KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 11. kolo 20. – 21.10 . 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

DUO BOČEK – MOTL BYLO U ZRODU DALŠÍHO NÝRSKÉHO PROPADÁKU

Z utkání v pořadí již jedenáctého kola krajského přeboru žáků byli z pohledu účasti kolektivů z našeho regionu v hledáčku tři zápasy. První dva v Klatovech a v Sušici svedly proti sobě týmy z klubů, které patří v kraji ke špičce . Lídr tabulky SK Klatovy 1898 si ve vyrovnaném a náročném zápase poradil se svým rivalem z Domažlic. V pěti zápasech doma inkasoval teprve čtvrtou branku a nedal žádnému soupeři šanci myslet na jejich hřišti na jakýkoliv bodový zisk a stále s pětibodovým náskokem vede tulku starších žáků

Klatovští ztratili pouze body za dvě remízy na hřiště druhých Přeštic  a tu druhou tu druhou zachraňoval v minulém kole v Tachově dvě minuty vyrovnáním odchovanec strážovské kopané Luděk Soušek  . Právě Tachov byl dalším soupeřem sušických žáků, kteří měli výhody domácího prostředí. Po předcházejících nevýrazných výkonech tentokráte doma zabrali a s kvalitním soupeřem naplno bodovali. Velmi těžkým obdobím nadále prochází starší žáci Okuly Nýrsko. Po páté za sebou na body nedosáhli a navíc se již vrátili domů s dvoucifernou porážkou. Zvláště ta v Horažďovicích je doslova drtivá. Více než prohra mrzí trenéry obou týmů Okuly Davida Svohodu a Ivana Pavlíka fakt, že v duelu starších žáků  již ze hry vyřadilo zranění dalšího talentovaného brankáře,   dvanáctiletého  Michala Toulu : Když se k tomu přidala kvalita dua na straně Horažďovic Motl – Boček(oba dali dohromady 13 branek) , pak byl největší debakl v tomto ročníku na úkor Nýrska na světě.

STARŠÍ  ŽÁCI

KLATOVY  - DOMAŽLICE  3 : 1 (1 : 1)

Petr Ulrych

Zápas klatovských a domažlických starších žáků byl soubojem, jak má být, vyrovnaným a náročným. Domažlice šly po chybě v klatovské rozehrávce do vedení již ve 4.minutě. Otřesené domácí pak ještě zachránila tyč jejich branky od dvoubrankového manka. Teprve potom začali klatovští hráči více kontrolovat míč a přehrávat hosty. Vrcholem jejich snahy bylo vyrovnání až těsně před poločasem, kterému ale ještě předcházely dvě trestuhodně nevyužité tutovky. V nástupu do 2.poločasu domácí rozhodli o vítězství svým enormním tlakem a dvěma góly. Po vystřídání v klatovských řadách se hosté začali více dostávat na dostřel klatovské branky, ale v cestě jim stála podruhé v zápase jen tyč a jednou výborný zákrok domácího gólmana. Je však pravdou, že i této fázi utkání si Klatované vytvořili také ještě 2 šance, které už ale zůstaly nevyužity.

Branky: Pavlíka 2, Milfort - Vlasák

Rozhodčí: Pašek  ; ŽK 0:1;  diváků 70.

Sestava Klatovy : Šít, Baštář, Bočan, Kaas, Javorský, Pavlík, Pretzelmayer, Milfort, Kapusta, Soušek, Zedek.  Střídali:  Sojka, Skýpala, Blahník, Benda, Šobek

HORAŽĎOVICE – NÝRSKO 17 : 1 (6 : 0)

Branky: 14., 19., 20., 23., 47., 50., 57., 59. Boček Jan, 34., 37., 53., 62., 64 Motl Jiří, 31. Hnídek Tomáš, 39. Hájek Marek, 48. Vaněček David, 70. Kovář Michal - 60. Bouberle Petr

Rozhodčí: Cihlář Jan; bez karet ; diváků 30.

