Krajský přebor _ 1. A třída 11. kolo 20. – 21.10 . 2012

KRAJSKÝ  PŘEBOR -  MUŽI

SUŠICE V PRŮBĚHU JEDNOHO TÝDNE ZÍSKALA VENKU ŠEST BODŮ

Za neúspěšnější podzimní období lze z pohledu zisku bodů označit poslední vystoupení v TJ Sušice , která v průběhu  čtyř dnů získala do tabulky krajského přeboru šest bodů! Po středeční úspěšné dohrávce v Lubech již v sobotu absolvovali Sušičtí dalš, náročný , ale co je důležité, vítězný duel v Horšovském Týně . Do třetice všeho dobrého , tak zní staré české přísloví . Jak se to projeví u sušických hráčů staré české přísloví "Do třetice všeho dobrého " se ukáže již za týden,kdy je čeká venku na hřišti lídra tabulky v Klatovech třetí soutěžní zápas za sebou .Oběma aktérům posledního podzimního derby v Pošumaví se v tomto kole střelecky dařilo, když dali na hřištích soupeřů dohromady deset branek. Ostatně půl tucet branek Klatov v síti domácí Rapidu v Plzni je tou nejlepší pozvánkou pro diváky na tento fotbalový mač v městě pod Černou věží.

RAPID PLZEŇ – SK  KLATOVY 1898  0 : 6 (0 : 3)

Martin Janda

V sobotním odpoledni zajížděl náš tým na půdu plzeňského Rapidu, kde jsme chtěli prodloužit vítěznou sérii na 8 zápasů v řadě. Začátek utkání byl ve znamení nepřesností na obou stranách. První šanci si vypracovali domácí, ale ve 14´minutě neprostřelili skrumáž nohou před Bekem. O dvě minuty později už se skóre měnilo. Hanzlík dobře napadal domácí rozehrávku a po získání míče se snažil obstřelit brankáře, ten jeho střelu vyrazil na brankovou čáru, kde si domácí obránce ve snaze odvrátit pohromu, srazil balón do vlastní sítě – 0:1. O čtyři minuty později dostal klatovský kanonýr vítečnou přihrávku od Vítovce a řítil se sám na brankáře. Těsně před vápnem ho ovšem fauloval domácí hráč a musel předčasně pod sprchu. Následný přímý kop uklidil do branky Jiří Matějka – 0:2. Ve 36. minutě jsme zahrávali rohový kop, který prodloužil Veselka a nabíhající Meszároš určil poločasový výsledek – 0:3. Za zmínku z prvního dějství stojí ještě kombinace na jeden dotek, kterou předvedl Kadlec, Sýkora a zakončující Dytrt. Domácí brankář byl však proti změně skóre. Podobnou akcí začala i druhá půle, ale zakončující Hanzlík mířil nad branku Štrunce. V 53´minutě už se nejlepší střelec soutěže dočkal. Tomáš Matějka našel Vítovce a ten ukázkově posadil balón na Hanzlíkovu hlavu – 0:4. V 62´minutě se mohl radovat Hanzlík podruhé, když se po odraženém balónu ocitl tváří v tvář domácímu gólmanovi. Šanci řešil razantně a Štrunc s obtíží vyrazil na rohový kop. O šest minut později ale přidal Hanzlík svůj druhý gól a opět to bylo po centru od beka. Tentokrát mu ale míč na hlavu posadil Jiří Matějka – 0:5. V 86´minutě si vzal do svého držení balón právě Jiří Matějka a individuální akci zakončil přehozením brankáře – 0:6. Utkání se hrálo v komorní atmosféře před padesáti přihlížejícími diváky, když většina z nich přijela z města pod Černou věží.

Branky: Hanzlík 2, Matějka 2, Meszárosz, vlastní;

Rozhodčí: , ŽK 2:1, ČK 1:0, diváků 50.

