KPŽ (starší,mladší) , KSŽ-7. kolo 6. – 7.10. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NEČEKANÉ  SELHÁNÍ  SUŠICKÝCH ŽÁKŮ

Po Sušici, která v Klatovech prohrála po boji 3:2 přivítal lídr tabulky doma v dalším derby tým Okuly Nýrsko. Poslední problémy v týmu starších žáků u hostů který vyvrcholily  vysokou prohrou v domácím duelu s TJ Přeštice dopadl zápas podle očekávání ziskem povinných bodů pro vedoucí celek tabulky. Vzhledem k tomu, že  většina hráčů Okuly měla odehrán zápas za starší žáky, značně tím tento jinak kvalitní tým ulehčil cestu za vítězstvím mladším žákům Klatov.

Veliké zklamání svým trenérem připravili žáci TJ Sušice, kteří s průměrným soupeřem z Nepomuku prohráli v obou věkových kategoriích. Jak se zdá vysoká výhra nad FK Horažďovice v derby doma a  remíza ve Vejprnicích sušické mladíka uspokojila a místo očekávaného vzestupu v tabulce si ještě pohoršili. Horažďovice se sousedem v tabulce Slávií Vejprnice využili domácího prostředí jen z části, když po dělbě bodů prohrála souboj o druhý bod na penalty.

Starší žáci

SK KLATOVY 1898 -  OKULA NÝRSKO 6 : 0 (3 : 0)

Petr Ulrych

Klatovští starší žáci vyhráli okresní derby zaslouženě, ale je třeba přiznat že proti značně oslabenému soupeři. Vítězství mohlo být ještě výraznější, ale hostující brankář své mužstvo mnohokrát podržel výbornými zákroky a přiváděl domácí hráče k zoufalství, zvláště pak dva největší spalovače šancí - Šíta a Blahníka.

Branky: Kaas 2, Skýpala, Kapusta, Blahník, Soušek

Rozhodčí: Szikszay , bez karet,  50 diváků.

Sestava SK Klatovy : Valeš, Šobek, Benda, Soušek, Bošek, Kaas, Milfort, Skýpala, Baštář, Marek, Kapusta. Střídali:Blahník, Pivoňka, Zedek, Šít, Sojka

FK HORAŽĎOVICE - SLAVIA VEJPRNICE  1 : 1 (0 : 1)           PK 6:5

V této fázi utkání se na domácích hodně projevovala únava z náročného programu posledních dnů. Přestávka přišla určitě pro všechny vhod a po ní dokázali dvěma góly strhnout vítězství na klatovskou stranu. Hosté mohli výsledek korigovat nařízeným pokutovým kopem, ten však O.Valeš dokázal zlikvidovat

Branky: 53. Boček Jan (PK) -  33. Smetana Patrik

Rozhodčí: Velíšek Jiří ;bez karet,  40 diváků.

SUŠICE  - NEPOMUK 0: 4 ( 0: 1)

Trenér domácích Pavel Hubáček : „ Kluci začali utkání celkem dobře. Měli převahu, vypracovali si několik příležitostí ke vstřelení gólu, ale bohužel je neproměnili. Zákonitě přišel trest, když po veliké hrubce domácí obrany darovali soupeři vedení. Na počátku druhého poločasu se kluci snažili výsledek otočit. Měli opět několik příležitostí, trefili i břevno, ale opět se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš a tak hosté zvyšovali na 0:2. Od této chvíle již domácí nebyli schopni nic vymyslet, jen nakopávali dlouhé balony se kterými si obrana hostí poradila. Ke konci zápasu hosté přidali ještě dvě branky a byla z toho jasná výhra 0:4.“

Sestava TJ Sušice: Poustka, Jurga, Vichr, Hubáček, Brabec, Klas D. , Jána, Miškovič, Hájek, Dohnal, Klas M. Kutil, Bernátek, Löffelmann

OSTATNÍ VÝSLEDKY

SK Smíchov - Stříbro 3: 1 ( 1: 1) , Košutka - Doubravka 2: 2 ( 0: 2) PK 3:4, SK ZČE -  Domažlice 2: 0 ( 1: 0)

Mladší  žáci

FK HORAŽĎOVICE - SLAVIA VEJPRNICE  3 : 6 (3 : 2)

Branky:  Hájek Marek 3 -  Šesták Martin 3, Bečvařík Patrik, Fišer Dominik, Sochor Lukáš

SK KLATOVY 1898 – SKP OKULA NÝRSKO  3 : 0 (0:0)

Radomír Bilíček

V dalším okresním derby se na vítězství domácí museli pořádně nadřít. Hosté hráli velmi zodpovědně a hrozili z rychlých protiútoků.

