KP dorostu (starší , mladší) , KS dorostu 9. kolo 20. – 21.10 . 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠICKÝ DOROST JE SARONOVÝM LÍDREM PŘEBORU

Do utkání s největším favoritem krajského přeboru starších dorostenců Sportovní školy Plzeň kraloval v tabulce prvních šest kol sušický dorost. Prohra v přímém   duelu   po tuhém boji SŠ Plzeň na jeho hřišti znamenala sestup na 3.místo. Sušičtí, ale kvalitními výkony v dalších kolech se návratu na  první místo znovu dočkali. V 9.kole  je čekal úkol uspět na hřišti úspěšného klubu s mládeží v Tachově a pak čekat, jak dopadne další klání v tomto kole mezi SŠ Plzeň a Slávií Vejprnice. Ten skončil překvapením v podobě výhry hostující Slávie a Sušice se stala po třech kolech znovu lídrem přeboru.

Zajímavý souboj v Klatovech nabídlo pošumavské derby ve kterém domácí bojovali o třetí vítězství í za sebou na svém hřišti a jejich úsilí slavilo i tentokráte úspěch. K lepšímu úspěchu chyběl hostům z Horažďovic větší klid a důraz v koncovce a bez toho se žádné utkání samo nevyhraje.To je také jedna z příčin, proč tento třetí reprezentant Pošumaví v KP je i po čtyřech dosud odehraných zápasech venku stále bez bodů . Navíc když se málo boduje i doma( devět minusových bodů jsou toho důkazem), pak je z toho pouze 12.místo mezi 14 účastníky přeboru.

STARŠÍ  DOROST

KLATOVY  - HORAŽĎOVICE  4 : 2 (3 : 1)

Ján Gašpár

Domácí mužstvo bylo lepší v 1. poločase, dařila se kombinace a svou převahu vyjádřilo i gólově. Po změně stran však soupeř byl aktivnější, dostával se i do brankových příležitostí, ale v koncovce selhával.

Branky: Bilíček 2, Kozák, Dolanský Branky-hoste : Zdichynec 2

Rozhodčí: Jiří Křen ;  ŽK 1:1 ; diváků 20.

Sestava SK Klatovy 1898 : Opl - Malenka, Rendl, Štengl, Drmola - Dolanský, Flodr, Čabrada, Kvítek - Bilíček, Bouzek. Střídali: Macháček, Tadeáš Matějka, Pitel Jakub, Pitel Jan, Kozák, Zámiška, Schweigl

TACHOV   - SUŠICE 1: 2 ( 0: 1)

Josef Sova

Prvních dvacet minut byli hosté lepším mužstvem,vytvořili si několik šancí ke skórování. Překonat domácí obranu jim  podařilo ve třicáté minutě střelou z hranice velkého vápna Svobodou. V dalším průběhu první půle se hra vyrovnala, hrál se oboustranně kombinační fotbal bez gólového efektu. Do druhého poločasu nastoupili domácí odhodláni otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch, vytvořili si několik šancí ale pozornou obranu s dobře chytajícím Volákem jse jim nedařilo překonat. V době kdy domácí začali hosty přehrávat ,přišel ukázkový proti útok a zvýšení na 2:0 Skálou. Domácím se podařilo korigovat výsledek střelou ze skrumáže v malém vápně .V samém závěru domácí hodrávali o deseti bez vyloučeného hráče za zcela zbytečný faul po odehrání míče .

Branky Sušice: Svoboda,Skála.

Rozhodčí: Šlapák, ŽK :2:2, ČK:1:0 diváků:30

Sestava Sušice: J.Volák, J.Brabec, R.Chmelík, O.Skrbek, A.Kůs, V.Pojar, J.Skuhra, J.Chudý,  J.Černý,  J.Skála,  Š.Svoboda, F.Blažek, F.Vítovec.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

SŠ Plzeň   - Vejprnice 0: 1 ( 0: 0),  Domažlice -  Postřekov 6: 2 ( 2: 1) , BKV Planá  - SK ZČE 0: 3 ( 0: 0), Nepomuk  - Přeštice 2: 4 ( 1: 1) , Rokycany -  Doubravka 1: 2 ( 1: 0)