" Výsledek hovoří jasně a jednoznačně. Od úvodního hvizdu bylo jasné jak utkání skončí. Duo Motl-Boček bylo nezastavitelné a dělalo si na hřišti co chtělo. Sice trochu trvalo než si kanonýr Boček srovnal mířidla,ale jakmile se tak stalo začalo skóre narůstat. Více než výsledek mě mrzí zbytečné zranění mladého a nadějného brankáře Toula" okomentoval výsledek nýrských starších žáků trenér David Svoboda

SUŠICE  - TACHOV    3 : 1 ( 2 : 0)

První branku vstřelil Tomáš Vichr hlavou po rohovém kopu. Na 2:0 zvyšoval pěkně Martin Klas a třetí branku dával pohotově Martin Dohnal.

Pavel Hubáček trenér TJ Sušice : „ Za tento zápas musíme kluky pochválit. Ne že by to byl nějaký super fotbal, ale takové nasazení po celý zápas už kluci dlouho nepředvedli. Soupeře pustili do šance až za rozhodnutého stavu ke konci zápasu.“

Sestava TJ Sušice : Kožmín, Poustka,Hubáček, Dohnal, Hájek, Pojar, Vichr, Klas M., Klas D., Jurga, Čanecký, Miškovič, Brabec, Kutil, Bernátek, Jána

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

Košutka - Stříbro 5: 0 ( 3: 0),Vejprnice - Nepomuk 2: 1 ( 1: 0), SK ZČE -  SK Smíchov 6: 0 ( 2: 0)  , Přeštice  - Doubravka 2: 1 ( 1: 0)

Dohrávka 7. kola :  Přeštice  - Tachov 5: 1 ( 3: 0)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SK KLATOVY 1898 – JISKRA DOMAŽLICE  1 : 4 (1 : 1)

Radomír Bilíček

V přímém souboji o první místo v tabulce jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Domažlic. Úvod utkání nám vyšel famózně a hned ve 2.min. jsme se po střele B.Shklyarskeho ujali vedení. Hosty tato branka evidentně zaskočila, ale postupem času začali potvrzovat svoji kvalitu a díky podstatně širšímu a ročníkově staršímu hráčskému kádru začali přebírat otěže utkání.

Ve 2.pol. už byli lepším týmem a po zásluze získali tříbrankové vedení. Našim hvězdičkám nelze upřít snahu a chuť poprat se o dobrý výsledek, bohužel na kvalitnějšího soupeře to nestačilo. Každopádně k vidění bylo velmi kvalitní utkání, kdy se obě mužstva snažila o kombinační fotbal a za předvedenou hru si zaslouží pochvalu.

Branky:Shklyarskyy – Reiniger 2, Kvítek, Selnar (PK)

Rozhodčí:Pašek;Diváků : 40

Sestava SK Klatovy 1898: O.Valeš – P.Berka, F.Mareš – T.Daněk, R.Hranáč, A.Sojka – M.Trumpeš, B.Shklyarskyy. Střídali: D.Baxa, M.Bilíček, K.Petrmichl, V.Petrželka

SUŠICE  - TACHOV 0: 4 ( 0: 2)

Kutil Jiří

Hosté byli po celý zápas lepší , domácí tým předčili ve všech směrech a zaslouženě si odvezli 3 body.

Branky : 17. a 35.Ruda Martin,30. Volka Matyáš,46. Hutta Jan.

Sestava Sušice :  : Hanč,Skrbek,Valenta,Gajdečka,Němec,Holeček,Mašat, Krouský, Šťastný, Svoboda.

HORAŽĎOVICE -  NÝRSKO 1: 8 ( 0: 2)

Ivan Pavlík

Hosté na začátku utkání museli vyřešit problém s brankářem, který se zranil v předcházejícím utkání starších žáků. V samotném utkání již byli hosté lepším týmem a zvláště v druhé půli domácí přehrávali. Domácí hrozili hlavně po akcích Marka Hájka, ale obrana nýrských až na jedinou akci ve 2. poločase vše vyřešila. Góly padaly po pěkných kombinacích i po chybách domácí obrany, která pod tlakem vyráběla chyby.

