KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 8. kolo 29. – 30.9 . 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ZA CHYBY V OBRANĚ OKULA TVRDĚ PYKALA

Nestává se tak často, že by nýrská mládežnická kopaná absolvovala víkend , který je z pohledu klubu nepříliš vydařený. Po vysoké porážce dorostu  doma v sobotním duelu  s Holýšovem v neděli přišla další sprcha  v podobě vysoké porážky starších žáků od TJ Přeštice. V zhledem k tomu, že kvality mládeže v obou klubech jsou v rámci kraje přinejmenším velmi dobré se ví, ale že by vzájemný zápas vyhrálo jedno z družstev tak jako v Nýrsku ve  domácí inkasovali tucet branek, tak to byl tedy nářez a ani se nelze divit, že trenérovi Okuly Davidu Svobodovi se jen  s velkou hořkostí komentoval. To se ale občas stává, že v zápase totálně vybouchne obranná činnost a pak už to tam jen padá . Před následujícím derby v Klatovech to ale pro Nýrsko není vůbec dobré vysvědčení , ale každý zápas je jiný. Je ovšem pravda, že  Klatovy zdobí opravdová fotbalová kvalita kterou potvrdily i vysokou výhrou v tomto kole v Nepomuku a také proto jsou na čele tabulky. Příjemný týden po půltuctové prohře v Sušici absolvovali starší žáci Horažďovic, kteří po vítězné dohrávce v týdnu doma s plzeňským Smíchovem dokázali přivést očekávané body ze hřiště posledního Stříbra, kde si také vylepšovali skóre. Spokojen může být i trenér sušických žáků Pavel Hubáček, jehož svěřenci dokázali uhrát na hřišti svého obávaného soupeře ve Vejprnicích dva body.

Starší žáci

VEJPRNICE  - SUŠICE 1: 1 ( 0: 1)  PK 4:5

Pavel Hubáček

V prvním poločase byli kluci lepším týmem, lépe kombinovali a domácí spoléhali jen na rychlé brejky. První gól vstřelil Martin Klas, když dorážel přímý kop zahraný Tomášem Vichrem.

I druhý poločas začali kluci dobře a deset minut soupeře přehrávali. Bohužel nepřidali druhý gól a začali se bát o výsledek. Zatáhli se a celý zbytek zápasu se jen bránili.Domácí zahodili asi tři jasné gólové šance. Spravedlivého vyrovnání se dočkali tři minuty před koncem zápasu po veliké chybě ve velkém vápně. Na pokutové kopy byli šťastnější domácí. Remíza je asi vzhledem k průběhu zápasu zasloužená.

Branku za  Sušici : Klas Martin

Sestava: Jurga, Jána, Vichr, Hubáček, Brabec, Klas D., Hájek, Pojar, Dohnal, Klas M., Miškovič, Kutil, Dryk, Bernátek, Löffelmann

OKULA NÝRSKO - TJ PŘEŠTICE  3 : 12 (0 : 8)

David Svoboda

Zasloužená výhra hostujícího týmu. Sice místy byla hra i vyrovnaná, ale rozhodujícím faktorem,který rozhodl o výsledku,byl obrovský počet chyb v obraně domácích. Bohužel možnost jejich odstranění je téměř nulová a tak se milovníci brankových hodů v Klatovech mají nač těšit,protože příští týden si přijdou i oni na své… .

Branky domácích: 2 Pretzelmayer,Pavlík

FK NEPOMUK -  SK KLATOVY 1898  0 : 8 (0 : 6)

Petr Ulrych

Zápas s domácím Nepomukem, který se zatím v soutěži prezentuje poměrně slušnými výsledky, dokázali klatovští starší žáci rozhodnout v polovině prvního poločasu, kdy vstřelili 3 góly v rychlém sledu a pak už jen kontrolovali hru a přidávali další branky. Tři chyby v obraně hostů dokázal svými zákroky zachránit brankář Šít. Za zmínku ještě stojí branka Souška, který po krásné samostatné akci nekompromisně skóroval svou slabší pravou nohou.

Branky :Milfort 3, Soušek 2, Kapusta, Pavlík, Javorský.

Rozhodčí: Cihlář, diváků: 30

Sestava hostů:Šít, Baštář, Bočan, Kaas, Javorský, Pavlík, Kapusta, Milfort, Pretzelmayer, Soušek, Skýpala;střídali:Marek, Šobek, Pivoňka

STŘÍBRO - FK HORAŽĎOVICE  0 : 12 (0  5)

Branky: Motl Jiří 5, Boček Jan 4, Buchta Michael 3

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Domažlice - Košutka 1: 0 ( 0: 0)  , Doubravka - SK Smíchov 3: 1 ( 2: 1), Tachov- SK ZČE 2: 6 ( 2: 4)

28.9.  - Dohrávka 13.kola

FK HORAŽĎOVICE - SK SMÍCHOV PLZEŇ  4 : 0 (1 :0)

Branky: 33.,41.,52. Motl Jiří, 54. Hájek Marek

Rozhodčí:Petržilka Jiří , ŽK:2:0 , 40 diváků.

Kutil Jiří

Jednoznačný průběh utkání,kdy hosté byli po celý zápas aktivnější,lépe kombinovali,byli důraznější v osobních soubojích,proto si vytvořili více šancí,ze kterých se dokázali 7x prosadit. Domácí hrozili z rychlých protiútoků,ze kterých dokázali po jediné chybě hostujícího celku pouze v 60. minutě korigovat na konečných 1:7. Hosté zápas hlavně v druhém poločase z cela ovládli a po dobré kombinační hře padaly  i pěkné branky.