Ve 2.pol. domácí hru zjednodušili a vzhledem k tomu, že téměř kompletní sestava hostů měla v nohou zápas za staršíky, jim síly docházely podstatně rychleji. Výsledkem byly tři branky v nýrské brance a zasloužené vítězství domácích, před výkonem hostů je třeba smeknout klobouk.

Trenér hostů David Svoboda: „Podle očekávání,zvítězil domácí lídr tabulky a zaslouženě.Nýrsko nastoupilo s týmem mladších žáků,které doplnila jen trojice starších. Přesto musím chlapce pochválit a zaslouží si můj obdiv,protože podali bojovný,srdnatý výkon a i když to bylo hodně těžké snažili se hrát fotbal. Mám takový pocit,že kdyby Nýrsko nastoupilo kompletní byl by výsledek daleko vyšší a hra by měla daleko horší kvalitu,než tomu bylo v sobotu na Hůrce-bohužel …“.

Branky: Bohdan Shklyarskyy, Jan Havlíček, Martin Trumpeš

Rozhodčí:Sziksay, bez karet, 40 diváků.Sestava SK Klatovy 1898: O.Valeš – P.Berka, F.Mareš – T.Daněk, R.Hranáč, A.Sojka – M.Trumpeš, B.Shklyarskyy.  Střídali: D.Baxa, M.Bilíček, J.Havlíček, K.Petrmichl, V.Petrželka

SUŠICE  - NEPOMUK 1: 5 ( 1: 0)

Trenér Sušice Jiří Kutil : „Domácí v tomto zápase podali velmi špatný výkon,přesto dokázali vyhrát 1poločas 1:0. Bohužel to bylo ze strany domácího celku vše.Ve druhém poločase byla hra domácích naprosto tragická,proto hosté dokázali velmi rychle otočit výsledek zápasu ve svůj prospěch a zaslouženě si odváží všechny 3 body.V tomto nepovedeném zápase ,bych vyzdvihl výkony Petra Hanče,Michala Krouského a Floriána Svobody,kteří i za nepříznivého stavu chtěli hrát a bojovali až do poslední minuty zápasu. Ostatní hráči,kteří nastoupili, by si z těchto hráčů měli vzít příklad a zamyslet se na svým přístupem k zápasu.

Branky : 15. Svoboda – 37.,45.,54.Veselovský, 39. Červený, 60. Bartička.

Sestava Sušice :Hanč,Šefrna,Kutil,T,Václ,Skrbek,Holeček,Mašat,Krouský, Šťastný, Svoboda, Němec.

SK Smíchov - Stříbro 2: 5 ( 1: 3) , Košutka - Doubravka 0:12 ( 0: 6) , SK ZČE  - Domažlice 0: 5 ( 0: 3)

SOUPEŘE LUBSKÝCH ŽÁKŮ ZASÁHLA MARODKA

V devátém kole krajské soutěže čekal úspěšného nováčka krajské soutěže žáků Start Luby na domácím hřišti předposlední celek tabulky z Bezdružic. K zápasu nakonec pro velkou marodku hráčů tohoto týmu nedošlo a bude se dohrávat v náhradním termínu.   .

LUBY – BEZDRUŽICE  NEHRÁNO

Utkání bylo pro velkou marodku hráčů hostujícího týmu  odloženo.

Kasejovice - Bělá n.R. 0: 2 ( 0: 1), Heřm.Huť  - Rokycany B 3: 5 ( 0: 3), Zbiroh  - Staňkov 2: 1 ( 0: 0), Chotěšov  - T.Chodov 0: 1 ( 0: 0)

1. Rokycany B      9   8   1   0   47 :  9  26

2. St. Bělá        9   7   0   2   32 : 11  21

3. Zbiroh          9   6   1   2   23 : 17  20

4. Chodov          9   6   1   2   29 : 10  19

5. Nýřany          8   6   0   2   45 : 17  18

6. Luby            8   4   2   2   38 : 16  15

7. Blovice         8   5   0   3   25 : 21  15

8. Stod            8   4   0   4   25 : 33  12