Tímto komentářem se vracíme k druhému čtvrtfinálovému utkání Trivel Klatovy – Gioia Brno

Tímto komentářem se vracíme k druhému čtvrtfinálovému utkání Trivel Klatovy – Gioia Brno

SMĚŠNÁ JE SPÍŠE  PODRÁŽDĚNÁ  KRITIKA BRNĚSKÉHO TRENÉRA

NA ADRESU ROZHODČÍCH

Miroslav Sedlmaier

Brněnský trenér  Jakub Prokeš který koučoval své svěřence v odvetném čtvrtfinálovém zápase celostátní ligy sálové kopané mezi Trivelem Klatovy a  Gioia Brno  zcela zjevně prohru v Klatovech neunesl .  Dovoluji si k tomuto závěru dojít po přečtení jeho komentáře na  webových stránkách brněnských sálovkářů ze kterého vyjímám : „Rozhodující fází zápasu bylo 11 minut druhého poločasu kdy jsme měli dost šancí soupeře jsme pustily pouze do pár brejků , a naší hře chyběl jen gol , ale ten přišel na druhé straně po několikáté nepřesnosti rozhodčích !!! Otočený roh branka domácích, chvíli na to Kočí zvýšil na 4:2 my i přes to jsme to nevzdali , ale vítr z plachet nám sebral rozhodčí který si vymyslel 6.faul a byla z toho devítka kterou v 39. minutě proměnil nejlepší domácí hráč Mužík. Někdo si mohl myslet , že je po zápase , ale Tomáš Prokeš se ještě do konce utkání dostal do 3x vyložených šancí , ale jen dokonal zmar v naší koncovce v tomto utkání. Nechci si stěžovat na rozhodčí , ale napískat ve druhém poločase našemu týmu 7 faulů a domácím pouze 2 přičemž zákroky byl stejné na obou stranách my přijde směšné je smutné , že tito rozhodčí nás nepoškodili poprvé!“

Tolik z hodnocení brněnského kouče, který ale opomenut ve svém komentáři připomenout řadu brankových příležitostí domácích, kdy Mužík neproměnil  „penaltu“ a  kdy  technická střela  tohoto kanonýra  kterou viděli již diváci v síti nakonec od  tyče zabalancovala  ke štěstí Brna na brankové čáře a v jejich síti neskončila , případně  další gólovky Kočího a tak bych mohl pokračovat.

Podle toho za vším  co zapříčinilo prohru jeho týmu mohli rozhodčí. Pokud si pan trenér Jakub Prokeš myslí to co uvedl na klubových webových stránkách  brněnského týmu opravdu vážně, pak jsme asi byli oba na jiném zápase. Nikdy se mi sice nepodařilo podrobně vniknout do tajů a kouzel tohoto krásného sportu detailně tak, abych  být stejně tak kompetentní jako ve velkém fotbalu ve znalostech pravidel. Přesto vycházím z toho, že  jsem na tomto zápase z kterého jsem  pořídil video záznam i sestřih branek  byl přítomen, tento  videozáznam mám na webových stránkách www.sumavanet/fotbal.cz zveřejněn a tudíž si může každý  kdo o toto projeví zájem shlédnout a  také si pak udělat svůj názor

Osobně si myslím, že ikdyž můj požitek z utkání byl ochuzen o zaneprázdnění při natáčení videa, že tímto výše uvedeným vyjádřením pan trenér hostů poněkud znehodnotil  to co možná cítili jiní , kteří na zápase byli. Myslím si, že stejně jako pro mne i pro ostatní diváky  to rozhodně byla příjemně strávená ve sportovním prostředí  část nedělního podvečera . Zápas přinesl zajímavé okamžiky, góly, šance ,  plno osobních soubojů  po kterých se hráči ohleduplně omlouvali, poklepávali  navzájem i  tu a tam si opětovali úsměv a proto  můj  a věřím i jejich pohled na zápas je zcela jiný než zmíněného trenéra.

Nevím,  nedokážu posoudit zda sedm falů proti dvěma ze strany domácích je za občas  hodně nebo málo, ale  pokud jsem se běžně podíval na statistiky zze základní ligové části  tak to není zase taková katastrofa . Spíše jde o to, zda  ty fauly byly a nebo nebyly . Od toho jsou tam rozhodčí a pak delegát svazu, který toto má ve své zprávě zhodnotit a videozáznam potvrzuje, že to hostující kouč zkrátka přehnal.  Ale přečetl jsem si pozorně  na web. stránkách soupeře klatovských sálovkářů také pohled delegáta svazu Ivo Krejcara a neznamenal jsem z jeho hodnocení  cokoliv, co by potvrzovalo tvrzení trenéra Gioie.

