V ROZHODUJÍCÍM TŘETÍM ZÁPASE SI POSTUP ZAJISTILO DOMÁCÍ BRNO

V ROZHODUJÍCÍM TŘETÍM ZÁPASE  SI POSTUP ZAJISTILO DOMÁCÍ BRNO

V sobotu se ve sportovní hale v Brně Bohunicích hrálo třetí rozhodující utkání čtvrtfinále play off celostátní ligy v sálové kopané mezi domácím týmem Gioia a klatovským Trivelem. Dokonalá znalost domácí prostředí  , oslabení hostů  to vše Brnu  hrálo do karet a po výhře nad celkem z města karafiátů  zaznamenala  Gioia  další historický úspěch klubu. Po postupu  do celostátní  ligy  do ligy  zvládla  roli nováčka  a hned napoprvé se probojovala  do Final four. Toto finálové klání proběhne začátkem března  v Otrokovicích  a zúčastní se ho  Chemcomex Praha, Novabrik Polička a SMR Zlín  a tuto trojici  zkušených týmů doplní nováček z Brna. Nicméně i před prohru zasluhují sálovkáři Trivelu za svůj statečný boj i před výrazné oslabení  týmu  ve kterém chyběli mimo kanonýrů A.Presla a  P. Mužíka také zraněný Mészáros patří absolutorium za to, že v  této vyřazovací sérii kůži statečně bojvali a neprodali svojí kůži zadarmo.

GIOIA Brno - SF TRIVEL Klatovy 6:3 (3:1) konečný stav série 2:1

Trivelu vyšel vstup do zápasu, když se již ve 3. minutě ujali vedení brankou Voráčka. Další výbornou šanci kdy vedli 1 : 0 kdy šli tři hráči  Klatov na jednoho domácího nedokázali využít . Domácí ve 13minutě  vyrovnali a dvěma slepenými góly o konce  první půle dokázali otočit stav na 3:1. Ve 22. minutě zvýšili na 4:1 , ale Trivel Kočím o dvě minuty na to snížil na 4:2. Na brněnské palubovce v této části zápasu viděli dramatický  boj okořeněný  řadou pěkných akcí ve kterých se štěstěna přiklonila na domácí stranu , kteří ve 30.minutě zvýšili na 5:2 a v závěrečné části si pak své vítězství pohlídali. Výsledek  kosmeticky upravily ještě po jedné brance na každé straně, když tím úspěšným střelcem za Klatovy  Janda , který tak po předcházejícím hattricku s Brnem v utkání základní části  a  dvěma  góly ve  čtvrtfinálové sérii potvrdil, že se m u proti Brnu střelecky dařilo.

Branky : Lerch 2, Outrata P. 2, Doubravský,Prokeš T. - Voráček, Kočí a Janda

Rozhodčí: Uhlár Ivo, Vitásek Tomáš,Daněk Roman;   delegát: Vitásek Vladimír