Okresní přebor ; III. třída 10. kolo 13. – 14.10 . 2012

OKRESNÍ  PŘEBOR

NEZAMYSLICE OPĚT DOMA S NULOU

Vzhledem k umístěním obou soupeřů  kteří se střetli v 10. hraném kole okresního přeboru v Nezamyslicích byl jeho výsledek  pro další vývoj podzimní části okresního přeboru důležitý.  Domácí v tomto z obou stran  kvalitním klání  znovu potvrdili, že na domácím hřišti je jejich obrana pevná . V pěti zápasech inkasovala pouze v remízovém zápase  s lídrem tabulky Startem Luby B, kdy obdržela doma jediné dvě branky!  Obrana Nezamyslic sice odolala útočným aktivitám silné rezervy TJ Sušice, ale útok k dosud doma vstřeleným 15 brankách již další střelecký úspěch nepřidal . Ostatně po té kdy poslední vzájemné zápasy obou soupeřů byly chudé na branky se žádné brankové hody v Nezamyslicích  nečekaly. V penaltovém rozstřelu pak podržel hosty výborný brankář Janda a  má velkou zásluhu na tom, že domácí ani ve druhém remízovém zápase doma na druhý bod z pokutových kopů nedosáhli. Sokol Týnec v minulých pěti zápasech venku pouze dvakrát skóroval a jelikož střelecká  impotence tohoto celku pokračuje,  zůstává  i po zápase ve Velkém Boru bez bodu v tabulce beznadějně poslední.

MOCHTÍN B – CHANOVICE   2 : 1 (0 : 1)

Cenný skalp získalo silně omlazené mužstvo Sokola Mochtín nad loňským účastníkem I.B třídy. Utkání to bylo naprosto vyrovnané, spíše by mu slušela remisa, ale za střeleckou produktivitu si domácí tři body zasloužili. Nejdříve si sice dali "vlastňáka", když střelu chanovického Prymase si srazil do vlastní sítě domácí stoper Bláha. Po přestávce domácí fotbalisté přidali na aktivitě a vyplatilo se to. V 54.minutě srovnal na 1:1 dorážkou 16 letý Jakub Rubáš, v 62. minutě pak přesnou hlavičkou poslal mochtínskou zálohu do vedení Petr Sysel. Chanovice měly také šance. Jednou nastřelily břevno domácí branky, v samotném závěru pak Mochtín podržel brankář Kloupar.

Branky: 54.  Rubáš Jakub, 62.  Sysel Petr - 39. vlastní(po střele Prymase)

Rozhodčí: Lažánek Karel  , ŽK 1 : 4 , ČK 1 : 0 (88. Žiak Milan) , 50 diváků.

VELKÝ BOR – TÝNEC  3 : 0 (2 : 0)

Branky:  8. Tomáš Červený,  27. a 58. Robert Šimanovský

Rozhodčí:Dolejš Jiří  , ŽK 0:1 , diváků.

ŽELEZNÁ   RUDA – JANOVICE   1 : 1 (0 : 1) PK 2:4

David Greiner

Bojovné utkání na těžkém terénu.V penaltovém rozstřelu byly nakonec šťastnější hosté.

Branky: 85. Lehečka Jakub  - 35. Urban Miroslav

Rozhodčí: Kurc Lubomír , ŽK 1:4  , 50 diváků.

NEZAMYSLICE  - SUŠICE  B   0 : 0 (0 : 0) PK 1:3

Janda Milan

V Nezamyslice hostily  na svém hřišti  /B/ tým  Sušice, která přijela s náhradníky  z A  mužstva a očekával se vyrovnaný souboj.  To se také potvrdilo a byl vidět velmi kvalitní  fotbal. Domácí mohli jít do vedení po chybě hostující obrany ,,,postupoval Ondřej Musil sám na brankáře a byl faulován,ale domácí kanonýr Martin Soutor PK neproměnil.  Do konce poločasu měli domácí ještě několik příležitostí, ale zůstaly nevyužity. Kdo čekal branky ve druhém poločase , byl zklamán, ale i tak se hrál na OP nadprůměrný zápas. Rozuzlení mohla přinést poslední minuta ,kdy po průniku Martina Drýka byl faulován v pokutovém území Soutor, ale nařízený PK  neproměnil  Martin Drýk, když ho opět vychytal výborný  Janda v brance hostů. Ten si vedl výborně i v penaltovém rozstřelu ,když jednu penaltu chytil a dvakrát domácí střelci trefili břevno.Tak domácí po třetí neuspěli v pokutových kopech a soupeř si odvezl  dva body. Kvalitní utkání řídil velmi dobře rozhodčí Petrželka.

