Krajský přebor 16. kolo 9. – 10.3 . 2013

9. – 10.3

. 2013

KRAJSKÝ  PŘEBOR -  MUŽI

DUEL SUŠICE-DOMAŽLICE B SKONČIL STEJNĚ JAKO NA PODZIM

Los prvního  jarního  ,  v pořadí 16.kola krajského přeboru  dal šanci všem čtyřem týmm z Pošumaví hrát v domácím prostředí. Jeden ze třech sobotních zápasů, který měl být šlágrem tohoto kola  Klatovy – Koloveč byl v pátek pro nezpůsobilý terén odložen. Zbývající dva ve Velkých Hydčicích kde hrály Horažďovice s celkem z Příkosic a druhý v Sušici přinesl cenný bodový zisk. Druhý tým tabulky FK Horažďovice podle papírových předpokladů naplno bodovaly . Sušici kde domácí hostily domažlickou rezervu to dopadlo stejně jako na podzim v Domažlicích. Tam rovněž skončil zápas nerozhodně 1:1 a výhrou domácích na penalty. V Sušici to dopadlo stejně , ale v penaltách byli také lepší domácí. Sušický duel na úvod jara přinesl zajímavý , kvalitní a vyrovnaný duel se spravedlivým rozuzlením.

Radostné vykročení do jarní sezóny bylo i v Lubech. Domácí nováček pro kterého tato sezóna bude ve znamení záchranářských prací o udržení v přeboru si poradila  na svém hřišti s plzeňským Rapidem  a výhrou 2:0 vrátila svému soupeři podzimní  prohru 2:1 z jeho hřiště .

Sušice - Domažlice B 1: 1 ( 1: 0) PK 3:0

foto z utkání  ZDE

Utkání dvou věkovým průměrem velmi mladých kolektivů se vyznačovalo po celý jeho průběh vyrovnanou hrou. Oba celky vy vypracovaly několik slibných brankových příležitostí. V prvním poločase to byli domácí, kteří jednu z nich dokázali proměnit. Ve 30. minutě se před pokutovým územím uvolnil Vrhel a nedal brankáři Lorencovi (začínal jako úspěšný brankář ve Vrhavči)  šanci.  Po změně stran se agilním hostům podařilo využít jednu ze dvou vážných chyb domácí obrany  a z pravé strany vtipným zakončením na zadní tyč srovnal skóre na konečných 1 : 1 v 54.minutě Wandmann. V další průběh druhé půle přinesl až do poslední minuty otevřenou hru ze strany obou celků jejíž cílem byla urputná snaha o vstřelení vítězné branky, ale brankáři na obou stranách hřiště prokázali své vysoké kvality a míč za své záda nepustili.

V penaltovém rozstřelu se pak zaskvěl domácí brankář František Jarolím, který skvělým způsobem kryl dva kopy hostů , kteří ještě navíc jednou mířili mimo branku a  dost vysoko jí přestřelili.

Branky:  22. Vrhel – 54. Waldmann; ŽK: 1:1 . Diváků:150 .

Rozhodčí: Langmajer Lukáš, AR1 Lhoták Luděk, AR2 Reznichenko Vladimír.

Sestavy:

Sušice – Jarolím , Kodýdek L., Melka J., Jech, Vrhel, Hrach, Kočí, Kotrba, Halas a Fuchs

Horažďovice - Příkosice 2: 0 ( 2: 0)

foto z utkání (Jitka Kilbergerová Klatovský deník)  ZDE

Favorizovaný domácí tým do zápasu vstoupil aktivně  a již ve 3. minutě se jim podařilo vstřelit vedoucí branku. Jůda uvolnil novou hráčskou akvizici Daniela Řiského , který se dostal sám před brankáře Rotivinského a podle něj k tyči pohodlně zavěsil 1 : 0. V desáté minutě byl velmi blízko k tomu, aby se mezi střelce branek poprvé v soutěžním utkání za Horažďovice zapsal další novic v sestavě Rejšek, který dostal centrovaný míč na zadní tyč od Nauše, ale ten ve skluzu z jeho kopačky jen těsně minul branku hostů. V přibývajícími minutami první půle hosté hru postupně vyrovnali ale do  vyložené šance je domácí pozorně hrající obrana nepustila. Naopak byli to opět domácí, kteří po půlhodině hry opět změnili skóre. Řiský našel krásnou přihrávkou Křivance a ten se nemýlil 2 : 0.