Sestava: Beke – Vítovec (69. Matějka Dan), Veselka, Meszároš, Matějka Jirka – Sýkora, Janda (57. Brož), Kadlec, Matějka Tomáš – Dytrt (57. Skala), Hanzlík

DYN.H.TÝN - SUŠICE  1 : 4 (0 : 3)

Branky: Havlíček - Vrhel 2, Prchlík, Szedmák

ŽK  4 : 1, diváků 80.

LUBY -  KOLOVEČ   1 : 4  (0 : 1)

Domácí hráči nastoupili proti favoritu utkání s velkým respektem, protože hosté přijeli v nabité sestavě i s bývalými reprezentanty Vlčkem a bratry Doškovými. Od úvodních minut měli hosté převahu,  domácí obrana byla pod neustálým tlakem a brankář Kalaš několika bravurními zákroky svoje mužstvo podržel. Ve 34. minutě utkání však nestačil zabránit úvodnímu gólu hostů, který vstřelil nekrytý Černohorský Miroslav . Do konce poločasu už se stav nezměnil, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0 : 1. Rovněž ve druhém poločasu měli hosté převahu, domácí hrozili hlavně ze standardních situací. V 60. minutě hosté po rychlé kombinaci přidali další gól, kdy centrovaný míč prošel k Milotovi, který zvýšil vedení hostů na 0 : 2. V 65. minutě utkání nedosáhl brankář Kalaš na střílený centr Tomáše Doška a hosté vedli 0 : 3. Domácím se podařilo snížit na 1 : 3 v 79. minutě, kdy Vojta Koželuh se nejlépe orientoval před brankou a odražený míč hlavou dopravil za záda hostujícího brankáře. V 81. minutě  hosté opět po rychlé kombinaci stanovili konečný výsledek utkání na 1 : 4, když přesný centr s přehledem hlavou proměnil Lukáš Došek. Domácí hráči i přes sympatický a bojovný výkon na svého soupeře nestačili a díky brankáři Kalašovy neskončil výsledek utkání větším rozdílem.  Sestava domácích: Kalaš Jan, Křížek Karel, Pivoňka Marek, Mlejnek  Aleš, Křížek Miroslav, Šnour  Daniel, Voráček Přemysl, Koželuh Vojtěch, Šůs Miroslav, Čížek Aleš a Švátora Karel, střídali Voráček Josef,  Švec Radek a Sydorenko Vasyl.

Branky: 79. Koželuh Vojtěch  -  34. Černohorský Miroslav, 60. Milota Jan,  65. Došek Tomáš, 81. Došek Lukáš

Rozhodčí:Křen Jiří, Krutina Radek, Šimek František;ŽK: 1:1. Diváků: 150.

Foto 2x  z utkání Luby - Koloveč                                       Klatovský deník , redaktor Rostislav Kutěj

HORAŽĎOVICE – HORNÍ BŘÍZA  4 : 2 (3 : 1)

V první půlhodina hry se hrála zcela v režii domácích, kteří svého soupeře předčili ve všech směrech  a důsledkem jejich převahy vyl zisk tříbrankového vedení.  Hostům se ve 28.minutě podařilo snížit po standardní situaci kdy tečovaný míč  před Kozlíkem z blízka doopravil do jeho  branky Vrla. Také druhý poločas se hrál za režie domácích, kteří si ale závěr zápasu sami zkomplikovali. V 72.minutě došlo k nedorozumění mezi brankářem Kozlíkem a a stoperem Čdkem, který musel řešit v pokutovém území obrance domácích jen za cenu faulu  za který byl vyloučen a domácí potrestáni pokutovým kopem, který hostující Janka proměnil. Střídající Michal Forman  vnesl klid do řad domácích v 85.minutě , kdy po přihrávce od Beránka  zakončil svůj únik střelou, který se odrazila od tyče branky hostů opět k Formanovi a ten míč napodruhé uklidil do svatyně hostů a upravil konečné skóre zápasu na 4:2.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh: „ Byly to povinné získané body po výkonu, který mohl uspokojit pouze první půlhodinou. Je škoda, že se našim hráčům nedokázalo na výkon z první půle navázat a odměnit  naše příznivce kvalitnější výkonem, což by si určitě zasloužili“

Branky: 7. s 26. Butnaru, 25. Mičkal , 85. Forman M. – Vrla, 73. Janka(PK)

ŽK: 2:4; ČK: 1:0 (72. Čadek), diváků: 150.