CHANOVICE SEBĚVĚDOMÍ POSÍLILY, MOCHTÍNSKÝM S NÍM OTŘÁSL  NEPŘESNÝ ARBITR

S rozpolenými pocity odcházeli hráči obou úspěšných nováčků v krajské soutěži Sokola Mochtín a Chanosu Chanovice ze hřiště po skončení utkání 9. kola krajské soutěže dorostu. Zatím co na straně Mochtína byl po zápase v Merlíně ve kterém si  svojí roli rozhodčího spletl z profesí režiséra zápasu a také podle toho závěr zápasu vypadal bylo zklamání, opačné pocity  radosti  po vysoké výhře doma  opouštěli hřiště hráči HAAS Chanovice.  Radost a smutek zavládl i u druhé dvojice účastníků KS z Pošumaví. Lubskou radost   ze čtvrté podzimní výhry   kontrastovala se zklamáním Okuly Nýrsko po páté porážce rovnající se debaklu za sebou tentokráte v Nýřanech kde na stejném hřišti propadlo i áčko mužů Okuly.

LUBY – BLATNICE  1 : 0

Branky: Nešpor Jakub

MERKLÍN - MOCHTÍN 3 : 2(3 : 1)

Stanislav Bejvl

Hosté byli ,celý zápas herně lepší,přesto odešli poraženi.Domácí vsadili na důraz a díky němu vedli v 10 minutě již 2:0.Mochtín snížil na 2:1,ale vzápětí opět inkasoval po nedůrazném odkopu od branky.Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1.Zlepšeným výkonem ve druhém poločase dokázali Mochtínští snížit hned v úvodu na 3:2.Bohužel pak již vzal otěže  zápasu do rukou sudí a tak přes veškerou snahu již Mochtín nedokázal vyrovnat.Vstřelit branku se Mochtínu podařilo,ale ta byla pro údajný ofsajd odvolána.Ke všemu si pan sudí  pravidlo o střídání a zdržování vysvětlil po svém a posledních 10 minut nedovolil hostům střídat i když ti určitě zdržovat nechtěli a jen potřebovali vyměnit zraněného hráče. I přes četná přerušení a ošetřování na hrací ploše nebyla nastavena ani minuta a  rozhodčí v 90-té minutě zápas ukončil. Za zmínku ještě stojí odpískaný VPK pro domácí, kdy hráč Merklína obešel obránce po třech krocích uklouzl a upadl.

I přes prohru zaslouží hostující hráči pochvalu,že i za nepříznivého stavu nepřestali bojovat

Sestava Mochtín :Vítovec-Hrudička,Bláha,Zajíc-Žiak Milan- Kuželík,Kotlan,Potužník, Matoušek-Rubáš,Bejvl.  Střídali:Žiak Jan, Peleška, Rašek, Pretzelmayer Viliam

Branky za Mochtín: Matoušek Milan,Rubáš Jakub.

CHANOVICE - STAŇKOV  9 : 0 (4 : 0)

Oldřich Šebek

S každým dalším zápasem roste sebevědomí chanovického týmu. Tentokrát velmi dobrou formu domácích odnesl soupeř ze Staňkova. Již od počátku byli Chanovice lepším týmem. Hráči výborně kombinovali a předváděli divákům velmi pohledné akce. Soupeři slouží ke cti, že až do stavu 0:7 bojoval. Na konci zápasu však hosté vysokou prohru neunesli, předvedli několik velmi hrubých zákroků za což je rozhodčí trestal žlutými a následně i jednou červenou kartou. Poslední minuty zápasu tak hosté dohrávali o deseti. Do střelecké tabulky domácího týmu se dvakrát zapsal brankář Karel Soukup, když proměnil oba nařízené pokutové kopy.

Branky: Karel Soukup 2, Dan Beránek 2, Martin Mrázek, Václav Zoubek, Jan Šebek, Jaroslav Prýmas, Patrik Lukeš

NÝŘANY  -  NÝRSKO 9: 3 ( 6: 0)

podrobnosti nehlášeny.

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Koloveč  - Horšovský Týn 3: 3 ( 1: 0)  PK 2:4, Holýšov - Stod 6: 1 ( 3: 1,Mrákov  - Kasejovice 2: 1 ( 1: 0)

1. Holýšov       9   9   0   0   59 :  9    27

2. Chanovice     9   8   0   1   38 : 12    24

3. Merklín       9   6   2   1   32 : 19    21

4. Mochtín       9   6   1   2   21 :  9    19

5. Dyn.H.Týn     9   4   3   2   26 : 20    18

6. Nýřany        9   4   1   4   27 : 23    13

7. Stod          9   4   1   4   18 : 31    13

8. Luby          9   4   0   5   15 : 45    12