Viděl jsem Brno v Klatovech letos v Klatovech již dvakrát . Poprvé 5. ledna kdy zde s Trivele prohrálo  4 : 1 (2:0) a také z tohoto duelu jsem pořídil video které ne na mých web. stránkách www.sumavanet/fotbal.cz.   Z obou zápasů mám  z obou duelů  tohoto nováčka ligy velmi dobrý pocit. Jedná se mladý, rychlý a  technicky vyspělý tým s několika  výbornými individualitami, který ale prostě  obou zápasech vyhořel  v proměňování šancí. To ale patří ke sportu ve kterém se hraje na branky a v nich také záleží na štěstí  i výkonech obou brankářů . V tom nedělním domácí Hromada svůj protějšek Bartoně b hrance hostů  evidentně zastínil . Pane brněnský trenére , není to také o tom ? Já si osobně myslím že právě také o tomto to také je !

Pokud se vrátím ještě k vlastnímu průběhu tohoto čtvrtfinálového zápasu, tak musím připomenout soupeři do Brna, že  na rozdíl od nesrovnatelných možností mezi Pošumavím a jihomoravskou metropolí  v možnostech hráčského kádru ten  domácí šel do obou čtvrtfinálových duelů značně oslaben. Již  v prvním  utkání  nenastoupili oba střelci nejlepší ligový kanonýr tohoto ročníku Antonín Presl a Petr Mužík, kteří plní své povinnosti v týmech velkého fotbalu, Trivelu se v tomto zápase zranila jedna z opor  Milan Mészéros který si již pro svalové zranění v letošním ročníku nezahraje a z důvodu dlouhodobého zranění  chyběl i Martin Štancl.  Nemám rád slovo kdyby, ale kdybych toho slovo použil, pak kdyby Klatovy nastoupily v prvním  utkání v plné síle, pak by již Brno do Klatov skutečně cestovalo pouze na výlet, neboť by  jeho šance na postup byly mizivé.

Myslím si, že trochu pokory  by ze strany trenéra ambiciózního nováčka  neuškodilo. Vždyť hned v prvním  startu v celostátní lize mají vzhledem k velkým šancím výhody domácí palubovky  ve třetím rozhodujícím zápase  jsou jeho vyhlídky na postup  daleko vyšší než klatovského Trivelu . Klatovy  hrají ligovou sálovku již pátý ročník a vždy s dostaly mezi posledních osm, ale mezi elitu , první čtyři celky ligy se jim to nikdy nepodařilo. Nicméně nikdy jsem nenašel v hodnocení účasti tohoto týmu ve čtvrtfinále , že by si hráči, či trenéři stěžovali na to, že za to mohou rozhodčí.

Přestože jsem patriot a v duchu bufu hráčů z Klatov v jejich těžké úloze ve třetím rozhodujícím zápase na dálku držet pěsti(říká se kolik pěstí , tolik štěstí), nicméně vítězství přeji tomu, který si ho vybojuje čestně na palubovce.  Nerad bych, aby  soupeř z Brna z mého komentáře cítil nějakou zášť. Mám k Brnu osobně vřelý vztah který již pochází z rodiny i ze svého zaměstnání. Jeden můj bratr  sice rodilý Středočech fandil vždy Brnu v hokeji  , druhý v kopané  Zbrojovce  se v Brně dokonce zamiloval , oženil  a nakonec je i zde pochován,  a  ani  případné vyřazení  Trivelu můj přirozený dobrý vztah k jihomoravské metropoli nezmění. Přeji oběma soupeřů v  rozhodující třetí sérii  mezi Gioiou Brno a SF Trivel Klatovy  která se odehraje v nové hale Tatranu Bohunice . Již v sobotu kolem poledne bude tedy rozhodnuto, kdo doplní už jisté účastníky Final Four v Otrokovicích - Chemcomex Praha, VPS Novabrik Polička a SMR Plus Zlín.Výkop sobotního utkání v Brně - Bohunicích je v 10:30.K utkání byla delegováni rozhodčí Uhlár Ivo, Vitásek Tomáš a Daněk Roman , delegátem zápasu je Vitásek Vladimír

Převzato z web. stránek Gioia Brno

Čtvrtfinálový zápas Gioia v Klatovech prohrála a rozhodující zápas se odehraje v Brně

Zveřejněno 19. 2. 2013 12:42

Gioia pro postup udělal vše vyjela dostatečně dopředu dobře se na utkaní připravila , ale Klatovská palubovka je pravděpodobně zakletá.

