KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 10. kolo 27. – 28.10 . 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

STARŠÍ  ŽÁCI

KLATOVY, SUŠICE I HORAŽĎOVICE VÍTĚZÍ NA HŘIŠTÍCH SOUPEŘŮ

S přihlédnutím k problémům které provází v dosavadním průběhu   krajského přeboru starší žáky Okuly Nýrsko(hráči za jejich poslední výkon proti silnému celku z Vejprnic si tentokráte vysloužili od trenéra Svobody pochvalu)   zle hodnotit průběh předposledního kola ostatních týmů z Pošumaví velice dobře. Přestože své zápasy absolvovali na hřištích velice kvalitních soupeřů  dokázaly Klatovy , Sušice i Horažďovice získat v těchto zápasech plný počet bodů.

Také v  tomto kole  si vedli úspěšně stejně jako v průběhu celého podzimu výborně druzí v tabulce mladší žáci Klatov a čtvrtá v tabulce Okula Nýrsko.

Jiskra Domažlice - TJ Sušice A   0 : 2 ( 0 : 1)

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Bylo to velice náročné utkání. Kvalitní soupeř a navíc se od začátku na hřišti držel sníh a stále ho přibývalo. Výkon našich kluků bych přirovnal k výkonu minulý týden proti Tachovu. Od začátku byli lepší a nebezpečnější než domácí. Již v 5. minutě se prosadil Martin Klas, když chytře přehodil domácího brankáře. Důležitý druhý gól jsme mohli přidat z PK, ale bohužel levá tyč domácí branky byla proti. Neúspěšným střelcem byl výborně hrající Tomáš Vichr. O poločase se kluci rádi napili horkého čaje, neboť zima bylo opravdu veliká. Druhý poločas se podobal tomu prvnímu. Kluci hráli se stejným nasazením a výsledek přišel v 50. minutě, kdy byl faulován Martin Klas a z druhého PK skóroval též výborný Jakub Pojar. Kluci zaslouží za předvedený výkon na velice těžkém terénu pochvalu.

Branky : 5. Martin Klas, 50. Jakub Pojar

Sestava: Kožmín, Hubáček, Jána, Klas D., Jurga, Čanecký, Hájek, Pojar, Klas M., Vichr, Bernátek, Brabec, Dohnal, Löffelmann, Miškovič

Okula Nýrsko-Slavia Vejprnice  0 : 3 (0 : 1)

David Svoboda

Domácí v první půlce podali bojovný,snaživý výkon. Přesto jednou inkasovali,když hosté využili zaváhání brankáře Kubečky. Ten si ale svoji chybu v druhé půlce tvrdě odpracoval,když držel svým fantastickým výkonem své spoluhráče v naději na bodový zisk a útočníky hostí přiváděl k zoufalství. V té chvíli se Nýrsko nedostalo ani na půlku hřiště,bylo přibito k velkému vápnu a horko těžko odolávalo náporu Slavie. V tom největším tlaku se přesto dostal do sólového úniku Vlček,ale jeho střela byla slabá a navíc šla mimo branku. Potom nakonec i Kubečka kapituloval a o výsledku tak bylo rozhodnuto.

SK Senco Doubravka -  SK Klatovy 1898  1 : 5 (0 : 2)

Petr Ulrych

Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale průběh zápasu tak jednoznačný rozhodně nebyl. Největším soupeřem obou mužstev bylo především chladné počasí a neustále padající sníh, který značně komplikoval kontrolu míče a přesnost přihrávek. Domácí hráči velmi dobře prověřili připravenost klatovské sestavy a v určitých fázích zápasu dokázali hosty přehrávat. Pro Klatovy na byl navíc velkou překážkou velmi dobře chytající domácí gólman. Šance byly k vidění na obou stranách hřiště, hosté si jich vytvořili přeci jenom více a hlavně je na rozdíl od domácích hráčů dokázali využívat, a proto si z Doubravky odvážejí vítězství, které bylo zasloužené a jeho výše je velice cenná, protože domácí byli velmi silným soupeřem.

Branky za Klatovy : Milfort 2, Pavlík, Zedek, Soušek

Rozhodčí: Havránek, diváků 40.

