Okresní přebor ; III. třída 11. kolo 20. – 21.10 . 2012

OKRESNÍ  PŘEBOR

V JANOVICÍCH SE POD REFREKTORY NEDOHRÁLO

Fotbalový stánek Dukly Janovice se  společně  s hřištěm s umělým povrchem v Sušici může pochlubit tím, že jeho areál pokryjí reflektory umístěné na vysokých stožárech hrací plochu tak dokonale, že dovolují sehrát za regulérních podmínek fotbalová utkání. Bohužel další snaha domácího klubu nabídnou nejen svým divákům shlédnout soutěžní utkání při umělém osvětlení tentokráte vyšla jen první poločas. Do druhé půle duelu Janovice – Luby B  již hráčům  rychle klesající mlha nedovolila nastoupit. Zápas z tohoto důvodu nebyl dohrán a podle SŘ se musí opakovat. Proto se oba týmy dohodly na sehrání nového zápasu v náhradním termínu a to ve čtvrtek 25. října v 16:00 hodin na hřišti v Janovicích.

V pořadí 11.  hraném kole  se rozhodovalo ve třech zápasech které skončily v Hrádku , v Chanovicích na Týnci  nerozhodně došlo na penaltové rozstřely. Druhý bod si připsaly celky, které měly výhody domácího prostředí. Stejně tomu bylo i na Týnci kde se poslední v tabulce domácí radovali z  prvních dvou bodů získaných na podzim nad sousedem v tabulce SK Bolešiny. Cenné  , v pořadí šesté vítězství v tomto ročníku si připsala Vrhaveč nad svým velkým soupeřem z minulého ročníku Sokolem Nezamyslice.

Zvláštní pozornosti si zasluhují dosavadní výsledky nováčka přeboru FK Horažďovice B. Tento tým mimo prohry na hřišti lídra tabulky v Lubech si vede na hřištích venku velmi úspěšně . Po duelu  Sušici kde absolvoval celý zápas pouze o deseti  a  i tak získal  dva body  si pro další vítězství dojel do Běšin.

VRHAVEČ – NEZAMYSLICE  2 : 1 (2 : 0)

Jindřich Pacner

K předposlednímu domácímu utkání nastoupili domácí hráči oslabeni o 5 hráčů základní sestavy,které zastoupili další hráči a zhostili se této šance na výbornou.Také už potřebovali hráči Vrhavče prolomit třízápasovou šňůru bez získaného bodu a zlepšit herní projev z posledních utkání,který nebyl ideální.Od začátku utkání bylo vidět,že to domácí myslí s tím herním projevem vážně a od úvodních minut byli na hřišti lepším týmem jak kombinačně tak i bojovností a nasazením do hry.Odměnou jim byla 11.min.,kdy po centru do pokutového území hostů od P.Jiřince si po nedorozumění obrany s brankářem jeden z hostů tečoval míč do vlastní sítě 1:0.Domácí stále tlačili na pilu a za další 4.min. zahrávali VPK,ke kterému se postavil J.Pacner,ten poslal míč na vzdálenější tyč kde si naběhl M.Skřivánek a křížnou hlavičkou přes malé vápno našel lépe postaveného T.Jandečku,který uklízel do prázdné branky 2:0.Další velké příležitosti již bohužel nedokázali domácí využít k navýšení skóre a tak poločas skončil 2:0 pro domácí.Hosté zahrozili jen sporadicky dvěma střelami ze střední vzdálenosti.

Ve II. poločase se hosté trochu zlepšili v pohybu,ale stále to nebylo to co jsme od tohoto týmu čekali a s čím se prezentují.V této části utkání již nebylo tolik pohledných akcí jako v I.pol.,ale stále bylo na co koukat,kdy především velmi agilní T.Vejskal chvílemi přiváděl hostující obránce k zoufalství.V 70.min. zahrávali hosté VPK,který prošel domácí obranou na Dryka,kterého nepokryl J.Pacner a snížil na 2:1.Ve zbývajících 20.min. se již stav nezměnil a domácí si tak připsali po delší době plný bodový zisk.A je třeba říct,že si za dnešní předvedený výkon po právu a zaslouženě tři body zaslouží.Velmi dobrý výkon předvedl T.Vejskal a také P.Jiřinec na postu předstopera. Ke klidnému průběhu utkání přispěla také jako hl.rozhodčí Z.Špindlerová.

