTORIKY

V PAČEJOVĚ BYLA NEJLEPŠÍ DĚVČATA Z PLZEŇSKÉ VIKTORIKY

Text a foto Tomáš Cihlář

První ročník fotbalového turnaje mladších žáků pořádaný Sokolem Pačejov se vydařil. Za příjemného letního počasí, před bohatou diváckou návštěvou se představily 4 týmy. Kromě domácího Sokola Pačejov o pěkné poháry i individuální ocenění dále bojovaly celky SK Bolešiny, TJ Sušice a především FC Viktoria Plzeň – mladší dívky. Tento tým vedený Karlem Radou hraje ve své kategorii 1.ligu.

V prvním zápase změřili své síly domácí a Viktorka Plzeň. Velice kvalitní zápas, který se dal označit jako předčasné finále, rozhodla umístěná střela Anny Heřmanové v samotném závěru utkání. Plzeňská děvčata působila sice fotbalovějším dojmem, ale domácí jim byli více než vyrovnaným soupeřem a i oni měli v zápase vyložené šance.

Druhé semifinále přineslo velké překvapení v podobě vítězství SK Bolešiny nad TJ Sušice. Bolešinští šli do vedení v prvním poločase brankou Sebastiana Webera, za  Sušici vyrovnal minutu před koncem zápasu Jiří Kutil. Ve střelbě PK byly úspěšnější Bolešiny a postoupily do finále.

V utkání o 3.místo zvládly lépe domácí naděje, které porazily Sušici hladce 4 : 2, když se postupně trefili Martin Frančík, Saša Fiala, František Sedláček a Martin Kříž. Za Sušici skórovali Martin Mach a Jiří Kutil.

Finálový zápas se hrál většinou v režii plzeňských Viktorek, které často  předváděly krásné kombinační akce odměněné potleskem na otevřené scéně. Konečné  vítězství 5 : 2 bylo zcela zasloužené. O jejich pět branek se podělily dvě hráčky. Třikrát mířila do černého Kateřina Janochová, dvakrát pak skašovská Veronika Baumruková.  O čestné a zasloužené úspěchy Bolešin se postarali Sebastian Weber a Daniel Matoušek.

Všechny zápasy obětavě odřídil rozhodčí Miroslav Holeček.

Konečné pořadí:     1.  FC Viktoria Plzeň  - dívky