" Bohužel jsme do utkaní nevstoupily dobře a hned na začátku inkasovali , což nás dost opařilo . Podařilo se nám vyrovnat , ale musím říct , že jsme propadali v tom co jsme si řekli , že je voda na mlýn pro domácí a to zbytečné ztráty a umožnění rychlého brejku do otevřené obrany. I přes to byl poločasový stav 2:2 rozhodující fází zápasu bylo 11 minut druhého polačasu kdy jsme měli dost šancí soupeře jsme pustily pouze do pár brejků , a naší hře chyběl jen gol , ale ten přišel na druhé straně po několikáté nepřesnosti rozhodčích !!! otočený roh branka domácích, chvíli na to Kočí zvýšil na 4:2 my i přes to jsme to nevzdali , ale vítr z plachet nám sebral rozhodčí který si vymyslel 6.faul a byla z toho devítka kterou v 39. minutě proměnil nejlepší domácí hráč Mužík. Někdo si mohl myslet , že je po zápase , ale Tomáš Prokeš se ještě do konce utkání dostal do 3x vyložených šancí , ale jen dokonal zmar v naší koncovce v tomto utkání. Nechci si stěžovat na rozhodčí , ale napískat ve druhém poločase našemu týmu 7 faulů a domácím pouze 2 přičemž zákroky byl stejné na obou stranách my přijde směšné je smutné , že tito rozhodčí nás nepoškodily poprvé! Jinak utkání mělo dobrou úroveň trochu vyhecované , ale takové by zápasy playoff měli být a nepřekročilo to mez. Po této prohře se třetí utkání a rozhodující utkaní odehraje za týden v Brně a doufáme, že se na toto utkání dobře připravíme a postoupíme do Final Four ." zhodnotil výlet do Klatov Jakub Prokeš

SF TRIVEL Klatovy - Gioia Brno 5:2 (2:2)

branky: Havel, Duša - Kočí 2x, Bahleda , Janda, Mužík

Sestava Gioii: Bartoň - Duša, Havel, Klimeš, Prokeš T. - Outrata R. , Pernica, Ovčačík, Doubravský

Hodnocení delegáta:

Kdo si od odvety klatovského týmu s družstvem s Brna sliboval napínavou podívanou, ten se nemýlil. Do utkání vstoupili lépe domácí a ve druhé minutě se ujali vedení Jandou, který zůstal zapomenutý za obranou hostů a z úhlu prostřelil Bartoně v brance Brna. O pět minut později bylo srovnáno, když se trefil Duša. V klatovské hale se hrála sálovka, kde na obou stranách akce střídala akci a obě družstva si vytvářela šance na vstřelení branky, po hříchu však se špatnou koncovkou. Svůj tým poslal znovu do jednobrankového vedení Kočí, poté co se prosadil přes bránící hráče k přesné střele ze střední vzdálenosti. Brněnští však nezůstali dlouho pozadu a již za minutu opět vyrovnali, tentokrát zásluhou Havla. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu a o tom, zda si hráči Trivelu vybojují právo třetího rozhodujícího utkání, měla rozhodnout druhá půle. V úvodní desetiminutovce druhého poločasu měli rozhodně více ze hry hosté a jejich pohledné akce doslova volali po gólu. Jenže brněnským hráčům cestou do Klatov nejspíš zvlhl střelný prach a i ty největší šance zůstaly nevyužity. A tak, jak už to bývá, udeřilo na druhé straně. Devět minut před koncem dostal Trivel do vedení Bahleda a brněnští tentokrát již odpovědět nedokázali. Naopak, svůj druhý gól přidal s velkou chutí hrající Kočí a výsledek pečetil z trestného kopu bombou pod břevno Mužík. Podle slov delegáta ukání Ivo Krejcara za to může i střelecká nemohoucnost brněnských futsalistů.