Branky: 11. Jiřinec Pavel, 15. JandečkaTomáš  - 70. Drýk Martin .

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana , ŽK 2:2, diváků 50.

Sokol Vrhaveč:O.Pressl-M.Skřivánek,V.Hrach,J.Švátora,P.Jiřinec-L.Lorenc,M.Minařík, J.Pacner (K), L.Taitl-T.Vejskal,T.Jandečka. Střídali:J.Skřivánek,D.Hrach,L.Malenka

BĚŠINY - HORAŽĎOVICE B  2 : 4 (0 : 2)

Branky: 10 .30 a 85 Forman Michael.80 Forman Jakub - 60. Šedivý  Michal, 79.  Holub Radek. Rozhodčí: Javorský Josef , ŽK 3:5, diváků  50.

JANOVICE - LUBY B 1 : 0 (nedohráno)

Utkání které se hrálo za umělého osvětlení  před 130 diváky  bylo po odehraném prvním poločase předčasně pro mlhu ukončeno. Oba týmy se dohodly na sehrání zápasu v náhradním termínu ve čtvrtek 25.10. v 16:00 hodin .

Branky: 18. Slivoň

Rozhodčí: Bína,Špindlerová, Klička, diváků 130.

HRÁDEK - ŽEL.  RUDA            1 : 1 (0 : 1) PK 5:3

Branky: Kutil Libor - Bechyně Petr

Rozhodčí: Abraham Josef , ŽK 0:1, diváků  80.

TÝNEC – BOLEŠINY  1 : 1 (1 : 1) PK 4 : 2

Branky: 4. Havránek Lukáš - 29. Hess Petr

Rozhodčí: Habada Vladislav , ŽK  1:1, diváků 60 .

CHANOVICE - VELKÝ BOR  2 : 2 (0 : 1) PK 4:3

Oldřich Šebek

Zápas se pro domácí tým nezačal vyvíjet dobře. Velký Bor v prvních minutách dvakrát zahrozil a pouze štěstí stálo při domácích. V 16.minutě však již hosté radovali, kdy po rozehrání přímého kopu rozebrali domácí obranu a neobsazený hráč Červený zavěsil. Chanovice však tato branka nakopla a od této chvíle byly lepším mužstvem. Hosté se uzavřeli do obrany a odvraceli jeden útok za druhým. Do konce prvního poločasu se domácím nepodařilo vstřelit branku. Ve druhém poločase byl tlak domácích ještě výraznější a domácí z něho vytěžili dvě vstřelené branky po standardních situacích. Od této chvíle se však situace na hřišti změnila a domácí se soustředili na udržení příznivého výsledku. Za takovýto způsob hry byli v 93.minutě potrestáni, když hosté rychle rozehráli přímý volný kop, zatímco domácí v tu chvíli stavěli zeď. Nikým neatakovaný Šimanovský se hlavou nemýlil. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí.B

Branky: 64. Polena Michal, 76. Prýmas Jaroslav -  16. Červený Tomáš, 93. Šimanovský Robert

Rozhodčí: Pastyřík Vladimír, ŽK 0:3, diváků 150.

Sestava domácích: Hermanchak, Ladman /52" Šulc/, Harenčák, Patsch/76"Mrázek/, Prýmas, Srb Ondřej, Šebek, Pavlovský, Polena Michal, Šedivý Milan/77"Lukáš/, Polena Josef.

Sestava hostů: Václavík, Kodýdek, Červený, Netušil, Hoda, Turek, Němec, Václavek /71"Bláha/,  Šimanovský, Kulhánek Ondřej/65"Bala/, Kulhánek Štěpán.

SUŠICE  B - MOCHTÍN B  4 : 1  (2: 0)

Utkání průměrné úrovně, ve kterém byl sušický celek po celou dobu zápasu lepším celkem a s přehledem zvítězil.

Branky: 12. Pavel Hubáček, 22. Tomáš Klíma, 80. Jan Chudý, 89. Jiří Bešta  -  83. Václav Zahradník

Rozhodčí:  Mazanec , ŽK 0:2 , diváků 80.