Sestava domácích: Ritter Martin- Pánek, Drýk, Pavelec(K), Rejšek- Štěpán, Kopačka, Musil, Hupka(10´Kubovec) (15´Jiřík)(80´Trejbal)- Aschenbrenner, Soutor

Rozhodčí: Petrželka František , ŽK 1:3 , 70 diváků.

HORAŽĎOVICE B – VRHAVEČ    6 : 2 (5 : 1)

Branky: 1. a 24.Ondřej Koc, 26. a 44. Michael Forman, 42. Martin Greger, 78. Lukáš Zdychinec -  4. a 76.Tomáš Jandečka

Rozhodčí: Kurc Lubomír, ŽK 0:1,  50diváků.

BOLEŠINY – HRÁDEK  2 : 2 (1 : 1) PK 4:3

Branky: 12. Hess Petr, 58. Zahalka Pavel - 26. a 55. Holeček Radek.

Rozhodčí: Blaheta Josef , bez karet ,  50 diváků.

LUBY B – BĚŠINY 5 : 0 (1 : 0)

Domácí  rezerva potvrdila roli favorita utkání a zaslouženě zvítězila v dalším domácím zápase se Sokolem Běšiny.  V prvním poločasu hosté s domácími drželi krok, střelecky se prosadil pouze domácí Aleš Čížek v 18. minutě utkání, kdy zblízka prostřelil brankáře na 1 : 0. Ve druhém poločasu domácí přidali další čtyři branky rozhodli tak o osudu utkání. Nejprve v 60. minutě na 2 : 0 střílel Sydorenko Vasyl, v 70. minutě nevyšla hostům ofsajdová past a Jakub Nešpor krásným lobem přes brankáře zvyšoval na 3 : 0. V 78. minutě se nadvakrát prosadil znovu Vasyl Sydorenko a dával již na 4 : 0, těsně před koncem utkání, v 89. minutě,zvyšoval na konečných 5 : 0 opět Jakub Nešpor po přihrávce Sydorenka. S přehledem řídil Jiří Bureš.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Heřman Štěpán, Smolík Pavel, Švec Radek, Sýkora Filip, Čížek Aleš, Voráček Přemysl, Smolík Vladislav, Havlovic  Marek, Sydorenko Vasyl a Švátora Karel, střídali Kurc Vojtěch, Nešpor Jakub a Pikhart Radek.

VAVŘÍNY VE III. TŘÍDĚ  SBÍRALI HOSTÉ

ve kterém hostil třetí v tabulce Sokol Hartmanice lídra tabulky se překvapení nekonalo v některých dalších  se již  překvapení  na úkor domácích dostavila. První dvě byla na úkor dvou exúčastníků okresního přeboru. Velké Hydčice stále patří mezi adepty na možné druhé postupové místo, které by je mohlo vrátit zpět mezi elitu okresu doma překvapivě na body nedosáhly v duelu s ABRO Velhartice. Jak se zdá, Velharticím se na Horažďovicku daří a po výhře ve Veřechově si přivezly z této části našeho regionu druhé podzimní vítězství. Žihobce svojí hubenou domácí sbírku bodů, kdy v předcházejících čtyřech zápasech bodovaly pouze za vítězství nad béčkem z Hradešic rozšířily pouze o jeden bod, když dva si vzhledem k lepší úspěšnosti v penaltách odvezla rezerva Strážova, pro které jsou to první podzimní body získané venku. Nováček z Kašperských Hor   sice potřetí  v tomto ročníku doma kdy shodně doma remizoval 1:1 namlsal diváky nástavbovým dramatem v podobě penaltových rozstřelů, ale zatím co, předtím to bylo v duelech s týmy z prvních dvou míst v tabulce, tentokráte s Veřechovem se jedná o praktickou ztrátu. Své diváky nepotěšily ani N. Hory, které po remíze doma se Sokolem Hradešice B a následné vysoké výhře v Neznašovech s TJ  Měcholupy si na svém hřišti připsaly již třetí podzimní prohru .