Sestava hostů: Šít, Baštář, Bočan, Kaas, Javorský, Pavlík, Pretzelmayer, Milfort, Kapusta, Soušek, Zedek; střídali:  Benda, Sojka, Skýpala, Blahník, Šobek

Tachov - FK Horažďovice   1 : 2 (0:2)

Branky: Beneš David - Motl Jiří, Boček Jan

OSTATNÍ VÝSLEDKY :  Smíchov - Přeštice 0: 8 ( 0: 4).

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP Okula Nýrsko – SK Slavia Vejprnice  8 : 0 (3 : 0)

Ivan Pavlík

Největším soupeřem domácích v tomto utkání nebyli hosté, ale počasí a hodně těžký terén. Hrálo se na malé kluzké vrstvě sněhu, která ztěžovala vedení míče a hlavně pohyb hráčů. Přesto se domácí dokázali prosadit kombinační hrou a branky stříleli po pěkných akcích. Hosté se nedokázali prosadit ani z pokutového kopu, který chytil náhradní brankář z přípravky Šimon Švára.

Branky: 5.  a 7. Vacek Adam, 27. a 40.  Hoidn František, 35. Pukač Kristián, 43. Brož Michael, 45. Pscheidt Tomáš, 54. Pavlík Jakub

Rozhodčí: Hájek ; Diváků : 30

Doubravka Klatovy   1 : 2 ( 0: 1)

Radomír Bilíček

Velmi důležitý zápas o šest bodů jsme sehráli za téměř neregulérních podmínek na zasněžené „umělce“ Doubravky. Vytrvalé sněžení a nepříjemný vítr byl spolu s velmi fyzicky vyspělým domácím týmem víc než těžkým soupeřem.

V začátku 1. poločasu jsme byli lepším týmem, lépe se pohybovali a kombinovali. Výsledkem byl po faulu nařízený pokutový kop, který na sebe vzal jako správný kapitán O.Valeš a nekompromisní střelou jej s troškou štěstí proměnil. Tento gól domácí trochu zaskočil, ale také díky zodpovědné hře celého týmu se do žádné vážné šance v 1. poločase nedostali.

V úvodu 2. poločasu domácí vyvinuli obrovský tlak, který přinesl vyrovnání. V této fázi utkání to byli naši kluci, kteří tahali za kratší konec. Obrovskou vůlí po vítězství a výkonem na hranici sebeobětování však dokázali po rychlém brejku a vzorné spolupráci „kdyňské kliky“ M.Trumpešem strhnout vítězství na naši stranu. Tímto vítězstvím se kluci vrátili zpátky do boje o první místo, ale hlavně udělali velkou radost sobě i trenérům, kteří jim za předvedený výkon vysekli obrovskou poklonu.

Branky: 43. Uzlík - 13. Valeš (PK), 49. Trumpeš.

Rozhodčí:Havránek, diváků 40.

Sestava SK Klatovy 1898: O.Valeš – P.Berka, F.Mareš – T.Daněk, R.Hranáč, B.Shklyarskyy, A.Sojka – M.Trumpeš. Střídali: D.Baxa, M.Bilíček, K.Petrmichl, V.Petrželka

Domažlice -  Sušice   4 : 0 ( 2: 0)

Kutil Jiří

Trenér Sušice Jiří Kutil : „ Soupeř potvrdil své postavení v tabulce a na velmi těžkém terénu byl lepším týmem. Ale i přes další prohru bych kluky pochválil za předvedený výkon,který jsem postrádal v předešlých utkání. Makali po celý zápas, přidali na důrazu, pohybu a vytvořili si i proti tak silnému soupeři slibné brankové příležitosti,které na těžkém terénu bohužel nedokázali proměnit.

Branky :Reiniger Lukáš 1x,Vlček Antonín 1x,Ludvík Štěpán 2x.

Sestava Sušice : Hanč, Tomas, Trš, Gajdečka, Němec, Holeček, Mašat, Krouský, Frolík, Svoboda, Šťastný.