VEDOUCÍ TANDEM SE ZBAVIL PRONÁSLEDOVATELŮ

V Klatovech a v Malém Boru  na sebe v 11.kole III. třídy narazily v přímém souboji čtyři potencionální aspiranti na dvě postupová místa . Oba  domácí týmy , klatovská rezerva i druhý Sokol  Malý Bor v těchto zápasech dosáhly výrazných vítězství  a plným bodovým ziskem si vytvořily slušný devíti, respektive sedmibodový náskok. K výrazným změnám nedošlo ani ve spodních patrech tabulky.  Výjimkou byl  pouze  Sokol Veřechov. V zápase s TJ Žihobce nastoupil tento tým  se změnou v brance, kdy za  zraněného brankáře  Zerzáně nastoupil po dvou letech a po svém těžkém zranění Martin Hlaváč a po výborném výkonu vychytal  pro Veřechov čistou nulu .

MĚCHOLUPY - HRADEŠICE B  2 : 0 (2 : 0)

Zdeněk Bárta

Utkání bylo hráno za poměrně pěkného podzimního počasí. Zápas z pohledu výsledku vypadá poměrně jednoznačně, ale musím uznat, že hradešická rezerva dokázala hodně kousat. První branku vstřelil Honza Kaňák, který se prosadil na pravé straně a prosadil se rychlostně přes obránce a poté propálil hostujícího brankáře. Další branka padla z pokutového kopu, kdy šel Ivan Tvrdík sám na brankáře a ten fauloval a byl v potrestán pouze „žlutou“ kartou. Pokutový kop proměnil Jindra Vrba. Měcholupy si vytvořili několik brankových příležitostí, ale ty neproměnili, takže výsledek zůstal do poločasu stejný.

V druhém poločasu byl výkon Měcholup o poznání horší než v prvním poločase. Hradešice se hodně tlačili do zakončení, Měcholupy útočili z ojedinělých brejkových situací. Obrana naštěstí dokázala ubránit nápor a zamezila tomu, aby Hradešice vstřelili kontaktní branku.

Branky: 7. Kaňák Jan, 26. Vrba Jindra (PK)

Rozhodčí: Diviš , ŽK 0:1, diváků 60.

Sestava Měcholupy: Jakubec David – Gašpár Ivan – Zadražil Zdeněk, Dražka Petr, Molnár Ludovít – Bálek Dušan, Vrba Jindřich, Jakubec Lukáš (Valečka Jan), Kanta Michal (1986) – Tvrdík Ivan, Kaňák Jan (Blahouš Lukáš)

VELHARTICE - NALŽ. HORY  0 : 2 (0 : 0)

Branky: Kareš Kamil 2

Rozhodčí: Kurc  , ŽK 3:1, diváků 60.

NEZNAŠOVY - KAŠP. HORY  3 : 7 (1 : 5)

Branky: 43.,64. Mundl Martin, 52. Zák Miroslav - 17.a 87. Řimnáč Daniel  , 20. Kašák Tomáš  , 22. Šuba Vladimír, 24.,26. a  90. Tomek Petr.

Rozhodčí: Pastyřík , ŽK 2:1, diváků 30.

KLATOVY  B - V. HYDČICE 10 : 1 (4 : 1)

Martin Janda

V předposledním domácím utkání čekal klatovské hráče soupeř, který se nacházel na čtvrtém místě tabulky. Skóre utkání otevřel ve 21. minutě domácí Bilíček. Poté Klatovy zahodily pokutový kop, který skvěle vyrazil hostující brankář na roh. Následný rohový kop už ale zužitkoval kanonýr Lukeš, který hlavou zvýšil vedení na 2:0. O dvě minuty později přidal svůj první gól v utkání Dan Matějka a nastartoval tak svoje střelecké představení. Pět minut před koncem prvního dějství dokázali hosté využít jednu z mála chyb domácí obrany a upravili na 3:1. Poslední slovo, ale měli domácí, když se po pohledné kombinační akci trefil Janda. Druhou půli odstartoval opět Marek Lukeš, který hned po úvodním hvizdu zvyšoval na 5:1. Pak už to bylo představení zejména Lukeše s Danem Matějkou. Nejprve se trefil dvakrát Matějka, pak Lukeš a opět Matějka. Na konečných 10:1 upravil hráč úvodního gólu, Bilíček.

Branky: Bilíček 2, Marek Lukeš 3, Daniel Matějka 4, Janda -  Hlaváč

Rozhodčí: Mazán Jan , ŽK 1 : 2, ČK 0 : 1 (76. Šimáček Jiří  po 2 ŽK), diváků 30.