HARTMANICE - KLATOVY 1898 B  0 : 3 (0 : 2)

Branky: 19. a 52. Vacovský Václav, 31.  Šlechta Karel

Rozhodčí: Javorský Josef , ŽK  3:1  , 80 diváků.

KAŠPERSKÉ  HORY – VEŘECHOV   1 : 1 (1 : 0) PK 4:2

Branky: 4. Kašák Tomáš - 76. Šimko A.

Rozhodčí: Holeček Miroslav  , ŽK 0:2 , ČK 1:0 (18. Markovič Jaroslav) 100 diváků.

ŽIHOBCE - STRÁŽOV B  0 : 0 (0 : 0) PK 2:3

Josef Vaněk

Hosté nastoupili k utkání bez tří hráčů základního kádru a s velkými obavami, jak utkání dopadne, protože vždy utkání venku nedopadla dobře. Hosté proto nastoupili s defenzivní taktikou a hrou na jednoho útočníka.

První poločas se hrál za převahy domácích, jejich největší šanci dokázal zabránit Janda V. Největší šanci hostů neproměnil Kiesenbauer L. A pěkná byla i střela s přímého volného kopu od Jandy V., kterou brankář domácích vyrazil na roh.

Druhý poločas se hrál ještě za větší převahy domácích, ale hosty výbornými zákroky podržel brankář Nový J. Když tlak domácích narůstal, dostali se hosté do dvou brankových situací, ale bohužel je neproměnily. Zápas, který skončil bezbrankovou remízou, musely rozhodnout penalty. V těch byli úspěšnější hosté, když zvítězili 2:3. Výborně zachytal brankář hostů Nový J., který dvě penalty chytil  a jednu dali domácí vedle. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za bojovnost i nasazení a za přerušení venkovní bilance prohraných zápasů.

Sestava Strážova : Nový J., Janda V., Kreibich K., Rendl P., Koláček O., Míšek L., Kalista K., Hosnedl J., Kiesenbauer L., Šmalcl R., Čermák J.

Rozhodčí:  Vondráček Václav, ŽK 2:1 , 30 diváků.

VELKÉ  HYDČICE – VELHARTICE  0 : 1 (0 : 0)

Branky: 66. Bejvl Josef

Rozhodčí: Říha Zdeněk , ŽK 1:2  ,  50 diváků.

NALŽOVSKÉ HORY – MĚCHOLUPY 0 : 3 (0 : 1)

Branky: 33. Zadražil, 53.Tvrdík, 72. Bálek

Rozhodčí: Habada Vladislav , ŽK  2:3 ,  50 diváků.

BEZDĚKOV - MALÝ BOR  0 : 2 (0 : 2)

Trenér M. Boru Josef Chalupný k utkání uvedl : "Kluci zahráli velice zodpovědně a zaslouženě získali všechny body. Výborná byla obrana v čele s golmanem Petříkem ( 290 minut nedostal gól a téměř 400 minut mu jej nevstřelil soupeř). Velice přesně řídil  pan Josef Javorský.  V hledišti vyhráli hosté ještě výrazněji za což zaslouží veliký dík zcela plný autobus fandů."

Branky: 30. Jára Karel, 44. Dvořák Václav . Rozhodčí:  Javorský Josef, ŽK  5:2  , 40 diváků.

Sestava M.Boru: Petřík, Trubač, Šipla D. Sládek, Chodl, Dvořák, Vodička, Šipla M., Melka, Kocum, Jára  ( Kodýdek, Hlaváč, Bláha, Melka Voj.)

HRADEŠICE B – NEZNAŠOVY  7 : 1 (3 : 0)

Branky: 14. Melka Lukas, 22., 31., 79. a 88.  Šmrha Lukáš,  53.  Šmrha Miroslav, 83. Melka Patrik -  83. Mundl Martin

Rozhodčí: Koura Radim , ŽK  1:0 , 60 diváků.

1. Klatovy 1898 B  10   8   2   0   34 :  5   28

2. Malý Bor        10   8   1   1   36 :  7   26

3. Hartmanice      10   7   1   2   34 : 16   22

4. V. Hydčice      10   6   1   3   24 : 12   20

5. Kašp. Hory      10   5   3   2   19 : 11   19

6. Bezděkov        10   5   0   5   17 : 18   15

7. Nalž. Hory      10   4   2   4   18 : 22   14