Do druhé půle  zvýšili hosté svojí aktivitu a častěji  se  dostali do přímého ohrození domácí branky, když jejich největší šance po nebezpečné hlavičce skončila těsně vedle Jandovy svatyně. Domácí měli v další části zápasu možnost  zvýraznit své vedení. Rejšek  šel sám na brankáře Protivinského, ale ten mu míč na poslední chvíli reflexivně nohou vyrazil a výborný gólman Příkosic zlikvidoval i příležitost střídajícího Michala Formana. Nicméně domácí si bez problémů taktickým výkonem své dvoubrankové vedení pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce a o i přestože jejich  kouč Michal Čadek se musel obejít v sestavě bez tří standardních hráčů Beránka, Mičkala  a Choda.

Branky: 3. Řiský , 31. Křivanec; ŽK: 1:1 . Diváků: 120  .

Rozhodčí: Homer.

Sestava Horažďovice : Janda – Čadek, Křivanec, Cihlář, Šafanda, rejšek (81.Vrzal), Mareš(63.Sova), Stulík (84.Pintíř), Řiský (71.Forman M.), Jůda, Kotrba

Luby – Rapid Plzeň 2 : 0 (0 : 0)

Další foto redaktorky KD Jitky Kilbergerové ZDE

Domácí hráči  v úvodním utkání jara udělali radost svým příznivcům vítězstvím nad soupeřem z plzeňského Rapidu a správnou nohou tak vykročili do jarních bojů v krajském přeboru.  První poločas byl vyrovnaný, oba soupeři hráli pozorně v obraně a ani jedno mužstvo se nedostalo do vyložené brankové příležitosti. Největší hrozbou pro brankáře tak byly standardní situace, které však zůstaly nevyužity. Největší příležitost domácích promarnil ve 43. minutě Karel Křížek, který se po narážečce s Mírou Šůsem dostal za hostující obranu do pokutového území, ale z úhlu branku hostů minul. Také začátek druhého poločasu byl vyrovnaný,  úvodní šance domácích měli Karel Křížek a Vojta Koželuh,  hosté také dvakrát ohrozili  domácí branku, ale nejdříve hostující Hodaň minul přesný centr za domácí obranu na hranici malého vápna a další příležitost zlikvidoval brankář Kalaš.  Postupem času domácí získali převahu, byli důraznější a přesnější v koncovce a dočkali se i branek.  Nejprve v 64. minutě po centru Miroslava Šůse upravil hlavou na 1 : 0 Vojta Koželuh, v 70. minutě  se oba hráči postarali znovu o změnu skóre, když na výborně kopnutý přímý kop Míry Šůse si naběhl Vojta Koželuh a z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2 : 0 pro domácí. V závěru utkání ještě ohrozili hostující branku Daniel Šnour a Karel Švátora, výsledek utkání se už ale nezměnil.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Křížek Miroslav, Křížek Karel, Sýkora Filip,  Koželuh Vojtěch, Šnour Daniel, Voráček Přemysl, Šůs Miroslav, Kostolanský Ondřej, Bešta Jiří a Pivoňka Marek, střídali Švátora Karel, Čížek Aleš, Havlovic Marek a Švec Radek.

Branky: 64. a 70.  Koželuh Vojtěch

Rozhodčí:Cihlář František, Červený Václav, Pomahač  Pavel;ŽK: 1 : 1;Diváků :100.

Hor.Bříza- Chotíkov 1: 2 ( 1: 1)

Horšovský Týn- Stod 2: 0 ( 1: 0)

Vejprnice  -  SK ZČE 4: 2 ( 2: 1)

Branky: Gräts, Kasík, Niedermann, Rada - Kropáček 2; ŽK: 3:3; ČK: 1:0 . Diváků: 80

1. Koloveč       15  13   1   1   45 : 16    41  ( 16)

2. Horažďovice   16  13   1   2   39 : 15    40  ( 16)

3. Klatovy 1898  15  11   2   2   47 : 16    35  ( 14)

4. Chotíkov      16   8   3   5   36 : 26    30  (  3)

5. Vejprnice     16   8   1   7   36 : 33    26  (  1)

6. Příkosice     16   7   3   6   30 : 30    26  (  0)

7. Přeštice      15   7   3   5   37 : 19    24  (  0)

8. Domažlice B   16   5   5   6   25 : 28    23  ( -4)

9. SK ZČE Plzeň  16   6   1   9   31 : 26    20  ( -5)

10. Sušice        16   4   5   7   24 : 30    20  ( -7)