Sestava SK Klatovy B: Herman - Štengl, Hošek (57. min. Rendl), Vacovský, Homolka - Ježek, Janda  (57. min. Sojka), Šlechta, Daniel Matějka - Bilíček, M. Lukeš

MALÝ BOR – HARTMANICE  6 : 1 (3 : 0)

Josef Chalupný

Hosté přijeli do M.Boru se sympatickou útočnou taktikou, ale úplně zapomněli na obranu a tak rychlonozí domácí postupně zatěžovali konto hartmanického brankáře až na půltucet.  Navíc domácí tak nějak ze zvyku ještě několik gólovek zahodili a občas i pan rozhodčí byl ze shovívavosti na hosty přece jen mírnější. V minutě poslední i  domácí brankař Petřík inkasoval a tak skončila jeho hezká série bez obdrženého gólu.

Branky: 5. Trubač Lukáš, 32. Šipla Miroslav, 36. Jára Karel, 52. a 70. Melka Václav, 74. Dvořák Václav – 90. Sládek Petr

Rozhodčí: Lažánek Karel, Hessová Tereza, Říha zdeněk , ŽK 0:3, diváků 90.

Sestava M.Boru: Petřík, Trubač,Šipla D.,Chodl, Sládek, Dvořák, Vodička, Melka Václ.,  Šipla M.,Kocum, Jára ( Kodýdek, Hlaváč, Melka Voj.Bláha )

STRÁŽOV B – BEZDĚKOV  0 : 2 (0 : 1)

Vaněk Josef

Předposlední domácí podzimní utkaní sehrálo mužstvo v derby zápase s Bezděkovem A a bylo oslabeno opět o 3 hráče základní sestavy. Obě mužstva si vytvořila do 20 minuty šance, které neproměnili největší šanci měli v 21. minutě domácí, kdy Kalista K. prostrčil míč na Čermáka J. ten ale branku přestřelil. Hosté udeřili ve 27. minutě kdy s přehledem překonal domácího brankáře Šlegl J. 0 : 1. Domácí se  snažili do poločasu o vyrovnání ale bohužel neúspěšně.

Začátek 2. poločasu patřil domácím, ale bez brankového efektu. v 58. minutě se zranil Kreibich K. který měl tržnou ránu na hlavě a musel být vystřídán, tento hráč byl nešetrně zraněn již v 1. poločase ale ještě do utkání nastoupil. V 69. minutě byl po 2 žluté kartě za řeči vyloučen hostující hráč Tuček T. a místo toho, aby domácí vyrovnali hned v 70. minutě pěknou střelou k tyči vstřelil branku Panuš P. Domácí se nevzdali a v závěru si vytvořili velkou převahu, ale bohužel 2 velké šance neproměnil Míšek L. a tím skončilo utkání výhrou hostů 0 : 2. Hráčům nemohu vytknout bojovnost, ale v zakončení jsme se neprosadili.

Branky: 27. Šlégl Jan, 70. Panuš Petr

Rozhodčí: Koura Radim , ŽK 3:3, ČK 0:1 (69. Tuček Tomáš) , diváků 70.

Sestava - Nový J., Janda V., Kreibich K. ( 58min. Šmalcl R. ), Kollross P., Kolář M., Kalista K., Míšek L., Hosnedl J., Rendl P., Kiesenbauer L., Čermák J. ranky: 27. Šlégl Jan,  70. Panuš  Petr

VEŘECHOV – ŽIHOBCE     3 : 0 (3 : 0)

Jaromír Hnídek

Domácí zaslouženě vyhráli,byli po všech stránkách lepší.Dařila se kombinace,hráči od začátku až do konce bojovali.Za zraněného golmana P.Zerzáně nastoupil po dvou letech a těžkém zranění Martin Hlaváč a vychytal nulu po výborném výkonu.

Branky: 4. Otáhal Vlastimil, 3. a 45.  Hodánek Josef.

Rozhodčí: Bala Petr , ŽK  2 : 0, diváků 50.

1. Klatovy 1898 B11   9   2   0   44 :  6  31

2. Malý Bor      11   9   1   1   42 :  8  29

3. Hartmanice    11   7   1   3   35 : 22  22

4. Kašp. Hory    11   6   3   2   26 : 14  22

5. V. Hydčice    11   6   1   4   25 : 22  20

6. Bezděkov      11   6   0   5   19 : 18  18