Tachov -  Horažďovice 4: 2 ( 1: 1)

Dohrávka 4. kola  25.10. :

Stříbro  - Sušice 4: 1 ( 4: 0)

OSTATNÍ VÝSLEDKY : SK Smíchov  - Přeštice 2: 4 ( 1: 3)

1. Domažlice           12  12   0   0   76 : 24    36  ( 15)

2. Klatovy 1898        12  11   0   1   55 :  9    33  ( 18)

3. Tachov              12   9   0   3   39 : 22    27  (  6)

4. Nýrsko              12   8   1   3   68 : 22    25  (  7)

5. Doubravka           12   8   0   4   78 : 29    24  (  3)

6. Stříbro             11   6   0   5   45 : 34    18  (  3)

7. Přeštice            12   5   2   5   47 : 48    18  ( -1)

8. Vejprnice           12   5   1   6   38 : 50    17  (  1)

9. Sušice              12   5   1   6   27 : 39    16  (  1)

10. FK Nepomuk          11   2   2   7   28 : 43     9  ( -7)

11. Horažďovice         12   2   2   8   39 : 69     8  ( -7)

12. Košutka             11   1   2   8   16 : 57     7  (-13)

13. Smíchov Plzeň       12   1   1  10   13 : 62     5  (-17)

14. SK ZČE Plzeň        11   0   2   9   12 : 73     3  (-16)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ   ŽÁKŮ

LUBŠTÍ ŽÁCI SAHALI PO TŘECH BODECH, PŘIVEZLI DVA

Lubští žáci ve svém předposledním utkání podzimu zajížděli do Staňkova, kde se chtěli poprat o další mistrovské body v krajské soutěži a upevnit si klidný střed tabulky. Postupně šli naplnění tohoto cíle úspěšně vstříc, když   v průběhu zápasu ve Staňově získali tříbrankových náskok . Domácí měli lepší závěr , srovnali skóre , ale v penaltách byli úspěšnější  Luby a vylepšily si bodovou bilanci z tohoto klání o další bod z pokutových kopů.

Staňkov - Luby 3 : 3  (0 : 3) PK 3:4

Miroslav Křížek

V prvním poločasu, kdy se za chladného a deštivého počasí hrálo na těžkém podmáčeném terénu, na kterém se však ještě alespoň místy dalo kombinovat, svého soupeře přehrávali a brankami Matěje Bláhy ve 23 min., Karla Šleise ve 30 min. z pokutového kopu a znovu Karla Šleise ve 33 min. se ujali poločasového vedení 0:3. Již v závěru tohoto poločasu se však déšť proměnil ve sněžení, které hrací plochu proměnilo v terén, na kterém se už fotbal hrát nedal, pouze překopávaná. V té byli bohužel úspěšnější silovější a zimě odolnější domácí, kteří brankami ve 37 min., ve 43 min. a v 50 min. dokázali srovnat na 3:3, na čemž se již i přes několik dalších šancí domácích v závěru nic nezměnilo. Utkání se tak stalo zápasem dvou rozdílných poločasů, které dospělo do pokutových kopů, v nichž hosté z Lub, včetně promrzlého brankáře Pavla Honzíka, dokázali zmobilizovat zbytky sil a zvítězit v poměru 3:4.

Branky : Nohavec Petr 2, Gruber Mikuláš, za Luby Karel Šleis 2 (1x z PK), Matěj Bláha. Hrano bez karet. Rozhodci Král Václav. Více později v mailu. Mira Krizek.

Sestava Lub : Pavel Honzík, Jan Tichý, Michal Pivoňka, Matěj Pivoňka, Luděk Hošťálek, Štěpám Doubek, Adam Hosnedl, Karel Šleis, Michal Justich, Matěj Bláha a David Bíško. Střídali : Luboš Toman, Zdeněk Krejčiřík a Petr Blumentritt.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Bělá n.R. - Bezdružice 4: 0 ( 1: 0), Kasejovice - Heřm.Huť 5: 0 ( 5: 0)  .

Rokycany B - Stod 10: 1 ( 4: 0)

1. Rokycany B      12   9   2   1   61 : 15  31

2. St. Bělá        12   9   1   2   42 : 13  29

3. Nýřany          11   8   1   2   60 : 18  26

4. Chodov          11   7   2   2   35 : 12  23

5. Zbiroh          11   7   1   3   30 : 22  23

6. Luby            12   4   5   3   45 : 27  20

7. Blovice         11   6   2   3   31 : 25  20