Sestava Horažďovice : Kozlík – Čadek, Cihlář, Šafanda, Stulík, Butnaru(88. Pintíř), Nauš (68.Křivanec), Jůda, Kotrba (59. Chod), Mičkal (83. Forman M.), Beránek.

DERBY O ŠEST BODŮ VYHRÁLA NÝRSKÁ OKULA

V 11. kole 1.A třídy se střetly jediní dva zástupci Pošumaví v této soutěži na hřišti v Nýrsku. Jak domácí Okula tak hostující FK Svéradice v předcházejících deseti kolech podzimních zápasech již nasbíraly po šesti prohrách a dosavadní bodová mizérie  je odsunula k místění v samotném suterénu tabulky. Důležitý je každý zápas, ale v tomto duelu se hrálo o šest bodů a ty ve vyrovnaném souboji získali domácí.

NÝRSKO -  SVÉRADICE 3: 2 ( 2: 1)

Stanislav Steiner

Do utkání, ve kterém se hrálo o šest bodů vstoupili lépe domácí,když ve 3' po kombinaci György-Kohout,György zakončil střelou k tyči branky hostujícího mužstva.Hosté odpověděli v 9', po zahrání trestného kopu z pravé strany, Sova využil špatného obsazení a překonal Ludvara v domácí brance. Domácí zahrozili v 22 ' s trestného kopu,střelu Györgyho brankář hostí s obtížemi chytil. Ve 34'hostující Vachoušek centroval do trestného území a sova ve velice slibné situaci netrefil míč. Odpovědí na to byla akce domácích,kdy po ose Kolář-Výtisk-Kohout,posledně jmenovaný vstřelil vedoucí branku domácího mužstva.Skoré se mohlo ještě měnit v 41' ,když György přihrál Koutníkovi a ten přestřelil branku hostů.

Na začátku druhého poločasu slibná akce domácích, kterou zakončil Koutník skončila jen rohovým kopem. V 58'uvolnil Brož Bastla a ten po průniku po levé straně hřiště našel centrem Kohouta,který akci zakončil střelou a zvýšil vedení domácích.

Hosté odpověděli v 65',zahráli trestný kop do pokutového území domácích a Mikeš hlavou překonal domácího brankáře. V závěru utkání utekl po levé straně Bastl,přihrál Kohoutovi a jeho střela skončila na břevně branky hostů. Hosté se snažili do konce utkání zkorigovat výsledek,ale domácí taktickou hrou jim to už neumožnili.

V domácím mužstvu zahráli velmi dobře Kolář,Bastl, Skala a střelec dvou branek Kohout.

Branky: Kohout 2 , György - Sova, Mikeš

Rozhodčí : Vocelka-Sladký,Ruda   DS Hajšman . Diváků : 70. ŽK: 1:1

Sestava  Nýrsko  : Ludvar-Kolář,Skala,Kalivoda st,Bastl,Brož /89.Kalivoda ml./,Šteiner, Koutník, György /86. Tykal/,-Výtisk/ 65. Korschinský/, Kohout/89. Bureš/

Sestava Svéradice : Soukup M., Vachuška,Herout,Petrášek/50.Vonášek/, Racek, Prokopec /79. Soukup L./,Vosyka, Mikeš / 82. Kába/,Makovec,Brůha,Sova.

M.Touškov - Zruč 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Hauer, Hodek; ŽK: 1:0

Dl.Újezd - Nýřany 0: 3 ( 0: 1)

Branky: Cvachouček, Mašek, Zdvihal; ŽK: 1:2