Branky: 60.Fišer Dominik -12.,50.,59.Filip Mašat, 15.Svoboda Florián, 27.Holeček Lukáš, 33.Skrbek Matěj.44. Šťastný Koloman.

Sestava Sušice :Hanč,Krouský,Kutil,T.,Šťastný, Skrbek, Holeček, Mašat, Němec, Frolík, Svoboda.

FK NEPOMUK - SK KLATOVY 1898    0 : 6 (0 : 6)

Radomír Bilíček

I v dalším venkovním zápase potvrdili kluci dobrou formu z úvodu podzimu a o osudu utkání dokázali rozhodnout velmi pohlednou hrou už v 1.poločase.

Za výkon ve 2.poločase už tolik chvály neslyšeli, protože se naší nepřesnou kombinací poměrně často dostávali ke slovu i domácí. Žádnou z připravených šancí však proměnit nedokázali, a tak všechny tři body putovaly po zásluze do Klatov.

Branky: Petr Jílek 2 , Kevin Petrmichl 2 , Matyáš Bilíček, Bohdan Shklyarskyy

Rozhodčí:M.Bureš; Diváků : 40

SKP OKULA NÝRSKO – TJ PŘEŠTICE  2 : 2 (0 : 1)PK 3:5

Ivan Pavlík

Hosté dělali domácím problémy svým pohybem a napadáním, což domácí řešili nakopávanými balóny a nehráli svoji kombinační hru. Po chybě domácího brankáře se hosté ujali vedení z přímého kopu. Po domluvě o přestávce zatlačili domácí hosty do defenzívy a výsledkem bylo několik vyložených šancí, které domácí nedokázali proměnit. Závěr utkání byl hektický, když domácí vyrovnali, hosté šli opět do vedení a domácí opět srovnali skóre a měli na kopačkách výhru po vyložené šanci. Bohužel nedali a na penalty byli úspěšnější hosté.

Branky:53. Hoidn František, 59. Malát Filip – 24., 56. Kokoška Radek

Rozhodčí:Hessová Tereza;ŽK:1 : 0;Diváků : 30

STŘÍBRO HORAŽĎOVICE 13: 1 ( 5: 0)

Podrobnosti nehlášeny

Domažlice - Košutka 14: 2 ( 6: 1) , Doubravka -  SK Smíchov 11: 0 ( 7: 0), Tachov  - SK ZČE 6: 0 ( 2: 0)

FK HORAŽĎOVICE - SK SMÍCHOV PLZEŇ   5 : 2 (2 :1 )

Branky: 17. Boček Jakub, 22. Hájek Marek, 48. 51. Hnídek Tomáš, 60. Štěch Jakub - 26. Hlinovský Ondřej, 53. Bešta Vladimír

Rozhodčí:Petržilka Jiří; bez karet, 40 diváků.

LUBSKÝM MLADÍKŮM SE V MRÁKOVĚ DAŘILO

Nestává se tak často aby rozlosování soutěží  vyšlo v klubu tak, že na stejném hřišti zamíří jejich kolektivy v průběhu víkendu dvakrát. Tentokrát tím klubem byly Luby a po té, kdy v sobotu v Mrákově hráli úspěšně dorostenci Startu kteří zde v krajské soutěži vyhráli 1 : 4  v neděli na Chodsko zamířili lubští žáci . Ti byli z pohledu skóre  ještě dvojnásobně úspěšnější , když v Mrákově zvítězili 8 : 0 .Vítězství svěřenců Miroslava Křížka ozdobil nejdříve čistým hattrickem a celkově čtyřmi góly jejich nejlepší střelec Karel Šleis .

MRÁKOV - LUBY  0 : 8  ( 0 : 2)

Miroslav Křížek

Domácí dokázali fotbalovějším hostům z Lub vzdorovat do 33 min. prvního poločasu, kdy i s přispěním dobře postavené konstrukce branky drželi bezbrankový stav a vzdorovali trvalému tlaku hostů. Teprve až když se v závěru prvního poločasu prosadili dorážkou Matěj Bláha ve 33 min. a samostatným průnikem do vápna a důrazným zakončením Karel Šleis v 35 min., byl odpor domácích zlomen a druhý poločas byl už jen otázkou konečného skóre. V něm se třikrát prosadil znovu Karel Šleis ve 48., v 55. a v 68.iminutě, ve 41 . minutě  po rohu Zdeněk Krejčiřík a v 62 minutě  uspěl v samostatném nájezdu Víťa Maňas. Ve 43 minutě  si domácí obránce dorazil prudký centr Karla Šleise za záda svého brankáře sám. Konečných 0:8 při závěrečném hvizdu rozhodčího p. Holečka bylo pro domácí vzhledem k průběhu hry ještě milosrdných, neboť řadu dalších vyložených šancí dokázali útočníci hostů spálit.

Sestava Lub : Pavel Honzík - Štěpán Doubek, Michal Mašek, Tomáš Bureš, Luděk Hošťálek - Zdeněk Krejčiřík, Adam Hosnedl, Karel Šleis, Michal Justich - Matěj Bláha a David Bíško. Střídali : Pavel Jiřinec, David Schejbal, Matěj Pivoňka a Vít Maňas.

Branky :  Karel Šleis 4, Matěj Bláha, Zdeněk Krejčiřík, Vít Maňas a vlastní. Hrano bez karet. Rozhodčí:  Holeček Luboš.

Bělá n.R. - Stod 6: 1 ( 3: 1) , Bezdružice - Chotěšov 1: 1 ( 1: 0)  PK 2:4, T.Chodov  - Heřm.Huť 16: 0 ( 9: 0) , Staňkov - Blovice 0: 3 ( 0: 2), Rokycany B  - Zbiroh 2: 1 ( 2: 1),  Nýřany - Kasejovice 9: 1 ( 5: 0)