53´ Hájek Marek – 14´, 35´ a 56´ Pavlík Jakub, 47´, 48´ Malát Filip, 17´ Hoidn František, 43´ Brož Michael, 49´ Vacek Adam

OSTATNÍ VÝYSLEDKY :

Košutka - Stříbro 0: 2 ( 0: 0), Vejprnice  - Nepomuk 4: 3 ( 1: 2), SK ZČE  - SK Smíchov 1: 1 ( 1: 0)  PK 3:4 ,  Přeštice -  Doubravka 7: 1 ( 3: 0)

Dohrávka 7. kola :  Přeštice -  Tachov 1: 7 ( 1: 3)

O VÍKENDU   DOMA ŽÁCI STARTU LUBY DVAKRÁT REMIZOVALI

Z důvodu sehrání odloženého utkání  čekal žáky Startu Luby o víkendu doma náročný program, kdy museli odehrát dvě soutěžní utkání. V pátek po nepříliš povedené dohrávce  s  Bezdružicemi  vytěžili pouze dva body, když ten druhý byl za úspěšný penaltový rozstřel. V neděli pak v předposledním domácím klání na podzim je pak doma čekal silný soupeř v podobě lídra tabulky FC Rokycany B. Ikdyž byla zjevná hráčská kvalita na straně hostů, domácí zabojovali a podlehly až na pokutové kopy. pěkný úspěch, nicméně škoda bodu ztraceného v dohrávce, pak by bylance víkendu byla o to úspěšnější.

LUBY – ROKYCANY  B  2 : 2 (0 : 2) PK 5:6

Miroslav Křížek

Ve svém předposledním utkání doma na podzim lubští žáci přivítali doma lídra tabulky z Rokycan a z jejich strany po nepříliš povedené dohrávce v pátek s předposledními Bezdružicemi, se kterými dokázali v základní hrací době pouze remizovat, měli z tohoto zápasu obavy, a to i díky tomu, že jim v závěru sezóny chybí několik zraněných a nemocných hráčů základní sestavy.

Hosté hned od úvodu utkání prokazovali svoji sílu, byli fotbalovější i důraznější a v 15 a 31 min. se dokázali prosadit i brankově a zaslouženě v poločase vedli 0:2. Teprve ve druhé půli se domácí dokázali zbavit respektu ze silného soupeře a zvýšenou bojovnosti se jim podařilo nejen hru, ale i skóre vyrovnat. Ve 37 min. využil Karel Šleis špatnou malou domů hostujícího stopéra a snížil na 1:2 a v 60 min. proměnil Michal Pivoňka pokutový kop nařízený za faul na znovu pronikajícího Karla Šleise. Hosté se v závěru utkání pokusili ještě zvrátit konečný výsledek ve svůj prospěch, domácí však již remízu a cenný bod ubránili. V loterii pokutových kopů byli úspěšnější hosté, neboť ve všech šesti sériích byli úspěšní, domácím šestý pokus Tomáše Bureše brankář chytil.

Sestava Lub : Pavel Honzík, Štěpán Doubek, Adam Hosnedl, Tomáš Bureš, Luděk Hošťálek, František Petlan, Matěj Pivoňka, Karel Šleis, Zdeněk Krejčiřík, David Bíško a Michal Pivoňka.  Střídali : Luboš Toman, Jan Tichý a Michal Justich.

Branky :  37. Karel Šleis ,  60.  Michal Pivoňka z PK  - 15.  Adam Lovas ,  31. Jurij Ilyk. Rozhodčí Hovorka Milan;  ŽK 1:0 ; diváků 40.

Dohrávka 7. kola :

LUBY – BEZDRUŽICE 1 : 1 (0 : 0) PK 3:1

Branky : 42. Michal Pivoňka z PK - 60. Petr Kratochvíl.

Rozhodčí Václav Vondráček. ŽK 0:1. Diváků 30.

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Heřm.Huť  - Nýřany 0: 9 ( 0: 4) , Stod - T.Chodov 1: 1 ( 1: 1)  PK 3:0, BloviceV - Bělá n.R. 2: 2 ( 2: 1)  PK 1:4 , Zbiroh - Kasejovice 7: 0 ( 3: 0) , Chotěšov - Staňkov 1: 0 ( 0: 0), Mrákov  - Bezdružice 0: 1 ( 0: 1)

1. Rokycany B    11   8   2   1   51 : 14  28

2. Nýřany        11   8   1   2   60 : 18  26

3. St. Bělá      11   8   1   2   38 : 13  26

4. Chodov        11   7   2   2   35 : 12  23

5. Zbiroh        11   7   1   3   30 : 22  23

6. Blovice       11   6   2   3   31 : 25  20

7. Stod          11   6   1   4   33 : 35  20

8. Luby          11   4   4   3   42 : 24  18